Kia ceed 2019 pytanie przed zakupem

forum użytkowników modelu Ceed
lesniczy00
Posty: 1
Rejestracja: 08 wrz 2019, 16:02

Kia ceed 2019 pytanie przed zakupem

Post autor: lesniczy00 »

Witam wszystkich,

Przymierzam się do zakupu nowego samochodu, jednym z typów jest Ceed SW. Celuję w wersję M 1.4 T-GDI. W związku z powyższym kilka pytań

1. Światła soczewkowe bez LED - jak się sprawują soczewki z żarówkami halogenowymi?
W aktualnym samochodzie mam klasyczne lampy z dobrymi żarówkami H7 i nie ma tragedii. Nie chciałbym żeby było gorzej niż dotychczas.
Ledowe światła mijania z tego co widzę są dostępne dopiero w wersjach wyższych od M, czy warto do nich dopłacać?
2. Jakie są Wasze ogólne wrażenia z użytkowania samochodu z perspektywy czasu?
Jeździłem testówką i wrażenia ogólnie były pozytywne. No może poza hałasem z okolic słupka A/Lusterek i tyłu samochodu. Wydaje mi się że w
Leonie 3 jest trochę ciszej.
3. Zakup - jak z negacjami cen w Waszym przypadku? Ja przy pierwszym kontakcie z handlowcem dostałem wstępnie 3% rabatu, ale nie jestem jeszcze
zdecydowany więc nie naciskałem.

Za wszystkie uwagi wielkie dzięki :)
lukaasz1
Posty: 7
Rejestracja: 06 paź 2019, 22:31
model samochodu: Kia Ceed 1.6 crdi 7DCT 2019

Re: Kia ceed 2019 pytanie przed zakupem

Post autor: lukaasz1 »

Witaj mam Ceeda na soczewkach bez ledów, miałem też Ceeda z 15 roku - dają radę żarówki standard, nie wiem jakie masz oczekiwania ale wg mnie nie jest źle. Ważna sprawa xenon czy led to nie jest i nie będzie - trzeba mieć świadomość. Do Led ja nie dopłacałem ponieważ nie posiadają samo poziomowania tylko ręczną regulację tak jak i w przypadku H7. Taki zręczny wybieg producentów wykorzystujący moc i ilość Lumenów (lm) i wszystko zgodnie w obowiązującym prawem.
Jeśli chodzi o odczucia nowe Ceed jest dużo cichszy i przyjemniejszy od poprzednika (obydwa 1,6 crdi). Jeśli chodzi o hałas to wg mnie bardziej przeszkadza to co się dzieje w tylnej części samochodu mam kombi. Dodam tylko, że mam na tylnej części dachu antenę cb i przewód nieznacznie ale jednak tworzy nieszczelność na uszczelce klapy tylnej. Nie jest to uciążliwe a z cb radia nie zrezygnuję więc ten hałas nie jest dla mnie ważącym problemem.
Jeśli chodzi o rabat to ja dostałem 8% ale jestem klientem owego dystrybutora już jakiś czas no i wymagało to trochę gimnastyki wliczając udokumentowanie skanami z dowodów rejestracyjnych wszystkich posiadanych samochodów.
tilf
Posty: 11
Rejestracja: 08 lip 2019, 11:00
model samochodu: Ceed

Re: Kia ceed 2019 pytanie przed zakupem

Post autor: tilf »

Witam,
Ja również przymierzam się do Ceed’a SW 1.4 t-gdi z automatem. Przed podjęciem decyzji chciałem przeczytać jakąś opinię użytkownika o tym silniku i skrzyni biegów jednak niczego takiego nie znalazłem a przecież przez rok można trochę pojeździć no i ten zestaw napędza od chyba dwu lat bliźniaka czyli i30. Na forum Sportage i Optimy są informacje o problemach ze skrzyniami przy relatywnie niewielkich przebiegach 20/30k km (sprzęgła i szarpanie) ale nie znalazłem żadnych opinii użytkowników i30 czy też Ceed. Wczoraj zapytałem o skrzynię z mojego Prezesa który kupił do celów prywatnych Sportage 1.6 T z automatem i w ciągu 3 lat przejechał nim (a raczej jego żona) ponad 70k km. Jego opinia mnie podbudowała bo twierdzi że skrzynia jest rewelacyjna a płynność jej działania bardziej mu się podoba niż hydrokinetyczna ze służbowej Mazdy 6 2.2d. Nie zostawił za to suchej nitki na spalaniu Sportage w tej konfiguracji czyli 11l/100km. Jeżeli Ceed na identyczną skrzynię to powinno być przynajmniej tak samo dobrze, nadal jednak szukam jakiejś opinii użytkownika tego zestawu. Co do świateł to ja wezmę led bo dużo jeżdzę nocami i znalazłem kila opinii na forach + test na yt który potwierdza że nie są to zmarnowane pieniądze. Brak systemu poziomowanie to moim zdaniem zaleta a nie wada. W obecnym aucie które mam 9 lat mam już drugą awarię czujnika poziomowania xenonów. Koszt wymiany za pierwszym razem to 700zł tyle że po gwarancji aso zwrócił mi 50% w ramach gestu handlowego. Teraz mam kolejną awarię i raczej będę musiał zapłacić pełną kwotę.
lukaasz1
Posty: 7
Rejestracja: 06 paź 2019, 22:31
model samochodu: Kia Ceed 1.6 crdi 7DCT 2019

Re: Kia ceed 2019 pytanie przed zakupem

Post autor: lukaasz1 »

Co do skrzyni biegów 7 DCT oczywiście wszystko to moja subiektywna opinia i można się z nią nie zgadzać/ mieć inne odczucia. Pierwsze 1500-1800 km szarpie zmiana biegów mocno sztywna Instrukcja mówi, że tak może się dziać później dużo lepiej. Skrzynia dzieła zmienia biegi w większości wypadków odbywa się to prawidłowo. Jednak nie radzi sobie w korkach podczas dojeżdżania / podjeżdżania szarpie a raczej dość mocno przekazuje napęd gdy jeszcze się toczymy a już (nawet) lekko dodajemy gazu celem zwiększenia prędkości. Drugie spostrzeżenie skrzynia nie potrafiła delikatnie ruszyć np podczas delikatnego ruszania na śniegu. ALE UWAGA po serwisie na 30k podobno wgrano jakieś aktualizacje, nie wiem wszystko się nagle poprawiło. :D Co do zmiany biegów bez zastrzeżeń. Posiadam co prawda 1.6 crdi no i magiczny przycisk Sport - przyjemnie widzi się "sąsiadów " w lusterku przy ruszaniu spod świateł . :lol: :lol: :lol:
tilf
Posty: 11
Rejestracja: 08 lip 2019, 11:00
model samochodu: Ceed

Re: Kia ceed 2019 pytanie przed zakupem

Post autor: tilf »

Dzięki za Twoją opinię. Twoje 1.6crdi ma identyczny zestaw skrzynia + silnik jak w Optimie i z podobnymi opiniami już się spotkałem. Ciekawi mnie jednak jak 1.4 t-GDI sobie sobie z tą skrzynią współpracuje w okolicach tego przebiegu.
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: Kia ceed 2019 pytanie przed zakupem

Post autor: Gifter »

Mbie interesuje GT z silnikiem 1.6 T-GDI i automatem o którym mówicie, ale ciężko z nimi bo ASO nie mają egzemplarzy do jazdy testowej :(
soon Kia XXX :D :mrgreen:
tilf
Posty: 11
Rejestracja: 08 lip 2019, 11:00
model samochodu: Ceed

Re: Kia ceed 2019 pytanie przed zakupem

Post autor: tilf »

Na temat zestawu napędowego który mnie interesuje nie mogę doszukać się żadnych informacji ani na forum hunday’a ani tu. Strony niemieckie odpuszczam z uwagi na nieznajomość języka. Strony angielskie to też porażka. Biorąc pod uwagę moje obecne forumowe doświadczenia to strasznie słabo to wygląda w przypadku HiK.
Szuler
Posty: 3
Rejestracja: 12 paź 2019, 10:04
model samochodu: Kia Ceed SW 1.4 T-GDi 7DCT

Re: Kia ceed 2019 pytanie przed zakupem

Post autor: Szuler »

Ja mam taki zestaw z marca 2019 roku i jestem zachwycony. Biegi wchodzą bardzo płynnie, ciężko zmianę wyczuć. Jedyne drobne szarpanie czasami się zdarza przy bardzo wolnym toczeniu się.
Spalanie głównie miasto, mega korki bo Poznań i trochę pod miastem gdzie mieszkam to średnio 7,5. Trasa do Chorwacji 6,7. Tempomat aktywny bajka, ciężko mi sobie teraz wyobrazić trasę do Chorwacji bez tego. Jedynie szkoda ze tak często prosi o dotknięcie kierownicy. Polecam też radar z tyłu, do cofania w kombi bajka.
Pisze z komórki więc więcej się nie będę rozwodził nad tematem :). Ogólnie baaardzo polecam. Ja jestem zachwycony.

Pozdrawiam
Szuler
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Kia ceed 2019 pytanie przed zakupem

Post autor: kon »

Szuler pisze: 12 paź 2019, 10:25...
Jedynie szkoda ze tak często prosi o dotknięcie kierownicy...
Kierownicę to ty masz trzymać cały czas, a nie "dotykać".
To nie jest samochód autonomiczny. To ty go masz prowadzić. On tylko ma systemy wspomagania, które umieją niewiele i działają w określonych warunkach.
Szuler
Posty: 3
Rejestracja: 12 paź 2019, 10:04
model samochodu: Kia Ceed SW 1.4 T-GDi 7DCT

Re: Kia ceed 2019 pytanie przed zakupem

Post autor: Szuler »

Na autostradzie czy drodze szybkiego ruchu naprawdę system działa bardzo dobrze i jadąc kilometry prosto albo z małymi łukami chciałbym korzystać z dobrodziejstw techniki. Jakoś w Stingerze czy Telluride można pokonać parę kilometrów bez interwencji. Jedną ręką wiadomo że trzyma się kierownicę (trzymasz na autostradzie cały czas kierownicę dwoma rękoma zgodnie ze sztuką?) ale systemowi to za mało, i tak chce jakiejś interwencji. Bo niestety samo trzymanie kierownicy często też nie jest wyczuwane i system domaga się jakiejś reakcji, pomaga delikatne drgniecie kierownicy w prawo czy lewo żeby system widział że nie śpimy ;)
Co do systemów to rozumiem ze z tempomatu aktywnego też nie mam korzystać bo może jednak nie zahamuje? Asystent ruszania pod górkę też niezgody zaufania? Radarowi cofania też lepiej nie ufać i wyjść z samochodu zeby zobaczyć czy ktoś nie jedzie? Taka kolej rzeczy ze coraz więcej z prowadzenia oddaje się w ręce komputerów..

Pozdrawiam
Szuler
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”