Ceed SW 1.4 T-GDI 7DCT, L+BL2+AEB

forum użytkowników modelu Ceed
Adamos
Posty: 33
Rejestracja: 03 wrz 2019, 18:38
model samochodu: CEED

Ceed SW 1.4 T-GDI 7DCT, L+BL2+AEB

Post autor: Adamos »

Dzień dobry,

planuję zakup Ceed SW 1.4 T-GDI 7DCT, L+BL2+AEB. Z tego co wiem to L+BL2 jest możliwe tylko na takiej zasadzie, że "zapisujemy się" na egzemplarz zlecony do produkcji. Wykonałem dziś kilka ruchów by się dowiedzieć czy można do tego dołożyć pakiet bezpieczeństwa AEB i niestety nie man odpowiedzi.

Może ktoś na podstawie doświadczenia wie co i jak?
Jachu
Posty: 48
Rejestracja: 26 lip 2019, 11:28
model samochodu: ceed

Re: Ceed SW 1.4 T-GDI 7DCT, L+BL2+AEB

Post autor: Jachu »

Zamówiłem taki model miesiąc temu. Nie rozumiem Twojego problemu. Czyżby coś się zmieniło?
Adamos
Posty: 33
Rejestracja: 03 wrz 2019, 18:38
model samochodu: CEED

Re: Ceed SW 1.4 T-GDI 7DCT, L+BL2+AEB

Post autor: Adamos »

Z pakietem BL2 nie można zamówić "tak o" . Jest kilka sztuk zleconych do produkcji i można zapisać się na sztukę, która już jest w planach. Żadna z nich nie ma AEB, chociaż dealer nie wykluczył, że da się dołożyć, jednak pewności nie miał. Dziś chyba podjadę zapytać co i jak.
Taka wersja w cenie 111k, mniej więcej, to atrakcyjna oferta. Udało się wywalczyć rabat? U mnie 5% z racji orzeczenia o niepełnosprawności.
Jachu
Posty: 48
Rejestracja: 26 lip 2019, 11:28
model samochodu: ceed

Re: Ceed SW 1.4 T-GDI 7DCT, L+BL2+AEB

Post autor: Jachu »

Nie miałem problemu z zamówieniem 1.4 T-GDI 7DCT, L+BL2+AEB. Zamówiłem "tak o". Sprawdzałem trochę i każdy dealer dawał nieco inną cenę. Nie mam żadnych grup zawodowych, także ostatecznie wyszło mnie 105 tys.
Adamos
Posty: 33
Rejestracja: 03 wrz 2019, 18:38
model samochodu: CEED

Re: Ceed SW 1.4 T-GDI 7DCT, L+BL2+AEB

Post autor: Adamos »

Dziękuję za informację. Wpadnę dziś do dealera i dogadam szczegóły.

Auto już odebrane?
Jachu
Posty: 48
Rejestracja: 26 lip 2019, 11:28
model samochodu: ceed

Re: Ceed SW 1.4 T-GDI 7DCT, L+BL2+AEB

Post autor: Jachu »

spodziewam się auta w listopadzie. Nie miałem świadomości, że czas oczekiwania to 4 miesiące.
Adamos
Posty: 33
Rejestracja: 03 wrz 2019, 18:38
model samochodu: CEED

Re: Ceed SW 1.4 T-GDI 7DCT, L+BL2+AEB

Post autor: Adamos »

Mi mówili, że około miesiąca. Jednak zanim się zdecyduje to pewnie też trafi na listopad, a jak listopad to data rejestracji XI.2019 i lada dzień staje się autem "rocznym". Może to będzie kolejny argument do negocjacji :)
Jachu
Posty: 48
Rejestracja: 26 lip 2019, 11:28
model samochodu: ceed

Re: Ceed SW 1.4 T-GDI 7DCT, L+BL2+AEB

Post autor: Jachu »

Dla mnie to bzdura, że to auto roczne - kilku miesięczne. Przy zakupie używanego auta nie raz zwracałem uwagę czy to styczeń czy grudzień tego samego roku. Tak samo płakać nie będę jak warstwa lakieru będzie grubsza niż mówi instrukcja (znana jest mi historia auta, które fabryka pomalowała dwa razy i gość auta nie odebrał - ja bym chciał auta z większa warstwą lakieru). Nie chce tu tworzyć osobnego wątku.
Adamos
Posty: 33
Rejestracja: 03 wrz 2019, 18:38
model samochodu: CEED

Re: Ceed SW 1.4 T-GDI 7DCT, L+BL2+AEB

Post autor: Adamos »

Z tego co mi jeden dealer powiedział to L+Bl2 tak, ale z AEB już nie. Bo BL2 to limitowana wersja i nie ma opcji z AEB. A szkoda.
Qazi
Posty: 13
Rejestracja: 31 lip 2019, 17:30

Re: Ceed SW 1.4 T-GDI 7DCT, L+BL2+AEB

Post autor: Qazi »

Adamos pisze: 04 wrz 2019, 12:19 Z tego co mi jeden dealer powiedział to L+Bl2 tak, ale z AEB już nie. Bo BL2 to limitowana wersja i nie ma opcji z AEB. A szkoda.
Wydaje mi się, że po prostu ktoś chce sprzedać auto ze specyfikacją, które już jest wyprodukowane (może jakąś normę sprzedaży trzeba zrobić). Jeśli chcesz mieć swoją specyfikację, oczywiście zgodnie z katalogiem (folderem-cennikiem) i jest taka możliwość konfiguracji to jak najbardziej możesz tworzyć. Z tym że na auto trzeba będzie poczekać 4-5 miesięcy (czyli prawdopodobnie auto byłoby już po Nowym Roku). Bo najpierw będzie nadany specjalny kod (jeżeli jeszcze nie ma takiej konfiguracji), a potem na produkcję. :)
Ja czekam już 3 m-ce na termin produkcji :D :D
w chwili zamawiania nie było jeszcze takiego "kodu" :D :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”