wszystko o KIA CEED GT 2019

forum użytkowników modelu Ceed
krzysztof 2019
Posty: 20
Rejestracja: 30 kwie 2019, 00:10
model samochodu: KIA CEED GT

wszystko o KIA CEED GT 2019

Post autor: krzysztof 2019 »

Witam. Byłem chyba jedną z pierwszych osób w Polsce zamawiających Kia ceed GT z pełnym wyposażeniem. Jeżdżę nią trzy miesiące i przejechałem około 8 tysięcy kilometrów, więc w razie jakichkolwiek pytań od niezdecydowanych pomogę. Oczywiście nie pomogę w wyborze między golfem GTI czy fordem fokusem st/gt czy peugeot gt bo nie jeździłem.
krzysztof 2019
Posty: 20
Rejestracja: 30 kwie 2019, 00:10
model samochodu: KIA CEED GT

Re: wszystko o KIA CEED GT 2019

Post autor: krzysztof 2019 »

A tak wyglądał przed odbiorem.
Załączniki
20190327_164837 (2).jpg
colin23
Posty: 38
Rejestracja: 17 kwie 2019, 13:06

Re: wszystko o KIA CEED GT 2019

Post autor: colin23 »

A skąd jesteś?
vegeciak
Posty: 17
Rejestracja: 30 maja 2019, 12:19

Re: wszystko o KIA CEED GT 2019

Post autor: vegeciak »

Cześć, skoro sam zaoferowałeś pomoc, to pytam :)

1. Masz automat czy manual?
2. Czy wydech z czasem robi się bardziej znośny? Jak oceniasz go na tle Proceeda GT? Jest ciszej, głośniej, czy tak samo?
3. Jak oceniasz miejsce z tyłu w hatchbacku? Z jedynego testu dostępnego na YT (na kanale autogefuehl) wynika, że sportowe fotele zajmują sporo więcej miejsca i z tyłu robi się ciasno (niestety nie znalazłem nigdzie HB w wersji GT do "pomacania" żeby samemu sprawdzić).
4. Czy można założyć felgi 17-calowe (np. na zimę)? Podobno większe tarcze hamulcowe to uniemożliwiają, ale widziałem na FB zdjęcie z Proceedem GT i oryginalnymi felgami 17-calowymi od zwykłego Ceeda (nie mogę go już znaleźć).
5. Czy jest opcja, żeby na własną rękę zamienić zestaw naprawczy na zapas/dojazdówkę?

Z góry dzięki za odpowiedź :)
Case
Posty: 21
Rejestracja: 30 maja 2019, 08:58

Re: wszystko o KIA CEED GT 2019

Post autor: Case »

krzysztof 2019 pisze: 18 cze 2019, 21:47 Witam. Byłem chyba jedną z pierwszych osób w Polsce zamawiających Kia ceed GT z pełnym wyposażeniem. Jeżdżę nią trzy miesiące i przejechałem około 8 tysięcy kilometrów, więc w razie jakichkolwiek pytań od niezdecydowanych pomogę. Oczywiście nie pomogę w wyborze między golfem GTI czy fordem fokusem st/gt czy peugeot gt bo nie jeździłem.
Napisz też ogólnie, jakie są twoje wrażenia, czy jesteś zadowolony z zakupu, czy spełnił oczekiwania.
Ja na swój niestety czekam i czekam.
krzysztof 2019
Posty: 20
Rejestracja: 30 kwie 2019, 00:10
model samochodu: KIA CEED GT

Re: wszystko o KIA CEED GT 2019

Post autor: krzysztof 2019 »

Witam. Jestem z Katowic ale samochód kupowałem w innym mieście.

Zatem odpowiadam.
1. Automat nie zamieniłbym go na manual .
2. Wydech jest taki sam jak w proceed GT, po wyłączeniu trybu sport nie jest wcale uciążliwy, a po załączeniu muzyki prawie wcale nie słyszalny.
3. Tak jak wziąłem proceeda na testy to dokładnie to sprawdziłem w Proceed GT, a ceed GT miejsca tyle samo, to znaczy mało, a jeszcze elektryczny fotel z przodu po otwarciu drzwi się cofa automatycznie, a wtedy z tyłu słyszę kur..!!! oczywiście można to wyłączyć ;-)
4. Nie. We wrześniu będę się rozglądał za tarczami i czarnymi felgami na zimę. Felgi 17 ma proceed gt line, ale on ma mniejsze tarcze, a felgi nie są za specjalne. Tylko GT ma 18 cali.
5. Sprawdzałem dzisiaj koło 18 cali powinno wejść, tylko podłoga bagażnika będzie na wyższym poziomie. Ja mam na niższym i wtedy więcej wejdzie do bagażnika. Jeśli chodzi o mnie to odradzam zapas w bagażniku, chyba że zmienisz koła na 17 cali. Przez 15 lat jazdy samochodem raz musiałem zmieniać koło, więc chyba lepiej dopłacić do ubezpieczenia i w razie czego przyjadą i koło wymienią lub zaholują do wulkanizatora.


Tak, jestem pod wielkim wrażeniem i cieszę się każdego dnia, że mam 40 km do pracy z tego 20 autostradą :-). Ja zamówiłem w styczniu, zaraz po pojawieniu się na stronie kia, a odebrałem w marcu.
colin23
Posty: 38
Rejestracja: 17 kwie 2019, 13:06

Re: wszystko o KIA CEED GT 2019

Post autor: colin23 »

Szkoda że nie odwiedziłeś tego forum wcześniej zanim zdecydowałem kupić coś innego. Choć i tak ja chciałem manual więc do końca nie byłbym zdecydowany. Teraz możemy jedynie się spotkać gdzieś w Katowicach i zrobić porównanie z tym co mam :-)
vegeciak
Posty: 17
Rejestracja: 30 maja 2019, 12:19

Re: wszystko o KIA CEED GT 2019

Post autor: vegeciak »

Dzięki za szczegółową odpowiedź :)

1. Szkoda :( Ja na 100% brałbym manual. Wszystkie Proceedy GT dostępne do testów jakie znalazłem to automaty, a kupować całkowicie w ciemno raczej bym nie chciał. Liczyłem chociaż na opinię kogoś z manualem :(
2. Jeździłem Proceedem GT i dla mnie nawet w trybie normalnym było za głośno. Myślałem, że w hatchbacku będzie pod tym względem chociaż odrobinę ciszej. Raz, że bagażnik w hatchbacku jest mniejszy i oddzielony grubszą dyktą. Dwa, że Ceed jest podobno nieco gorzej wyciszony (więc może wydech nie będzie się tak łatwo przebijał, bo pozostałe szumy z zewnątrz mocniej go zagłuszą).
3. To akurat dobre wiadomości :) Ja na miejsce z tyłu w Proceedzie GT nie narzekałem i jeśli w hatchbacku jest tyle samo, to świetnie. Poza tym fajnie, że system odsuwania fotela da się wyłączyć (w żadnej recenzji o tym nie wspominają, zamiast tego narzekają że trzeba uważać bo można "zgnieść" nogi pasażera z tyłu).
4. Znalazłem zdjęcie o którym pisałem. Koleś ma Proceeda GT i felgi 17-calowe z normalnej wersji. Nie zasłaniam tablic, bo takie zdjęcie autor sam wrzucił na FB.
5. Kolejna dobra wiadomość :) Ustawienie podłogi w górnym położeniu nie jest problemem. Wtedy progu załadunku praktycznie nie ma, dodatkowo po złożeniu tylnych foteli uzyskujemy niemal idealnie płaską podłogę.
Załączniki
50574158_2481001891972838_5253247853484048384_o.jpg
krzysztof 2019
Posty: 20
Rejestracja: 30 kwie 2019, 00:10
model samochodu: KIA CEED GT

Re: wszystko o KIA CEED GT 2019

Post autor: krzysztof 2019 »

Czytam na różnych forach, że „kia CEED GT ma przeciętny wygląd’ i niestety, ale pozwolę się z tą opinią nie zgodzić, przez trzy miesiące jazdy nie spodziewałem się tak wielkiego zainteresowania. Co rusz ktoś podchodzi na parkingu i przeważnie się pyta ile to kosztuje, i że bardzo ładny mam samochód, a po położeniu ceramiki na lakierze to mało kto przejdzie obok obojętnie .Przed odbiorem samochodu stał na salonie zamknięty z kartką sprzedany, jak przyszedłem z dokumentami i zapytałem czy ktoś oglądał ten samochód to Pani mi powiedziała; „ Panie, ludzie sobie przy nim zdjęcia robią”. Uważam, że samochód marki KIA CEED GT z tymi parametrami i osiągami jest najtańszym samochodem na rynku z obecnie dostępnych. Faktycznie, nie rozumiem polityki marki kia Polska, że nie można go nigdzie w Polsce zobaczyć i dlaczego wyposażenie jest inne niż np. w Niemczech czy Słowacji. Ja też miałem dylemat między Peugeot 308 GT, a Mazdą 3, ale finalnie uważam, że dokonałem jedynego słusznego wyboru.
A dla tych, co się zastanawiają czy automat czy manual, to każdego indywidualna sprawa czy komuś się chce zmieniać biegi czy nie. Ja tylko mogę powiedzieć, że automat działa dobrze i mógłbym się rozpisywać o jego pracy, ale nie czas i miejsce. Wydaje mi się, że z manualem nie uda się osiągnąć 6,6 sekund do 100 km/h na 118 metrach, a automatem już tak i nie jest prawdą co jest napisane w katalogu, że prędkość maksymalna dla skrzyni automatycznej jest 225 km/h. ( jest więcej ).
Case
Posty: 21
Rejestracja: 30 maja 2019, 08:58

Re: wszystko o KIA CEED GT 2019

Post autor: Case »

krzysztof 2019 pisze: 21 cze 2019, 08:58 Czytam na różnych forach, że „kia CEED GT ma przeciętny wygląd’ i niestety, ale pozwolę się z tą opinią nie zgodzić, przez trzy miesiące jazdy nie spodziewałem się tak wielkiego zainteresowania. Co rusz ktoś podchodzi na parkingu i przeważnie się pyta ile to kosztuje, i że bardzo ładny mam samochód, a po położeniu ceramiki na lakierze to mało kto przejdzie obok obojętnie .Przed odbiorem samochodu stał na salonie zamknięty z kartką sprzedany, jak przyszedłem z dokumentami i zapytałem czy ktoś oglądał ten samochód to Pani mi powiedziała; „ Panie, ludzie sobie przy nim zdjęcia robią”. Uważam, że samochód marki KIA CEED GT z tymi parametrami i osiągami jest najtańszym samochodem na rynku z obecnie dostępnych. Faktycznie, nie rozumiem polityki marki kia Polska, że nie można go nigdzie w Polsce zobaczyć i dlaczego wyposażenie jest inne niż np. w Niemczech czy Słowacji. Ja też miałem dylemat między Peugeot 308 GT, a Mazdą 3, ale finalnie uważam, że dokonałem jedynego słusznego wyboru.
A dla tych, co się zastanawiają czy automat czy manual, to każdego indywidualna sprawa czy komuś się chce zmieniać biegi czy nie. Ja tylko mogę powiedzieć, że automat działa dobrze i mógłbym się rozpisywać o jego pracy, ale nie czas i miejsce. Wydaje mi się, że z manualem nie uda się osiągnąć 6,6 sekund do 100 km/h na 118 metrach, a automatem już tak i nie jest prawdą co jest napisane w katalogu, że prędkość maksymalna dla skrzyni automatycznej jest 225 km/h. ( jest więcej ).
Nie pomagasz w czekaniu :D :D :D
Ze swojej strony właśnie zastanawiam się nad zapasem. Jeżeli pełnowymiarowe koło podnosi podłogę to może dojazdówka będzie ok? Chociaż nie wiem czy to dobra opcja.
Możesz dodać jeszcze kilka zdjęć?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”