wszystko o KIA CEED GT 2019

forum użytkowników modelu Ceed
hill
Posty: 26
Rejestracja: 18 kwie 2019, 12:17
model samochodu: CEDD GT

Re: wszystko o KIA CEED GT 2019

Post autor: hill »

Ja zamówienie podpisałem 17 kwietnia. System po tygodniu podał datę 15 sierpnia czas odbioru, aż tu nagle pojawiła się data produkcji 21 czerwca, ucieszyłem się jak nie wiem co. Ale od tego czasu codziennie zmienia się data produkcji na kolejny dzień. Także dzisiaj miał być wyprodukowany. Jutro znowu będę dzwonił i pytał czy to samo czy jest już numer nadwozia, bo wtedy od razu ruszam z leasingiem. Ale zauważyłem że szybciej produkują Pro niż HB.
Case
Posty: 21
Rejestracja: 30 maja 2019, 08:58

Re: wszystko o KIA CEED GT 2019

Post autor: Case »

Niestety mam tak samo. U mnie zaraz dojdzie do terminu z umowy a wtedy będę musiał się zastanowić co dalej.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: wszystko o KIA CEED GT 2019

Post autor: lukasmasdes »

Sprzedawca w salonie mówił mi, że kia stosuje zasadę 1000 zł obniżki za każdy tydzień opóźnienia. Nie wiem czy to prawda, bo ten sprzedawca dużo różnych rzeczy mi mówił, które później nie miały pokrycia w rzeczywistości, ale może będziecie mogli sprawdzić. Ja w umowie też mam termin końcowy 15 sierpnia, ale sprzedawca mówił, że to tylko formalność.
Kobil
Posty: 239
Rejestracja: 07 cze 2019, 12:10
model samochodu: Kia XCeed XL 1.6TGDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: wszystko o KIA CEED GT 2019

Post autor: Kobil »

Ja zamówiłem auto, które miało już datę produkcji. Pierw 7.06 potem, co chwilę przesuwali o 4 dni aż ostatnio miała być wyprodukowana 29.06. Nawet już nie dzwonię tylko czekam do 12.07. Wtedy mija termin odbioru. Z tego, co usłyszałem to KIA kończy produkcję aut z silnikiem 1.0 100hp, ponieważ nie spełnia on norm spalin. Dlatego cała moc fabryki została skierowana na te auta a inne czekają.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: wszystko o KIA CEED GT 2019

Post autor: lukasmasdes »

Heh, w takim razie zastanawiam się czy termin 15 sierpnia zostanie w ogóle dotrzymany. Mi zależało żeby auto było do końca lipca, bo wtedy kończy się ubezpieczenie i ważność pierwszego 3-letniego przeglądu auta żony, ale patrząc na to co się teraz tam dzieje to już nawet na to nie liczę.
tilf
Posty: 11
Rejestracja: 08 lip 2019, 11:00
model samochodu: Ceed

Re: wszystko o KIA CEED GT 2019

Post autor: tilf »

Witam,
Zdecydowałem się na zakup Ceeda SW w konfiguracji 1.4 tgdi + skrzynia DCT ale nigdzie nie ma informacji na temat tego jak ten zestaw się sprawdza. Czy ktoś z was ma już jakieś spostrzeżenia opinie poparte eksploatacją na poziomie 20k km/rok? Pytam bo nigdzie takich informacji nie znalazłem a przecież Ceedów i i30 w takiej konfiguracji trochę jeździ. Co prawda ostatnio spotkałem w Tbg człowieka który miał 9k km w trasach od połowy kwietnia (pozdrawiam) tyle że była to wersja CRDI.

To mój pierwszy post na forum i zapewne miejsce na utyskiwania nie to ale brakuje tu podziału tematycznego na wersje I II III, lub np. wrażeń z eksploatacji/podsumowań po określonym przebiegu.
tilf
hill
Posty: 26
Rejestracja: 18 kwie 2019, 12:17
model samochodu: CEDD GT

Re: wszystko o KIA CEED GT 2019

Post autor: hill »

krzysztof 2019 pisze: 21 cze 2019, 22:21 Jedyną rzeczą którą dodatkowo zakładałem było oświetlenie na nogi. Na oświetlenie w drzwiach czekam aż szanowni panowie z serwisu zadzwonią ( umawiałem się miesiąc temu). Będę chciał również zabudować moduł domykania okien i szyberdachu, ale w tym tempie to nie wiem czy wyrobię się przed zimą.
Krzysztof a czy możesz powiedzieć bo widzę że masz szklany dach , czy są otwory na belki na boxa? Z góry dziękuję
Michu
Posty: 9
Rejestracja: 10 wrz 2019, 15:55

Re: wszystko o KIA CEED GT 2019

Post autor: Michu »

Cześć
(witajcie, to mój pierwszy post na tym forum :))
Czy Wasze autka do Was dotarły, czy nadal macie problem z oczekiwaniem na nie?
Chcialbym pod koniec tego tygodnia zamówić swoją GT, ale czekanie 5 miesięcy bardzo mi nie leży. 3 mógłbym znieść jeśli to byłby termin realny.

Jazda ceed GT vs Proceed Waszym zdaniem jest porównywalna?
Kobil
Posty: 239
Rejestracja: 07 cze 2019, 12:10
model samochodu: Kia XCeed XL 1.6TGDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: wszystko o KIA CEED GT 2019

Post autor: Kobil »

Mój w piątek dotarł do kraju. Ponoć w ciągu pięciu dni ma być do odbioru. Co do różnic w jeździe to myślę, że będą niezauważalne. To to samo auto. Proceed ma jedynie dłuższy bagażnik.
maveric
Posty: 19
Rejestracja: 11 maja 2019, 21:45
model samochodu: PROCEED GT

Re: wszystko o KIA CEED GT 2019

Post autor: maveric »

Michu pisze: 10 wrz 2019, 16:00 Cześć
(witajcie, to mój pierwszy post na tym forum :))
Czy Wasze autka do Was dotarły, czy nadal macie problem z oczekiwaniem na nie?
Chcialbym pod koniec tego tygodnia zamówić swoją GT, ale czekanie 5 miesięcy bardzo mi nie leży. 3 mógłbym znieść jeśli to byłby termin realny.

Jazda ceed GT vs Proceed Waszym zdaniem jest porównywalna?
Ja zamówiłem 13 czerwca. Wczoraj telefon że samochód do odbioru. Co do porównania, wg mnie tylko w wyglądzie i pojemności bagażnika.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”