kia ceed 2019-wyciszenie tylnej części

forum użytkowników modelu Ceed
sylwester
Posty: 11
Rejestracja: 06 lut 2019, 19:06

kia ceed 2019-wyciszenie tylnej części

Post autor: sylwester »

witam od mięsiąca posiadam nowy model ceed w wersji kombi jak na razie jest ok gdyby nie dość duży szum tylnej części auta przy prędkości powyżej 100km/h,jest to trochę uciążliwe przy dłuższej trasie.Auto jest na kołach 16 cali,podejrzewam że na 17 cali byłby jeszcze większy szum.
poniżej link do testu Pertyna gdyby ktoś nie wiedział o co chodzi
https://www.youtube.com/watch?v=e5p9A3sUUf4&t=48s
Moje pytanie czy ktoś może próbował wyciszać tylną część np. jakimiś matami wygłuszajacymi lub czymś podobnym ?
Jeżeli ktoś ma podobne doświadczenia to proszę o wiadomość
peniakoff
Posty: 17
Rejestracja: 16 maja 2019, 09:29
model samochodu: Kia Ceed SW 1.4 T-GDi 2019

Re: kia ceed 2019-wyciszenie tylnej części

Post autor: peniakoff »

Hej, robiłem ostatnio trasy głównie po autobahnie i szczerze powiedziawszy to jakoś mnie to nie przeszkadzało. Może zależy to od stopnia wypakowania bagażnika?
Jeśli chciałbyś dodać tam nieco mat wygłuszających, to z pewnością znajdziesz coś takiego na portalu na "A". Pozostaje pytanie, czy to się tam zmieści. ;)
sylwester
Posty: 11
Rejestracja: 06 lut 2019, 19:06

Re: kia ceed 2019-wyciszenie tylnej części

Post autor: sylwester »

ok, zależy od jakości drogi,czy się zmieści wyciszenie ? może być ciężko ale na urlopie spróbuję się pobawić
pozdrawiam
colin23
Posty: 38
Rejestracja: 17 kwie 2019, 13:06

Re: kia ceed 2019-wyciszenie tylnej części

Post autor: colin23 »

A jakie masz opony? Może to one są główną przyczyną?
colin23
Posty: 38
Rejestracja: 17 kwie 2019, 13:06

Re: kia ceed 2019-wyciszenie tylnej części

Post autor: colin23 »

Widzę że forum żyje 😬
wjt
Posty: 12
Rejestracja: 03 mar 2019, 17:44

Re: kia ceed 2019-wyciszenie tylnej części

Post autor: wjt »

Również posiadam kombi i rzeczywiście potwierdzam problem sporego hałasu z tylnej części. Wszystko co mówił Pertyn to prawda. Ja ten problem rozwiązałem praktycznie całkowicie u tapicera samochodowego. Cała wnęka na koło zapasowe została wyklejona matą wygłuszającą plus druga warstwa maty wykładzinowej. Całość kosztowała mnie 220 zł. Polecam rozwiązanie bo efekt jest wyraźny, a hałas (w zasadzie u mnie było słychać huczenie, a nie sam szum) zmniejszył się zdecydowanie. Teraz nie słychać huczenia, nawet przy dużych prędkościach. Oczywiście słychać szum, ale w kombi to normalne. Poszukaj dobrego tapicera, który Ci to zrobi.
sylwester
Posty: 11
Rejestracja: 06 lut 2019, 19:06

Re: kia ceed 2019-wyciszenie tylnej części

Post autor: sylwester »

hej,dzięki dawno nie przeglądałem forum byłem na urlopie,poszukam tapicera albo spróbuję pobawić się sam.
Co do innych moim zdaniem nie do końca dopracowanych rzeczy w tym samochodzie to skrzynia a konkretnie bieg 1 i 2 i wsteczny ale z tym da się żyć :D ,większy problem to wycieraczki w trybie auto,np.pada bardzo mocno deszcz a wycieraczki włączają się raz na 5 sekund po czym szaleją na pełnych obrotach i analogicznie w drugą stronę .
Jak możesz to powiedz jak u ciebie ?
Pozdrwaiam
sylwester
Posty: 11
Rejestracja: 06 lut 2019, 19:06

Re: kia ceed 2019-wyciszenie tylnej części

Post autor: sylwester »

co do wcześniejszego pytania to opony hankook 205/55/16
ciśnienie 2.4 przód 2.3 tył
Pozdrawiam
colin23
Posty: 38
Rejestracja: 17 kwie 2019, 13:06

Re: kia ceed 2019-wyciszenie tylnej części

Post autor: colin23 »

Żeby sprawdzić jak głośne/ciche są Twoje opony potrzeba jest dokładnego modelu opon. Nie wystarczy sama firma. Nazwa, model, rozmiar, nośność. Nawet różnica indeksu prędkości tej samej opony robi już różnicę w głośności i zużyciu.
wjt
Posty: 12
Rejestracja: 03 mar 2019, 17:44

Re: kia ceed 2019-wyciszenie tylnej części

Post autor: wjt »

sylwester
Zdarza się to co mówisz, z tym że prędkość pracy w trybie automatycznym można regulować. Jeżeli uważam, że automat reaguje za wolno podkręcam mu tempo ;) Pomaga :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”