Czas oczekiwania na odbiór w salonie

forum użytkowników modelu Ceed
gru
Posty: 16
Rejestracja: 15 cze 2021, 16:40

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: gru »

Sxczerze mówiąc to patrzę na ten filmik i poza światłami to większych zmian nie ma. Musiałem przystawić dwa zdjęcia przed- i po-lifta aby zobaczyć różnice. Ciekawi mnie jakie są zmiany poza wizualnymi i drobnymi modyfikacjami safety, bo ja nadal czekam na bezprzewodowe Android Auto (jak w Rio)...

A co do mojego zamówienia to zamawiałem na koniec marca i mam w umowie termin do końca lipca i nadal nie dostałem konkretnej informacji od dealera. Zaczyna mnie to już mocno irytować. Cały czas twierdzi, że będzie do końca lipca, ale żadnej konkretnej daty nie podaje... Jak zamawiałem Skodę to w pierwszym miesiącu dostałem konkretny termin produkcji, zaplanowany z góry na 9 miesięcy oczekiwania i dokładnie wtedy ją dostałem. Czy Kia nie potrafi zaplanować produkcji? Czy może mają teraz jakieś grube problemy z częściami? A może po prostu ten dealer coś kręci... Sam nie wiem.
ryj3k
Posty: 69
Rejestracja: 12 kwie 2021, 11:25
model samochodu: CEED 1.5 TGDI DCT

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: ryj3k »

Ja zamawiałem skode na grudzien a dostałem na lutym. Także faktycznie super organizacja produkcji :lol: Od kia dostałem info o odbiorze chyba 3-4 dni wczesniej. Także nie rozumiem czym sie denerwujesz? Co do terminu z umowy to jest nic nie warty. Przerabiałem juz to w skodzie.
lethaljelly
Posty: 167
Rejestracja: 05 paź 2020, 19:46
model samochodu: Proceed GT MY24 AEB+PRE+Orange Fusion

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: lethaljelly »

@gru
To działa tylko wtedy kiedy działa, ja w Fordzie zamawiałem najzwyklejszy model to miałem powiedziane 2 miesiące, a było grubo po ostatecznym terminie na umowie ~5.5 miesiąca, za każdym razem mówili ze jeszcze chwila. Zajebista organizacja
gru
Posty: 16
Rejestracja: 15 cze 2021, 16:40

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: gru »

Jakby kogoś interesował aktualny status produkcji to moje 4 miesiące od zamówienia właśnie minęły, a samochodu brak. Dealer twierdzi że ma info z centrali, że jeszcze 20 dni będą produkować przedliftowe Ceedy, a potem dopiero przerwa technologiczna i potem rusza produkcja poliftowych. Jak to będzie w rzeczywistości to zobaczymy.
tadzionowy
Posty: 42
Rejestracja: 23 cze 2021, 19:08
model samochodu: Kia ceed sw

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: tadzionowy »

Jak to jest i będzie w moim przypadku nie wiem ,zamówiony 7 maja Ceed SW , mam wpisany odbiór sierpień wrzesień , ktoś pisał że produkcja trwa do konca lipca potem przerwa sierpniowa i nowy model 2022,inny pisał że zamówił X Ceeda w czerwcu i już jeżdzi ,nic trzeba spokojnie czekać za tel z salonu ,a czy są osoby co zamawiały wcześniej np kwietniu i jeżdzą już albo maja informacje o odbiorze
Adikoz
Posty: 30
Rejestracja: 10 lip 2021, 10:01
model samochodu: Kia ceed

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Adikoz »

Gru i tadzinowy a jaką wersję ceeda zamawialiscie i w jakim wyposażeniu?
tadzionowy
Posty: 42
Rejestracja: 23 cze 2021, 19:08
model samochodu: Kia ceed sw

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: tadzionowy »

Zamawiałem Ceeda SW 1,5T-GDI ,wersja Bussines Line w automacie
gru
Posty: 16
Rejestracja: 15 cze 2021, 16:40

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: gru »

hah, ja dokładnie tak samo. Jeszcze powiedz, że w kolorze Blue Flame :lol:
Adikoz
Posty: 30
Rejestracja: 10 lip 2021, 10:01
model samochodu: Kia ceed

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Adikoz »

Ja też SW1.5 TGDi też automat i też BL :lol: . Kolor lunar silver. Mi powiedzieli że nawet nie wiedzą czy otrzymam przedlifta czy polifta a zamawiałem na początku lipca.
tadzionowy
Posty: 42
Rejestracja: 23 cze 2021, 19:08
model samochodu: Kia ceed sw

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: tadzionowy »

Dokładnie kolor niebieski,stał taki w salonie tylko że biedny i manual
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”