Czas oczekiwania na odbiór w salonie

forum użytkowników modelu Ceed
dinerrr
Posty: 6
Rejestracja: 13 gru 2021, 20:29
model samochodu: Ceed III GT

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: dinerrr »

AlicjaD pisze: 05 sty 2022, 11:54 A czy ktoś odebrał lub ma info o ceedzie (automat, wersja L) zamawianym we wrześniu? Zamawiałam na początku września, termin to 22.01 i nadal brak info.
Masz już jakieś info z salonu?
mar77
Posty: 42
Rejestracja: 13 sty 2022, 21:00
model samochodu: Ceed 2022 1.5 T-GDI 6MT

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: mar77 »

Ja zamawiałem 11 grudnia wersję L w ręcznej skrzyni biegów taką, która była już wyprodukowana i odbierałem ją 11 stycznia. Co ciekawe auto mogłem odebrać już 5 stycznia, bo wtedy było rejestrowane, ale czekałem na info z salonu i sumarycznie odbierałem 6 dni później.
Taka rada dla wszystkich oczekujących, jeśli zleciliście rejestracje samochodu w salonie to radziłbym zainstalować obie aplikacje mObywatel w telefonie, a następnie sprawdzać dane w mPojazd (trzeba kliknąć odśwież, żeby zaciągnęło najnowsze dane). Jak zarejestrują to można do nich wcześniej uderzać o odbiór samochodu.
antman
Posty: 1
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:49
model samochodu: Sorento

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: antman »

Ja zamówiłem na początku lipca 2021 Sorento plugin Prestige i do tej pory nie wiadomo kiedy będzie, pierwszy termin to miał być grudzień, ale to już było...
AnonimKia
Posty: 64
Rejestracja: 17 sty 2022, 09:21
model samochodu: Kia Ceed MY22 - zamówiona

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: AnonimKia »

Zamówiłem w środę 12.01.2022 Kombi DCT 1.5 BLP+AEB i czekam na termin na umowie wpisany 1.08.2022. Martwi mnie trochę ze jest tam ekran zamiast wskaźników + skrzynia autoamtyczna co moze wydłuzyc termin odbioru, ale nowa wersja k0rony nie jest tak grozna wiec imo powinno juz wszystko ruszyć, pytanie ile zamówień mają jeszcze w kolejce i czy na słowacji beda jeszcze lockdowny, oby nie
Tompir
Posty: 10
Rejestracja: 15 wrz 2021, 16:29

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Tompir »

No to nieźle polecieli z terminami jak już mówią 8 miesięcy. Ja zamawiałem pod koniec listopada GT+AEB z DCT i dostałem termin 4 miesiące (czyli koniec marca). Zobaczymy czy uda się dotrzymać terminu.
michal3141
Posty: 77
Rejestracja: 23 wrz 2021, 23:56
model samochodu: KIA Ceed SW MY22 L+AEB 160 KM 7DCT

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: michal3141 »

Tompir pisze: 17 sty 2022, 11:27 No to nieźle polecieli z terminami jak już mówią 8 miesięcy. Ja zamawiałem pod koniec listopada GT+AEB z DCT i dostałem termin 4 miesiące (czyli koniec marca). Zobaczymy czy uda się dotrzymać terminu.
To ja zamawiałem 5 października (L+AEB z DCT). Mam termin na 30 stycznia i póki co żadnej informacji z salonu, więc prawdopodobnie samochód się jeszcze nie wyprodukował. Chyba nie spodziewali się, że będzie takie wzięcie dla wersji z DCT i teraz nie wyrabiają. Ewentualnie jakieś problemy z dostawami.
whst
Posty: 11
Rejestracja: 11 sty 2022, 23:55

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: whst »

Tompir pisze: 17 sty 2022, 11:27 No to nieźle polecieli z terminami jak już mówią 8 miesięcy. Ja zamawiałem pod koniec listopada GT+AEB z DCT i dostałem termin 4 miesiące (czyli koniec marca). Zobaczymy czy uda się dotrzymać terminu.
Od 12.01 do 1.08 jest 6,5 miesiąca, nie 8 - zawsze zawyżają do pełnego. Nic się nie zmieniło, dalej czas oczekiwania to 6 miesięcy.
emilek
Posty: 84
Rejestracja: 09 paź 2021, 19:46
model samochodu: Ceed GT-Line 1.5 MT Orange Fusion

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: emilek »

Zamawiałem 5 listopada GT-Line z MT niby termin do końca lutego, dzwoniłem na początku stycznia i jeszcze nie wyprodukowana.
Daydream
Posty: 56
Rejestracja: 21 sty 2021, 14:48

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Daydream »

AnonimKia pisze: 17 sty 2022, 09:26 Zamówiłem w środę 12.01.2022 Kombi DCT 1.5 BLP+AEB i czekam na termin na umowie wpisany 1.08.2022. Martwi mnie trochę ze jest tam ekran zamiast wskaźników + skrzynia autoamtyczna co moze wydłuzyc termin odbioru, ale nowa wersja k0rony nie jest tak grozna wiec imo powinno juz wszystko ruszyć, pytanie ile zamówień mają jeszcze w kolejce i czy na słowacji beda jeszcze lockdowny, oby nie
To nie jest kwestia "korony", tylko kwestia dostępności mikrochipów, z którą wciąż jak widać nie ma wyraźnej poprawy i papka marketingowa Kii o "mniejszym niż konkurencja czasie oczekiwania" zaczyna się sypać jak domek z kart :)
Wojok82
Posty: 4
Rejestracja: 17 sty 2022, 20:57

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Wojok82 »

Witam serdecznie
Auto zamówione we Wrześniu 2021 Proceed dziś mija termin z umowy. Brak informacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”