Czas oczekiwania na odbiór w salonie

forum użytkowników modelu Ceed
KurdeFelek
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2022, 21:33

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: KurdeFelek »

W ubiegły czwartek byłem w salonie, na autoamty czeka się ponoć 6-7 miesiący. Manuale połowę szybciej, więc to problem ze skrzyniami.
Peteros
Posty: 6
Rejestracja: 17 sty 2022, 21:41
model samochodu: Kia Ceed SW 1.5 T-GDi

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Peteros »

Witam.
Ja zamówiłem w styczniu Ceed SW 1.5 skrzynia MT, na zamówieniu wpisany max czas odbioru kwiecień.
Wojok82
Posty: 4
Rejestracja: 17 sty 2022, 20:57

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Wojok82 »

Mi Pani w salonie powiedziała przy zamówieniu , że na Święta już będę jeździł…
Widocznie miała na myśli Wielkanocne 😂
operacjon76@wp.pl
Posty: 87
Rejestracja: 12 sty 2022, 20:29
model samochodu: kia rio

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: operacjon76@wp.pl »

Co panowie planujecie robić jak się opóźni wydanie autka , walczycie o jakiś rabat
Wojok82
Posty: 4
Rejestracja: 17 sty 2022, 20:57

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Wojok82 »

Ja na umowie mam datę dzisiejsza, ale nikt się nie odezwał poczekam do końca miesiąca. Napisze czy coś udało się wywalczyć w co wątpię 🤨
AnonimKia
Posty: 64
Rejestracja: 17 sty 2022, 09:21
model samochodu: Kia Ceed MY22 - zamówiona

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: AnonimKia »

Dziś na grupie FB chwili się kombiakami niebieskimi dct po 4 mc odbieranymi w ostatnich 7 dniach, więc dziwne tutaj dłużej ludzie czekają :/
Daydream
Posty: 56
Rejestracja: 21 sty 2021, 14:48

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Daydream »

operacjon76@wp.pl pisze: 17 sty 2022, 22:15 Co panowie planujecie robić jak się opóźni wydanie autka , walczycie o jakiś rabat
Chyba żartujesz - to są kwestie niezależnie od dealera, a idąc dalej to i od producenta w dobie lockdownów i niedoboru mikroczipów. Walczyć pozostaje z samym sobą o cierpliwość :)
mar77
Posty: 42
Rejestracja: 13 sty 2022, 21:00
model samochodu: Ceed 2022 1.5 T-GDI 6MT

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: mar77 »

Daydream pisze: 18 sty 2022, 12:46
operacjon76@wp.pl pisze: 17 sty 2022, 22:15 Co panowie planujecie robić jak się opóźni wydanie autka , walczycie o jakiś rabat
Chyba żartujesz - to są kwestie niezależnie od dealera, a idąc dalej to i od producenta w dobie lockdownów i niedoboru mikroczipów. Walczyć pozostaje z samym sobą o cierpliwość :)
Ja brałem w grudniu ostanią wersję L jaka była na stanie w Polsce, jeśli chodzi o wersję M, bo byłby jeszcze kolor do wyboru. W styczniu jak odbierałem to sprzedawca powiedział mi, że teraz byłby niesamowity problem, bo nie ma ani jednej na stanie i zostało tylko zamówienie w fabryce (swoją drogą bawi mnie reklama, którą słyszę w radio, o wyprzedaży Ceeda 2022, rok produkcji 2021, skoro już żadnej nie mają na stanie, ale widocznie reklamę zamówili wcześniej).
Oglądając motodziennik na youtube usłyszałem, że inne marki już zwracają klientom zaliczki ponieważ bardziej im się opłaca sprzedać je po wyższej cenie niż ta sprzed pół roku, a i tak znajdą kolejkę chętnych. Jeszcze inne marki nie pozwalają na kupno za gotówkę, tylko finansowanie dealera (ostatnie 2 motodzienniki o tym wspominają).

Jeśli dostaniesz to w tych pięniądzach, które masz na umowie, to i tak będzie sukces (patrząc na to, co się teraz dzieje). Na szczęście marki, na które narzekają to Skoda i Toyota, więc tutaj wszystko powinno być ok.
AnonimKia
Posty: 64
Rejestracja: 17 sty 2022, 09:21
model samochodu: Kia Ceed MY22 - zamówiona

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: AnonimKia »

mar77 pisze: 18 sty 2022, 13:23
Oglądając motodziennik na youtube ...

Jeśli dostaniesz to w tych pięniądzach, które masz na umowie, to i tak będzie sukces (patrząc na to, co się teraz dzieje). Na szczęście marki, na które narzekają to Skoda i Toyota, więc tutaj wszystko powinno być ok.
Też oglądałem i Toyota ma imo jakiś problem z wizerunkiem, poza internetem wygląda świetnie, a po takich akcjach i braku testów dla popularnych vlogerów jak kickster nie brałem nawet toyoty pod uwage przy wyborze.
Daydream
Posty: 56
Rejestracja: 21 sty 2021, 14:48

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Daydream »

Żeby tylko - polski oddział Toyoty to kombinacja najgorszych i najbardziej odrażających praktyk PR-owo-handlowych, wliczając w to desperacki marketing szeptany w komentarzach pisanych przez boty w internecie czy skandaliczne reklamy z truchłem Zientarskim udające programy informacyjne :)

Co do stoku Kii - zależy od dealera, na otomoto dalej widać sporo Ceedów wystawianych jako modele placowe "do wyczerpania zapasów" ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”