klimatyzacja - nie włącza się kompresor

forum użytkowników modelu Ceed
brynol69
Posty: 1
Rejestracja: 30 maja 2019, 08:20
model samochodu: kia ceed 1.6 crdi

klimatyzacja - nie włącza się kompresor

Post autor: brynol69 »

Cześć, mam problem z klimatyzację, mianowicie nie działa i nie bardzo wiem dlaczego. Co prawda nie podpinałem jeszcze pod maszynę do klimy ale na tyle na ile sprawdziłem to nie załącza się kompresor. Elektrycznie wydaje się ok, słychać elektrosprzęgło załącza się jak poda się ręcznie sygnał na wtyczkę kompresora ale od strony pojazdu nic nie przychodzi po wciśnięciu włącznika klimy. Gaz jakiś jest, ale ile narazie ciężko stwierdzić. Ma ktoś może schemat elektryczny klimy, albo wie gdzie są jakieś konektory lub bezpieczniki po drodze?
uriel
Posty: 2
Rejestracja: 22 cze 2019, 10:36
model samochodu: Ceed 1FL

Re: klimatyzacja - nie włącza się kompresor

Post autor: uriel »

Tak na przyszłość to sprawdzenie czy klima jest ok zaczynamy od sprawdzenia czy jest czynnik bo wiadomo że jeżeli jest go zbyt mało to kompresor się nie włączy a sprawdzamy to w bardzo prosty sposób - ściskamy gumowy przewód. Jeżeli bez problemu nam się to udaje to no niestety czynnika jest zbyt mało. Ja klimatyzację robię raz na ładnych kilka lat ponieważ bardzo ważne jest aby mieć dobry serwis który odpompuje wszystko z układu jakieś 20min sama ta czynność trwa potem wpuści olej i świeży czynnik a nie ten odciągany z innych aut bo są i tacy magicy... jeżeli mamy odpowiednie ciśnienie to przyczyn może być wiele od bezpieczników, kompresora po czujnik temp zew. itd.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”