KIA Ceed 1.4 ZAKUP/OCENA

forum użytkowników modelu Ceed
rafal1996ns
Posty: 2
Rejestracja: 20 kwie 2019, 17:49
model samochodu: ceed

KIA Ceed 1.4 ZAKUP/OCENA

Post autor: rafal1996ns »

Witam,
Zastanawiam się nad zakupem samochodu . W okolicy pojawiło się ogłoszenie :
https://www.olx.pl/oferta/kia-ceed-ceed ... wZgQN3UJ1Y
Co myślicie ?Na co zwrocic uwage/co sprawdzic ? Czy 1.4 nie bedzie za slabe ? Glownie jezdze po miescie aczkolwiek lubie weekendowe wypady i wakacje raz na jakis czas dluzsza trasa 600km .
Jaka to wersja wyposazenia ?
Auto z Belgii , podobno bezwypadek i przebieg oryginalny .
Dzieki i pozdrawiam !
przemek
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2019, 15:01

Re: KIA Ceed 1.4 ZAKUP/OCENA

Post autor: przemek »

Jestem świeżo po zakupie Ceeda
Silnik 1.4 100KM
Do tej pory jeździłem Astrą H też 100KM także jestem przyzwyczajony do tej "szatańskiej" mocy i jak na moje potrzeby silnik jest okej.
Przy 120 KM naprawdę fajny komfort jazdy ( lekko pow. 3 tyś obrotów).
Ponieważ producent przez pierwszy 1000km nie zaleca wchodzenia na wyższe obroty (ułożenie silnika czy takie tam) nie powiem jak śmiga przy 130-150
grzkac
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwie 2019, 08:03
model samochodu: Ceed

Re: KIA Ceed 1.4 ZAKUP/OCENA

Post autor: grzkac »

Witam, jestem nowy na forum więc Dzień Dobry:)

Użytkuje Ceeda (III) od 3mce z silnikiem 1,4 100KM i powiem tak, jeżeli zależy Ci na względnym spokoju i rozsądnych kosztach eksploatacji to polecam ten silnik. Przejechałem 6tys km. Średnie spalanie 6,6l. W trasie przy spokojnej jeździe koło 6l nawet ciut poniżej. Ostatnio robiłem trasę ok 800km śr. prędkość ok 90-120km/h zdarzało się 160km/h i na koniec spalanie wyszło 6l więc bardzo rozsądnie jak na ten silnik moc i masę auta. Dynamika w mieście wystarczająca (spod świateł się nie pościgasz ale jak się rozpędzi do tych 40km/h to już jedzie). Wbrew pozorom jeżdżę lewym pasem. W trasie jak się rozpędzi do tych 120km/h to niezły komfort przy rozsądnym spalaniu, Jedynie trzeba uważać przy wyprzedzaniu i zostawiać sobie więcej miejsca na ten manewr. Niewątpliwym plusem jest fakt, że na postoju silnika w ogóle nie słychać więc stojąc w korkach jest duży komfort. Jeżeli chodzi o silniki 1,4km 100KM to są sprawdzone konstrukcje. I30 czy ceed z tymi silnikami mają nalatane po 250tys km i dalej śmigają. Znajomy ma wypożyczalnie samochodów i ma kilka szt I30(II) z tym silnikiem i jak na razie O awarii a wiadomo, że aut wypożyczonych nikt nie oszczędza.
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: KIA Ceed 1.4 ZAKUP/OCENA

Post autor: JaWa »

rafal1996ns pisze: Auto z Belgii , podobno bezwypadek i przebieg oryginalny .
Dzieki i pozdrawiam !

Ja mam jakieś dziwne wrażenie, że kolizja była (maska dziwnie spasowana). Po za tym pewnie rejestracja z Belgii i nie opłacony w Polsce, więc zaraz może wyjść koło 40 tys, a wtedy już bym grubo myślał nad kredytem i branie nowego, pewnego z salonu.
Pazdzioch
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:54
model samochodu: Kia ceed kombi 1,6 benzyna 2012/13

Re: KIA Ceed 1.4 ZAKUP/OCENA

Post autor: Pazdzioch »

Dla mnie 100 koni na hatchbacka raczej wystarczy , miałem fokusa 1,6 i 100 koni hatchbak i dawał radę
Teraz mam ceed kombi 1,6 135 koni , 100 do hatchbacka powinna być ok
fido70
Posty: 39
Rejestracja: 28 lip 2019, 19:35
model samochodu: Kia Ceed III

Re: KIA Ceed 1.4 ZAKUP/OCENA

Post autor: fido70 »

Testowałem. Przesiadka z 1.9TDI i w porównaniu z nim, naprawdę jest słabo. Fakt - sprawdzony, bezawaryjny, prosty w serwisie.
goniek
Posty: 1
Rejestracja: 11 sie 2019, 08:35
model samochodu: KIA CEED

Re: KIA Ceed 1.4 ZAKUP/OCENA

Post autor: goniek »

Kia CEED - porażka, w ciągu roku wykryto 2 usterki, serwis porażka naprawiają po ok 1,5 miesiąca od zgłoszenia - tak było z pierwszą usterką, teraz trwa usuwanie 2 usterki, już ponad miesiąc, tłumaczenie że części zamówione idą z Korei że nie wiadomo kiedy je otrzymają, całkowita kpina z klienta.NIE POLECAM
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: KIA Ceed 1.4 ZAKUP/OCENA

Post autor: Piotrek »

Nie ma to jak świeży wpis od zdegustowanego trolla 8-)
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
piogor82
Posty: 1
Rejestracja: 16 lut 2024, 23:11
model samochodu: Kia ceed CD

Re: KIA Ceed 1.4 ZAKUP/OCENA

Post autor: piogor82 »

Po mieście OK na trasie zależy czy równy teren ale ogólnie ok
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”