Kia Ceed GT - pytania przed zakupem

forum użytkowników modelu Ceed
vegeciak
Posty: 17
Rejestracja: 30 maja 2019, 12:19

Re: Kia Ceed GT - pytania przed zakupem

Post autor: vegeciak »

Przy prędkościach powyżej 110-120km/h u mnie też było względnie cicho. Wtedy dźwięk wydechu zagłuszany był przez szum wiatru i jechało się dość komfortowo. Mi chodzi o spokojną jazdę po mieście z prędkościami 0-80km/h, kiedy nie jedziemy ze stałą prędkością, skrzynia często zmienia biegi, stoimy pod światłami - wtedy pierdzenie na dłuższą metę staje się uciążliwe (a po pół godziny zaczyna boleć głowa).

Nie liczę na "combo" w postaci jazdy hatchbackiem GT. Wystarczyłaby mi np. jazda Proceedem GT ale w manualu + przymierzenie się do Ceeda GT na ekspozycji. Niestety, w okolicach Warszawy nie udało mi się znaleźć ani tego, ani tego :( Dlatego pytam innych na forum, bo obdzwaniać dealerów z całej Polski przecież nie będę, a może gdzieś ktoś taką wersję do jazd albo na ekspozycji widział.

Ja Focusa ST-Line miałem zamówionego, ale w egzemplarzach od maja wypadł wielowahacz, więc zrezygnowałem z zamówienia (a teraz w ogóle na wersje z benzynowym silnikiem 1.5 trzeba czekać do końca roku). Teraz czekam na cennik wersji ST. Jeśli "golasa" z kilkoma najpotrzebniejszymi dodatkami uda się wyrwać w okolicach 125 tysięcy, to może rozważę go jako alternatywę dla Ceeda GT za 105... Po pierwszych filmikach wydech w Focusie wydaje się być cichszy, a jego barwa dużo przyjemniejsza i mniej męcząca (bardziej basowa).
murgal
Posty: 189
Rejestracja: 13 maja 2019, 09:12
model samochodu: Ceed GT 2019

Re: Kia Ceed GT - pytania przed zakupem

Post autor: murgal »

Ja odbieram auto w Katowicach - jak ktoś chce się przymierzyć to zapraszam.
Case
Posty: 21
Rejestracja: 30 maja 2019, 08:58

Re: Kia Ceed GT - pytania przed zakupem

Post autor: Case »

Mi ten dzwięk się podoba i wręcz mógłby być głośniejszy. To już kwestia gustu.
Jeżeli masz tyle kasiorki to faktycznie St jest świetnym wyborem aczkolwiek przy tym poziomie wolałbym I30N ale tam wydech to wiadomo jaki.

Aktualizacja sprzed chwili. Data produkcji 06.06 :D :D :D
piotrk73
Posty: 33
Rejestracja: 13 maja 2019, 13:52
model samochodu: CEED GT 2019

Re: Kia Ceed GT - pytania przed zakupem

Post autor: piotrk73 »

murgal odbierasz w euro-kas?Kiedy zamawiałeś?ja zamowiłem 22 lutego i cisza,ale miła pani powiedziała ze do 5 miesięcy
murgal
Posty: 189
Rejestracja: 13 maja 2019, 09:12
model samochodu: Ceed GT 2019

Re: Kia Ceed GT - pytania przed zakupem

Post autor: murgal »

Ja początkiem maja. Tak, euro kas. Może ktoś zrezygnował z zamówienia takiego samego auta ...
Case pisze: 30 maja 2019, 16:17 Mi ten dzwięk się podoba i wręcz mógłby być głośniejszy. To już kwestia gustu.
Jeżeli masz tyle kasiorki to faktycznie St jest świetnym wyborem aczkolwiek przy tym poziomie wolałbym I30N ale tam wydech to wiadomo jaki.

Aktualizacja sprzed chwili. Data produkcji 06.06 :D :D :D


Nooo!! Widzę se ruszyli z produkcja GTkow wreszcie. Fajnie :)
r2d2
Posty: 22
Rejestracja: 31 mar 2019, 19:51
model samochodu: Skoda
Lokalizacja: JG

Re: Kia Ceed GT - pytania przed zakupem

Post autor: r2d2 »

hill pisze: 20 maja 2019, 12:32 Takiego białego oglądałem w salonie , gdzie lata po trójmieście :)
Proszę.
darek byd
Posty: 36
Rejestracja: 23 kwie 2019, 18:20
model samochodu: PROCEED GT

Re: Kia Ceed GT - pytania przed zakupem

Post autor: darek byd »

Case pisze: 30 maja 2019, 16:17 Mi ten dzwięk się podoba i wręcz mógłby być głośniejszy. To już kwestia gustu.
Jeżeli masz tyle kasiorki to faktycznie St jest świetnym wyborem aczkolwiek przy tym poziomie wolałbym I30N ale tam wydech to wiadomo jaki.

Aktualizacja sprzed chwili. Data produkcji 06.06 :D :D :D
Do daty produkcji dolicz około 3-4 tyg na transport i formalnosći... Mój proceed GT był wyprodukowany 23.03 a odebrałem 15.04
Kubitomakita
Posty: 14
Rejestracja: 18 maja 2019, 17:08
model samochodu: Proceed GT 1.6 T-GDI 7DCT 204KM
Lokalizacja: Toruń

Re: Kia Ceed GT - pytania przed zakupem

Post autor: Kubitomakita »

U mnie Proceed GT też poszedł szybciutko. Zamówiony 17 maja z adnotacją, że będzie za 4 miesiące, a dzisiaj dzwonię i... produkcja na 5 czerwca, a planowana dostawa na 15 czerwca :)
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Kia Ceed GT - pytania przed zakupem

Post autor: lukasmasdes »

Witajcie,

Poszukuję auta dla żony i pomyślałem o Ceed GT. Wczoraj testowaliśmy (oczywiście Proceeda GT) i pierwsze wrażenia są raczej poniżej oczekiwań. Może to dlatego, że strasznie napaliliśmy się na to auto Nie było efektu wow. Auto nie było jakoś specjalnie dynamiczne oraz trochę hałasowało przy wyższych prędkościach (140-150). Nie wiem też czy na dłuższą metę ten dźwięk z wydechu + głośników nie byłby męczący. Zawieszenie moim zdaniem jest dość twarde, ale nie aż tak jak w Leonie Cupra.

Pomyślałem na początku, że to może kwestia niewłaściwego punktu odniesienia (na codzień jeżdzę Stingerem), ale moja żona miała podobne odczucia, a użytkuje Peugota 208 1.2 110 km. Na plus na pewno należy zaliczyć jakość materiałów i spasowanie oraz cenę. Na minus tryb sport, który strasznie przeciąga przełożenia, ale poza tym skrzynia w trybie normal bardzo fajna. Ceed jest zatem dalej w grze. Do obejrzenia pozostały mi jeszcze: Seat Leon, Golf, Mercedes A i BMW 1 i Kona. Merc, BMW i Golf to oczywiście inny pułap cenowy.

Czy ktoś z Was miał może okazję testować światła ledowe Ceeda w nocy i mógłby coś o nich napisać?
r2d2
Posty: 22
Rejestracja: 31 mar 2019, 19:51
model samochodu: Skoda
Lokalizacja: JG

Re: Kia Ceed GT - pytania przed zakupem

Post autor: r2d2 »

Świateł nie testowałem ale w jednym z filmów usłyszałem że Ceed nie ma poziomowania reflektorów (tylko manualnie , pokrętło) także świadczy to o tym że moc LEDów jest ograniczona albo nie są aż tak mocne jak VW, Merc , Seat itd.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”