Kia Ceed GT - pytania przed zakupem

forum użytkowników modelu Ceed
darek byd
Posty: 36
Rejestracja: 23 kwie 2019, 18:20
model samochodu: PROCEED GT

Re: Kia Ceed GT - pytania przed zakupem

Post autor: darek byd »

colin23 pisze: 24 maja 2019, 22:50 Czekam na manual. Automat niestety jest w tym samochodzie odrobinę za opóźniony. Ciekawe czy są w stanie to zmienić softem?
Ciekawe stwierdzenie zważywszy na fakt, że raczej wszyscy bardzo chwalą tą skrzynię. Sam użytkuje od dobrego miesiąca i nie uważam, że jest "opóźniona".
piotrk73
Posty: 33
Rejestracja: 13 maja 2019, 13:52
model samochodu: CEED GT 2019

Re: Kia Ceed GT - pytania przed zakupem

Post autor: piotrk73 »

colin23 to jest nas chyba dwóch którzy zamówili GT w manualu.Ja jeszcze musze czekać niecałe 2 miesiące
colin23
Posty: 38
Rejestracja: 17 kwie 2019, 13:06

Re: Kia Ceed GT - pytania przed zakupem

Post autor: colin23 »

Ja nie zamówiłem. Czekam na niego do jazd testowych. A co do opóźnienia to może to moje wrażenie po tym jak przed jazdą proceedem jechałem golfem gti z dsg. I w ogóle nie lubię automatów :-)
murgal
Posty: 189
Rejestracja: 13 maja 2019, 09:12
model samochodu: Ceed GT 2019

Re: Kia Ceed GT - pytania przed zakupem

Post autor: murgal »

Ja jeździłem KIAnamerą, wydaje nic się ze hatch będzie jeździł tak samo...
Case
Posty: 21
Rejestracja: 30 maja 2019, 08:58

Re: Kia Ceed GT - pytania przed zakupem

Post autor: Case »

Dołączam do czekających.
Mój Ceed GT zamówiony 5 kwietnia, termin 4 miesiące, biały w manualu.
Daty produkcji w systemie brak :(
murgal
Posty: 189
Rejestracja: 13 maja 2019, 09:12
model samochodu: Ceed GT 2019

Re: Kia Ceed GT - pytania przed zakupem

Post autor: murgal »

Dramat, u mnie też cisza o dacie produkcji. Troche sobie poczekamy...
vegeciak
Posty: 17
Rejestracja: 30 maja 2019, 12:19

Re: Kia Ceed GT - pytania przed zakupem

Post autor: vegeciak »

Mam pytanie do wszystkich zamawiających - znaleźliście salon, gdzie Ceed GT był na ekspozycji albo udostępniony do jazd testowych czy zamówiliście kompletnie w ciemno?

Podoba mi się nowa Kia, jej cena jest rewelacyjna, ale przed złożeniem zamówienia chciałbym sprawdzić dwie kwestie:

1. Wydech. Jechałem Proceedem GT z automatem i niestety było głośno (nawet w trybie normalnym). Chciałbym sprawdzić, jak to wygląda w hatchbacku z manualem (bo taką wersją jestem zainteresowany). Automat często wachlował biegami, czasami je przeciągał, obroty non stop się zmieniały, może to miało wpływ na mój odbiór hałasu i w manualu będzie lepiej? To samo z wyciszeniem kabiny... Może mniejszy bagażnik (dodatkowo lepiej odizolowany od kabiny bo tekturową półką a nie materiałową roletą) lepiej wytłumi hałas z tyłu?

2. Miejsce z tyłu. W "cywilnej" wersji miejsca jest aż nadto, spokojnie mieszczę się sam za sobą. GT ma fenomenalne, ale "grubsze" fotele i chciałbym wiedzieć, czy wtedy też za mną będzie miejsce dla normalnych pasażerów, a nie tylko dzieci. Niestety w recenzji Autogefuehl na YT nie wygląda to zbyt ciekawie i nie wiem, czy to wina faktycznie foteli, czy autor aż tak dużo miejsca zostawił z przodu.

Niestety, obdzwoniłem wszystkich dealerów w mojej okolicy i żaden nie ma ani testówki ani nawet egzemplarza na salonie żeby chociaż się przysiąść do środka.
murgal
Posty: 189
Rejestracja: 13 maja 2019, 09:12
model samochodu: Ceed GT 2019

Re: Kia Ceed GT - pytania przed zakupem

Post autor: murgal »

W ciemno.

Data produkcji mojego auta już jest i o dziwo ... połowa czerwca, szok.


Pytałem co do manuali ( bo kolega pisał że w kwietniu zamawiał) - pozamawiane są z kwietnia i nadal brak daty. Łut szczęścia dot koloru i konfiguracji.
vegeciak
Posty: 17
Rejestracja: 30 maja 2019, 12:19

Re: Kia Ceed GT - pytania przed zakupem

Post autor: vegeciak »

Gratuluję :)

Ja niestety tak "odważny" nie jestem i przed złożeniem zamówienia wolałbym się autem przejechać. Rozważam również nowego Focusa ST, ale bez wypasu - tam z kolei samochody mają się pojawić w salonach pod koniec czerwca. Eeech, przyjdzie mi nieco poczekać :/
Case
Posty: 21
Rejestracja: 30 maja 2019, 08:58

Re: Kia Ceed GT - pytania przed zakupem

Post autor: Case »

Zamawiałem w ciemno, po obejrzeniu zwykłego Ceeda i jeździe ProCeedem Gt.
W każdym salonie miałem długie rozmowy na temat dostępności Ceeda Gt do jazd testowych. Nie chcę się rozpisywać ale wynika to z ich (salonów) polityki biznesowej, poprostu im się to nie opłaca. Tak więc czekanie na Ceeda do testów może długo potrwać, jeżeli w ogóle to nastąpi. Szczególnie przy takiej napince z terminami.

Jeździłem ProCeedem Gt w automacie i nie było w nim głośno, właściwie byłem zaskoczony że jest tak cicho. Jechałem tak gdzieś do 150km/h. W porównaniu z moim starym samochodem było super. Dzwięk silnika z głośników przy trybie Sport także nie był zbyt natarczywy. Kupiła mnie ta jazda testowa.
Także brałem pod uwagę Focusa St Line. Po pierwsze za to samo był droższy. Po drugie 3 cylindry mimo wszystko do mnie nie przemawiają i to było chyna tylko 180KM vs 204KM a wersja ST to już była całkowicie poza moim zasięgiem.

Murgal to super. Po odebraniu napisz kilka słów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”