nowy CEED SW 2019 - pomoc w wyborze

forum użytkowników modelu Ceed
KamZak89
Posty: 5
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:00
model samochodu: CEED SW 2019

nowy CEED SW 2019 - pomoc w wyborze

Post autor: KamZak89 »

Witam, to mój pierwszy wpis na forum, mam nadzieję, że piszę w dobrym miejscu. Zdecydowałem się na zakup nowego CEED`a SW, ale mam jeszcze kilka dylematów, będę wdzięczny za pomoc w ich rozstrzygnięciu ;)
Jako, że nie było akurat wolnej wersji kombi, jazdę testową odbyłem wersją hatchback 1.4 T-GDi w wyposażeniu M. Po 2 godzinnej jeździe zdecydowałem się na właśnie tą wersję silnikową. Mój dylemat polega na wyborze koloru i wersji wyposażenia.

Na początku zakładałem, że wybiorę wersję wyposażenia M i dokupię felgi 16 za dopłatą 1500. Jednak pod którąś z recenzji trafiłem na komentarz, w którym użytkownik wersji M żali się na fotele inne niż w wersji L którą miał na testach i były świetne. Czy ktoś z Was użytkuje na co dzień wersję M i może wypowiedzieć się na temat wygody foteli w tej właśnie wersji wyposażenia.

Druga sprawa to pozostałe różnice pomiędzy wersją M, a L, biorąc pod uwagę, że i tak chcę dokupić felgi to różnica pomiędzy wersjami wynosi już nie 6000 a 4500 zł. Uwzględniając finansowanie auta w leasingu koszt ten spada do ok 3000 zł. Nie mam jednak przekonania co do tego czy warto do niej dopłacać. Poza wspomnianymi fotelami, na pewno fajne są systemy aranżacji bagażnika i składane lusterka. Nie podobają mi się natomiast elementy wykończenia Piano Black, które sprawiają wrażenie podatnych na rysowanie i palcowanie. Jeżeli chodzi o przyciemniane szyby to są mi obojętne, a skórzane elementy tapicerki traktuję jako miły dodatek.
Czy jest na forum ktoś kto wybrał wersję M i dziś żałuje, że nie zdecydował się na L? Chciałbym poznać też zdanie drugiej strony na temat elementów piano black w codziennym użytkowaniu oraz tego czy ich zdaniem warto było dopłacić?

Ostatnia sprawa to kolor, zastanawiamy się pomiędzy karoserią Cosmo Blue a Deluxe White, obydwa kolory mi się podobają. Chociaż nie widziałem wersji białej bez przyciemnianych szyb, nie wiem czy biorąc wersję M, wersja Deluxe White nie straci dużo na wyglądzie. Nie mam też żadnych doświadczeń z użytkowaniem podobnych kolorów (na dzień dzisiejszy mam samochód w kolorze srebrnym) w codziennej eksploatacji, jestem ciekawy czy stereotyp o białym jest prawdziwy, że zawsze brudny i widać na nim każdy odprysk itp
Może mógłby się ktoś podzielić zdjęciami samochodów w tych wersji kolorystycznej, żeby zobaczyć je w codziennym użytkowaniu

Będę wdzięczny za każdą opinię od osób, które mają lub miały jakiekolwiek doświadczenia z tym samochodem.

Pozdrawiam
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: nowy CEED SW 2019 - pomoc w wyborze

Post autor: JaWa »

Od tyłu: biały jest zawsze uwalony nawet jak minutę szybciej wyjechałeś z myjni. Natomiast jak się przyzwyczaisz, że auto w koło ma na sobie nalot, to brudne jest nawet po myciu :mrgreen:
Co do piano black to: jak dbasz tak masz. Czyszczenie miękką szmatką bez detergentów i wygląda super. Natomiast jak zaczniesz czyścić ostrą chemią, drapać i rzucać na to klucze, czy nawet haczyć głupim guzikiem przy kurtce, to stan będzie tragiczny.
Ja ogólnie brał bym wersje L, ale to sam lepiej wiesz, czy dbasz o auto, czy ma być to wół roboczy. Po za tym pojedź do innego dilera i obejrzyj sobie wersje L ;)
KamZak89
Posty: 5
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:00
model samochodu: CEED SW 2019

Re: nowy CEED SW 2019 - pomoc w wyborze

Post autor: KamZak89 »

Dzięki za opinię, kolor wezmę jednak Cosmo Blue widziałem na żywo i podoba mi się bardziej. Zastanawiam się jeszcze nad wersją wyposażenia. Poszukam jeszcze wersji L w okolicy. Czy jest może na forum ktoś kto posiada wersję M i może powiedzieć kilka zdań na jej temat, czy jest zadowolony, czy może brakuje mu jakiś funkcji z wersji L itp?
GregK
Posty: 1
Rejestracja: 03 kwie 2019, 17:59

Re: nowy CEED SW 2019 - pomoc w wyborze

Post autor: GregK »

Witam na forum.

Stoję przed podobnym dylematem. ;)
Obstawiam za M 1.4T DCT SW.
Dziś odbyłem jazdę testową nową Corolką i zdecydowałem się na Ceed.

Widział może ktoś Ceeda III SW w kolorze czarnym? Nie wiem właśnie, czy ładniejszy lunar czy czarny?
KamZak89
Posty: 5
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:00
model samochodu: CEED SW 2019

Re: nowy CEED SW 2019 - pomoc w wyborze

Post autor: KamZak89 »

Decyzja podjęta, samochód zamówiony. Kia CEED SW 1.4 T-GDi 140KM MT, wersja M, kolor Cosmo Blue - czekam z niecierpliwością :)
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: nowy CEED SW 2019 - pomoc w wyborze

Post autor: JaWa »

KamZak89 pisze:Decyzja podjęta, samochód zamówiony. Kia CEED SW 1.4 T-GDi 140KM MT, wersja M, kolor Cosmo Blue - czekam z niecierpliwością :)
To gratuluję wyboru! Na kiedy masz termin odbioru?
wlochatybilly
Posty: 11
Rejestracja: 04 kwie 2019, 17:29
model samochodu: Ceed lll

Re: nowy CEED SW 2019 - pomoc w wyborze

Post autor: wlochatybilly »

KamZak89 pisze:Decyzja podjęta, samochód zamówiony. Kia CEED SW 1.4 T-GDi 140KM MT, wersja M, kolor Cosmo Blue - czekam z niecierpliwością :)
Dobry wybór , ten silnik i DCT świetnie się spisują , słyszałem tylko że dłużej się czeka na wersję z silnikiem 140 km .
KamZak89
Posty: 5
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:00
model samochodu: CEED SW 2019

Re: nowy CEED SW 2019 - pomoc w wyborze

Post autor: KamZak89 »

Jeszcze w poprzednim tygodniu był termin ok 3 miesięcy, ale podobno wpadły jakieś 4 do produkcji w kwietniu i jest szansa na drugą połowę maja. Potwierdzenie terminu będę miał w drugiej połowie kwietnia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”