Pro ceed Gt

forum użytkowników modelu Ceed
vanboos
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2019, 12:22
model samochodu: proceed

Re: Pro ceed Gt

Post autor: vanboos »

hej, czy ktos z obecnych posiadaczy proceeda moze potwierdzic czy faktycznie nie ma mozliwosci wlaczenia w opcjach/nawigacji systemu rozpoznawania znakow? myslicie, ze beda robic pozniej update softu?
RONIN
Posty: 9
Rejestracja: 28 sty 2019, 12:59
model samochodu: Proceed GT
Lokalizacja: Miasto Łódź

Re: Pro ceed Gt

Post autor: RONIN »

A ktoś jest w posiadaniu instrukcji do samochodu w wersji PDF?
Albo ja mam problem znaleźć, albo na stronie Kia takowego dokumentu brak :(
coralgol
Posty: 17
Rejestracja: 28 lut 2019, 16:30

Re: Pro ceed Gt

Post autor: coralgol »

RONIN pisze:A ktoś jest w posiadaniu instrukcji do samochodu w wersji PDF?
Albo ja mam problem znaleźć, albo na stronie Kia takowego dokumentu brak :(
https://carmanuals2.com/kia/cee-d-2017- ... ugi-106518
RONIN
Posty: 9
Rejestracja: 28 sty 2019, 12:59
model samochodu: Proceed GT
Lokalizacja: Miasto Łódź

Re: Pro ceed Gt

Post autor: RONIN »

coralgol pisze:
RONIN pisze:A ktoś jest w posiadaniu instrukcji do samochodu w wersji PDF?
Albo ja mam problem znaleźć, albo na stronie Kia takowego dokumentu brak :(
https://carmanuals2.com/kia/cee-d-2017- ... ugi-106518
To chyba nie do tej wersji, ale dzięki za adres! Pewnie niedługo się pokaże właściwy pdf :)
Sonne
Posty: 9
Rejestracja: 07 sty 2019, 20:09
model samochodu: ProCeed

Re: Pro ceed Gt

Post autor: Sonne »

@Ronin
Jakie opłaty po wyjeździe z salonu? Pierwsza rejestracja to wiadomo, ubezpieczenie też.
Jakie Tobie warunki dali na ubezpieczenie? U mnie 3,3% wartości samochodu w PZU. Czyli wychodzi ~3900 zł.

Skąd jesteś Ronin? Jeśli dość blisko to można się spotkać i zrobić jakieś pierwsze fotki samochodzików :). Ja jestem z Warszawy.
U mnie odbiór na przełomie czerwca i lipca.
RONIN
Posty: 9
Rejestracja: 28 sty 2019, 12:59
model samochodu: Proceed GT
Lokalizacja: Miasto Łódź

Re: Pro ceed Gt

Post autor: RONIN »

Sonne pisze:@Ronin
Jakie opłaty po wyjeździe z salonu? Pierwsza rejestracja to wiadomo, ubezpieczenie też.
Jakie Tobie warunki dali na ubezpieczenie? U mnie 3,3% wartości samochodu w PZU. Czyli wychodzi ~3900 zł.

Skąd jesteś Ronin? Jeśli dość blisko to można się spotkać i zrobić jakieś pierwsze fotki samochodzików :). Ja jestem z Warszawy.
U mnie odbiór na przełomie czerwca i lipca.
Dokładnie te koszty o których wspomniałeś, czyli rejestracja (100 zł), ubezpieczenie (podobnie ~4000 zł) i wezmę dodatkowo pakiet serwisowy (2600 zł).
Chciałem jeszcze hak holowniczy, ale na tę chwilę nie posiadają jeszcze informaji o akcesoriach do tego samochodu. Do zwykłego Ceed'a to kolejne 2500 zł.

Jestem z Łodzi. Liczę po cichu, że moja sztuka będzie na początku maja :)
lukaszyd
Posty: 5
Rejestracja: 15 lut 2019, 08:27
model samochodu: Proceed
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Pro ceed Gt

Post autor: lukaszyd »

Ronin pisze: Jakąś wystawówkę bo wątpię by tak szybko Ci poskładali ten samochód?
@RONIN: Poniekąd tak, auto zamówił dealer dla siebie jako samochód na pokaz i to juz drugi taki bo pierwszy ponoć tez nie zdążył u nich postać. Jak tylko do nich przyjechał to dealer dzwonił do mnie ze już jest, wiec pojechałem obejrzeć no i....jak zobaczyłem to wiedziałem że go biorę. Auto nie zdążyło postać w salonie nawet pól dnia - fakt ze w tym czasie było kilka osób które już go oglądało, dotykało i wsiadało do niego ale jak sobie pomyślałem ze mam na niego czekać do maja, czerwca oraz ze jest to full opcja GT to zdecydowałem się na miejscu i nie żałuje.
Jeżdżę już nim prawie 2 tygodnie wiec jeśli ktoś ma jakieś pytania to mogę się podzielić moimi spostrzeżeniami

Co do czytania znaków to tak jak pisałem ta funkcja jest niedostępna - są odczyty tylko z nawigacji i tylko pokazywane na ekranie nawigacji.

Co do instrukcji to nie mam namiarów na PDF ale powiem tylko że jest to ta sama instrukcja co do zwykłego Ceeda.
lukaszyd
RONIN
Posty: 9
Rejestracja: 28 sty 2019, 12:59
model samochodu: Proceed GT
Lokalizacja: Miasto Łódź

Re: Pro ceed Gt

Post autor: RONIN »

lukaszyd pisze:Co do czytania znaków to tak jak pisałem ta funkcja jest niedostępna - są odczyty tylko z nawigacji i tylko pokazywane na ekranie nawigacji.
No proszę. Oglądam większość testów tego samochodu na YT (można sobie fajnie przefiltrować po dodanych w danym dniu), każdy na ekranie pomiędzy zegarami ma pokazywane znaki.
Czyli u Ciebie tak nie ma, więc modele z innych krajów mają funkcję czytania znaków. Tak to rozumiem. Troszkę szkoda. Zwłaszcza że Stinger taką funkcję ma :(

Daj znać, jak już dłużej pojeździsz, jak się sprawuje GPF w tym aucie. Często się zapycha?
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Pro ceed Gt

Post autor: kon »

Stinger i Optima maja system czytania znaków przy użyciu kamery.
To jest normalne, że producent nie daje wszystkich takich samych udogodnień w samochodach różnych klas i segmentów (chociaż mógłby). Jakoś trzeba ofertę róznicować.
lukaszyd
Posty: 5
Rejestracja: 15 lut 2019, 08:27
model samochodu: Proceed
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Pro ceed Gt

Post autor: lukaszyd »

Tylko że w tym przypadku różnicowanie wyposażenia odnosi się do tego samego modelu oferowanego w różnych krajach na rynku europejskim. Na filmach YT widać funkcję czytania znaków, przyciski od podgrzewania tylnej kanapy na tylnych drzwiach czy metalowe listwy do mocowania bagażu w bagażniku lub funkcję up and down w tylnich oknach - w Polsce wg oficjalnego cennika te rzeczy nie są dostępne a szkoda. Rozumiem że przez to cena była by wyższa i pewnie niektóre z tych rzeczy nikomu do szczęścia nie są potrzebne ale szkoda że klient w innym kraju ma wybór a u nas nie. Jak patrzyłem w cenniki w innych krajach europejskich to niestety w Polsce mamy najmniej do wyboru :-(
lukaszyd
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”