Dziene stukanie (zawieszenie / tłumik??)

forum użytkowników modelu Ceed
jachu1
Posty: 5
Rejestracja: 20 mar 2018, 09:24
model samochodu: KIA Ceed 2012 1.6 GDI kombi

Dziene stukanie (zawieszenie / tłumik??)

Post autor: jachu1 »

Dzień dobry,
Mam następującą sytuację w mojej KIA Ceed 2012 1,6 GDI - mianowicie występują dziwne stuki w czasie jazdy (co jakiś czas nie często) i kiedy auto się zatrzymuje. Nie są to stuki spowodowane np. przejechaniem po jakiś wybojach - wtedy nic się nie dzieje (amortyzatory, gałki itp wymieniałem i wszystko jest OK). Stuki wydają się spowodowane np. rozprężaniem materiału np. w czasie zatrzymywania. Jest to taki dziwny głuchy stuk (takie puk.. ciężko to określić) - raczej gdzieś z tyłu. Autoryzowany serwis nie był w stanie stwierdzić skąd te stuki pochodzą - nawet zostawiłem auto, sami stwierdzili, że rzeczywiście tak się dzieje, ale źródła problemu nie namierzyliśmy.
Dostałem tylko informację, że prawdopodobnie jest to wada fabryczna tłumika i że w tłumiku następuje rozprężenie i że wtedy dochodzi do takiego głuchego stuku. Niby można by go nieoficjalnie stuknąć w pewne miejsce młotkiem i niby to mogłoby pomóc, albo wymienić na nowy (chociaż to bez sensu bo w sumie działa bez zarzutu). Ale nie do końca jestem tutaj przekonany czy o to chodzi, prośba ewentualnie o informację, czy ktoś może doświadczał podobnej sytuacji? Nie ma to specjalnie wpływu na jazdę itd... jedynie jest to denerwujące więc idealnie byłoby jakby dało się to wyeliminować.
pozdrawiam
irkm
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwie 2018, 13:48
model samochodu: Carens

Re: Dziene stukanie (zawieszenie / tłumik??)

Post autor: irkm »

Mam to samo w Carens IV, dźwięk w okolicach wydechu. Jakby walić w pustą puszkę. Zaczęło się nagle przy około 32000km. Puka chyba przy rozgrzewaniu i stygnięciu, w każdym razie dość często. ASO nie wykryło nieprawidłowości, póki co do obserwacji mam z tym jeździć.
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Dziene stukanie (zawieszenie / tłumik??)

Post autor: bidżej »

Podobny dzwiek wystepuje u mojego tescia w cee'dzie z dieslem 1.6 - po prostu co pare chwil slychac jakby pukniecie w podloge albo sciane grodziowa gdzies z przodu.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
jaca1980
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2019, 19:41
model samochodu: Kia ceed

Re: Dziene stukanie (zawieszenie / tłumik??)

Post autor: jaca1980 »

Czy komuś udało się rozwiązać problem w moim ceed przy 60tys przebiegu też mam głuche pukniecia z lewej tylnej strony. ASO nie widzi problemu. Strasznie upierdliwy.
mario4472
Posty: 2
Rejestracja: 22 cze 2019, 11:24
model samochodu: Kia ceed 1.6 GDI

Re: Dziene stukanie (zawieszenie / tłumik??)

Post autor: mario4472 »

Witam
Mam te same stuki. w kia ceed sw 1.6 gdi rocznik 2012
Podczas przeglądu nic w zawieszeniu nie stwierdzono.
Po odpaleniu auta przez pierwsze ok 5 kilometrów nigdy nie stuknie dopiero po tym czasie, i to też nie zawsze.
Wersja z tłumikiem wydaje się sensowna bowiem gdy jest nie rozgrzany stuków nie ma.
Pozdrawiam
Bolek
Posty: 2
Rejestracja: 27 lip 2019, 12:22
model samochodu: Ceed 2013 Hatchback 1.6 GDI

Re: Dziene stukanie (zawieszenie / tłumik??)

Post autor: Bolek »

Mam to samo w Ceed 2013, stuka najczęściej po dłuższej jeździe w momencie zatrzymania, co pasuje do teorii o tłumiku który w czasie jazdy jest chłodzony a po zatrzymaniu przestaje być i się coś odksztalca. Od 2 lat się zastanawiałem co to może byc
Slowik81
Posty: 2
Rejestracja: 25 paź 2020, 15:31
model samochodu: Kia ceed 2012 1.6 gdi

Re: Dziene stukanie (zawieszenie / tłumik??)

Post autor: Slowik81 »

Witam, mam podobny problem. Tak jak pisaliście takie gluche puk z pod podłogi. Wymieniłem wszystkie tuleje w tylnym zawieszeniu i ciągle to słychać. Nie zawsze, głównie przy dłuższych trasach. Panowie udało Wam się coś ustalić?
oktyp
Posty: 5
Rejestracja: 18 sie 2020, 14:28
model samochodu: KIA CEED 1.4 TGDI

Re: Dziene stukanie (zawieszenie / tłumik??)

Post autor: oktyp »

U mnie w nowym Ceedzie 2020 po zatrzymaniu się i wyłączeniu silnika też słychać takie lekkie pukanie, wydaje się że z okolic tłumika ale rura do tłumika idzie wzdłuż samochodu więc trudno stwierdzić gdzie dokładnie, pewnie przy jakiejś obejmie/uchwycie albo wewnątrz puszki tłumika.
Nie jest to coś co by mi przeszkadzało. Sam tłumik wydaje się lekko burczeć w czasie ruszania przy niskich obrotach, taki niby lekko sportowy odgłos ale nie wiem czy to jest specjalnie zrobione czy tłumik ma wadę.
Slowik81
Posty: 2
Rejestracja: 25 paź 2020, 15:31
model samochodu: Kia ceed 2012 1.6 gdi

Re: Dziene stukanie (zawieszenie / tłumik??)

Post autor: Slowik81 »

Cześć, czy zdarza Ci to się podczas jazdy..?U mnie to występuje to głównie podczas jazdy, gluche puk gdzieś z pod fotela kierowcy.
ikrzys
Posty: 1
Rejestracja: 23 mar 2021, 16:20
model samochodu: Kia Nieo

Re: Dziene stukanie (zawieszenie / tłumik??)

Post autor: ikrzys »

Kia niro 2019 po Ok 10000 po zatrzymaniu słychać stuki w podwoziu (takie metaliczne pukanie jak by ktoś pukał w puszkę aluminiowa) dwukrotnie zgłaszałem to serwisowy Kia warszawa oczywiście nic nie zrobili i ściemniają ze tak ma być i było ale nie szlyszalem wcześniej.
Podejrzewam defekt układu wydechowego ale serwis mówi ze nic z tym nie zrobi może samo się rozwiąże. Ktoś
Ma jakieś pomysły lub wiedzę co to może być i jak ewen. Zaradzic jest to strasznie denerwujące
:?:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”