Rozmiar FELG

forum użytkowników modelu Ceed
krystianekk
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2022, 21:15
model samochodu: Kia Ceed Kombi 2021 FL

Rozmiar FELG

Post autor: krystianekk »

Witam wszystkich,
Jestem w posiadaniu Ceeda Kombi 2021 FL i mam oryginalne koła 17 a chciałem dokupić 18 na lato. Moje pytanie brzmi czy nie bedzie zadnych problemow przy jakiejś szkodzie z tymi 18 calowymi.
krystianekk
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2022, 21:15
model samochodu: Kia Ceed Kombi 2021 FL

Re: Rozmiar FELG

Post autor: krystianekk »

Jest ktoś kto mi odpowie ? mam wykupionego gapa i w razie szkody całkowitej nie chce mieć problemow z wypłatą bo mam felgi 18 a nie 17 oryginalne.
lonewind
Posty: 61
Rejestracja: 15 lis 2021, 23:41

Re: Rozmiar FELG

Post autor: lonewind »

Otwórz drzwi samochodu, przeczytaj na słupku listę homologowanych rozmiarów dla Twojego modelu. Założenie każdego innego rozmiaru niż tego z listy to ryzyko, że ubezpieczalnia nie wypłaci Ci odszkodowania. Były takie przypadki. Jednemu się uda a drugiemu nie.
Sid
Posty: 367
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Rozmiar FELG

Post autor: Sid »

A pomyślałeś o komforcie jazdy? Warto iść w wygląd kosztem komfortu?
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
SwaxCrush
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2022, 14:25
model samochodu: Kia ceed JD

Re: Rozmiar FELG

Post autor: SwaxCrush »

Zgadzam się z kolegą wyżej, 18calowe felgi to już według mnie brak jakiegokolwiek komfortu podczas jazdy, szczególnie na polskich drogach. Przerabiałem ten temat, może nie w ceedzie ale wróciłem do 17tek
AnonimKia
Posty: 64
Rejestracja: 17 sty 2022, 09:21
model samochodu: Kia Ceed MY22 - zamówiona

Re: Rozmiar FELG

Post autor: AnonimKia »

Miałem okazje jechać 18" proceed i 17" ceed kombi, wedlug delarea zawieszenie to samo (oczywiscie w GT jest sztywniejsze) i 18" czuc było dyskonfort na pl drogach, wiec tak jak porpzednicy pomyśł nad tym :P Ja bardziej myslalem nad 17" zmianą na zime na 15" bo mam opony 2letnie zimowe prawie nie zjechane ze starego auta ale jeszcze nie patrzylem czy manewr bedzie sie oplacal
Pietruszka2393
Posty: 57
Rejestracja: 25 sty 2022, 22:08
model samochodu: KIA CEED III SW MY22 1,5 T-GDI 160 KM BLP+AEB

Re: Rozmiar FELG

Post autor: Pietruszka2393 »

Sid pisze: 23 sty 2022, 14:31 A pomyślałeś o komforcie jazdy? Warto iść w wygląd kosztem komfortu?
Nie wiem jaki masz model samochodu i wielkość tarcz, ale zwróć uwagę czy wystarczy miejsca na zaciski w 15. Według mnie może być kiepsko. W 16 już jest ciasno. Później pogarsza się chłodzenie i jest ryzyko uszkodzenia przez kamień i zimą śnieg/lód.
KIA CEED III FL SW 2022r. 1,5 T-GDI 160 KM BLP+AEB Lunar Silver
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”