Paowanie kloszy full led

forum użytkowników modelu Ceed
eferat
Posty: 34
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:05
model samochodu: Ceed III SW FL BL4, 1.5 T-GDi, 7DCT
Lokalizacja: Bydgoszcz

Paowanie kloszy full led

Post autor: eferat »

Witam. Mam pytanko czy to jest normalne, że klosze tak parują bo nigdy nie miałem wcześniej ledów czy udać się z tym do ASO? Jedna i druga lampa parują identycznie, centralnie przez środek klosza. Żadna woda się tam nie skrapla. Wygląda to jak brud na foto ale to nie brud tylko osad od środka. Z tego co czytałem to każdy klosz ma jakieś otwory odprowadzające wilgoć i niby powinno to odparowywać? Jak odebrałem auto na początku września jak było ciepło takiego zjawiska nie było ale teraz jak się zrobiło zimno i rano jak auto odpalam w garażu gdy się światła włączą to od razu jest taki osad na kloszu.
Załączniki
20211204_122411.jpg
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Paowanie kloszy full led

Post autor: gisio »

Jest to normalne zjawisko ponieważ takie są prawa fizyki (różnica ciśnień miedzy otoczeniem a wnętrzem samej lampy). Jakby w lampach skraplały się duże ilości wody to wtedy bym się zaniepokoił i zgłosił usterkę w ASO. Można zminimalizować to zjawisko stosując pochłaniacze wilgoci.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
eferat
Posty: 34
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:05
model samochodu: Ceed III SW FL BL4, 1.5 T-GDi, 7DCT
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Paowanie kloszy full led

Post autor: eferat »

Wczoraj oglądałem kolegi Seata Ateca, w którym też ma full ledy i u niego klosze w ogóle nie parują także nie wiem czy to jest normalne zjawisko?
Bart88
Posty: 17
Rejestracja: 06 gru 2021, 09:09
model samochodu: KIA CEED 3 SW 1.4T-GDI 2020 BL

Re: Paowanie kloszy full led

Post autor: Bart88 »

Czesc,
Jeśli Cię to jakoś pocieszy to u mnie w Ceed 3 SW 2020r. z ledami to samo, parują w ostatnim czasie niestety. Czytając wątki na tym i innych forach widać że generalnie jest to powszechne zjawisko dla KIA (Ceed, Sportage, Optima...) - zastanawiam się nad kontaktem z serwisem ASO. Po pierwsze słabo to wygląda, po drugie ma z pewnością jakiś wpływ na to jak światła świecą, po trzecie - jestem ciekaw czy nie byłoby problemów podczas kontroli Policji.

Zdjęcie jak to u mnie ostatnio wyglądało, z obu stron podobnie
Obrazek

Czy orientuje się ktoś czy w lampach w Ceed-ach 3 są pochłaniacze wilgosci tak jak np. w Optimie?
eferat
Posty: 34
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:05
model samochodu: Ceed III SW FL BL4, 1.5 T-GDi, 7DCT
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Paowanie kloszy full led

Post autor: eferat »

Kolego 17.12 jestem umówiony i jadę na wymianę oleju to na pewno im to zgłoszę i zobaczymy co mi powiedzą ale znając życie to na pewno będzie tekst "tak ma być" :lol: :lol: :lol: ale zobaczymy i na pewno napiszę co mi powiedzą.
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Paowanie kloszy full led

Post autor: gisio »

Bart88 pisze: 06 gru 2021, 09:28 … Czytając wątki na tym i innych forach widać że generalnie jest to powszechne zjawisko dla KIA (Ceed, Sportage, Optima...)
Warto czasem zajrzeć również na fora innych marek i poczytać jak to wygląda u konkurencji.

Przykłady:
Obrazek

Praw fizyki nie zmienimy …
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
marcinek82
Posty: 202
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: Paowanie kloszy full led

Post autor: marcinek82 »

Tak jak gisio w drugim poscie napisal - poki sie woda nie skrapla to ASO nic nie zrobi (bylem, zdjecia wyslali i powiedzieli to samo). Na pocieszenie dodam ze w ceed2 parowaly chyba nawet bardziej, a tam mialo co ogrzac i wysuszyc reflektor od srodka. W Ceed 3 zle zaprojektowali wentylacje/cyrkulacje powietrza, ewentualnie mogli zrobic hermetyczny - czy jak to tam robia niektorzy producenci. Pozatym sama para to nie tragedia. Na poczatku roku jechalem A4 Gliwice - Wroclaw, temp. po drodze od ok. -1 do -5, marznaca mzawka lub drobny snieg, plus syf z drogi. Po w sumie 200km na reflektorach ok. 5mm skorupa lodu, ktorej nieszlo niczym usunac - a przynajmniej nie szybko. Przed autem bylo jasno jako tako, ale tylko tyle.
Coz taki urok ledow w niektorych autach.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Paowanie kloszy full led

Post autor: kon »

Tak, żeby być precyzyjnym - to co nazywamy zaparowaniem (i jest widoczne na zdjęciach) to właśnie skroplona na powierzchni para wodna. I najczęściej pojawia się na obrzeżach reflektorów.
Natomiast zdjęcie kolegi eferat chyba pokazuje inny efekt, ale szczerze mówiąc jest mało wyraźne.
eferat
Posty: 34
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:05
model samochodu: Ceed III SW FL BL4, 1.5 T-GDi, 7DCT
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Paowanie kloszy full led

Post autor: eferat »

kon pisze: 07 gru 2021, 06:37 Tak, żeby być precyzyjnym - to co nazywamy zaparowaniem (i jest widoczne na zdjęciach) to właśnie skroplona na powierzchni para wodna. I najczęściej pojawia się na obrzeżach reflektorów.
Natomiast zdjęcie kolegi eferat chyba pokazuje inny efekt, ale szczerze mówiąc jest mało wyraźne.
Zdjęcie jest dobre kolego. Zaparowane są centralnie w połowie reflektora. Jeden i drugi tak samo. Jestem obecnie w podróży służbowej w piątek wracam i zrobię wyraźniejsze zdjęcie dla podglądu i wrzucę.
Pazdzioch
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:54
model samochodu: Kia ceed kombi 1,6 benzyna 2012/13

Re: Paowanie kloszy full led

Post autor: Pazdzioch »

Kia sportage 2020 LED też tak z przodu mam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”