Pakiet AEB z wersją M

forum użytkowników modelu Ceed
Baks
Posty: 64
Rejestracja: 21 wrz 2020, 21:06
model samochodu: KIA CEED III GT

Re: Pakiet AEB z wersją M

Post autor: Baks »

Widerski pisze: 24 wrz 2021, 22:49Zapraszam
W cenniku pakiet AEB jest sprzedawane jako pakiet:
Kia Forward Collision Avoidance Assist (FCA) - system autonomicznego hamowania z dodatkową funkcją wykrywania pieszych i rowerzystów
Kia Blind Spot Collision Warning (BCW) - system monitorowania martwego pola w lusterkach
Kia Rear Cross Traffic Collision Warning (RTCW) - system monitorowania ruchu pojazdów podczas cofania
Kia Smart Cruise Control (SCC) - aktywny tempomat z automatyczną regulacją odległości oraz funkcją Stop & Go – tylko dla skrzyni DCT
Kia Lane Following Assist (LFA) - asystent jazdy w korku – tylko dla skrzyni DCT
Kia Speed Limit Warning (SLW) – system rozpoznający znaki ograniczeń prędkości

Po za SLW do reszty są potrzebne radary z tyłu lub przodu, a podstawowe FCA jest w każdej wersji nowego ceeda czy się mylę?
Widerski
Posty: 223
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Pakiet AEB z wersją M

Post autor: Widerski »

Witam, robiłem ostatnio rozpoznawanie znaków w roczniku 2020 więc nie powinno być problemu z 2021.
Jezeli jest fizycznie kamera za przednią szyba jestem wstanie dopisać następujące funkcje:
-rozpoznawanie znaków (robiłem to właśnie z monochromatycznym wyświetlaczem i działało jeżeli masz nawi to pokazuje w zegarach i radiu w nawigacji,
jeżeli nie masz nawi to tylko w zegarach na wyświetlaczu).
-autonomiczne hamowanie ale bez wykrywania pieszych
-utrzymanie pasa ruchu (jeżeli są 2 białe linie i przekroczysz 60km/h to po puszczeniu kierownicy auto bierze sam zakręt)
-ostrzenie przed kolizja(chodzi o przód pojazdu)
Pisze to z pamięci mogłem jakąś funkcje pominąć, po podłączeniu sprzętu będę wiedział więcej jakie rzeczy ewentualnie można dołożyć.
elmer84
Posty: 134
Rejestracja: 11 mar 2021, 22:05
model samochodu: Kia ceed III 1.0 120km M manual

Re: Pakiet AEB z wersją M

Post autor: elmer84 »

Widerski pisze: 27 wrz 2021, 12:15 Witam, robiłem ostatnio rozpoznawanie znaków w roczniku 2020 więc nie powinno być problemu z 2021.
Jezeli jest fizycznie kamera za przednią szyba jestem wstanie dopisać następujące funkcje:
-rozpoznawanie znaków (robiłem to właśnie z monochromatycznym wyświetlaczem i działało jeżeli masz nawi to pokazuje w zegarach i radiu w nawigacji,
jeżeli nie masz nawi to tylko w zegarach na wyświetlaczu).
-autonomiczne hamowanie ale bez wykrywania pieszych
-utrzymanie pasa ruchu (jeżeli są 2 białe linie i przekroczysz 60km/h to po puszczeniu kierownicy auto bierze sam zakręt)
-ostrzenie przed kolizja(chodzi o przód pojazdu)
Pisze to z pamięci mogłem jakąś funkcje pominąć, po podłączeniu sprzętu będę wiedział więcej jakie rzeczy ewentualnie można dołożyć.
Mam ceed 3 sw z 2020 roku, rok modelowy 2021 wersja M i mam już asystenta pasa ruchu. Czy to jest to samo o czym Ty piszesz? "utrzymanie pasa ruchu (jeżeli są 2 białe linie i przekroczysz 60km/h to po puszczeniu kierownicy auto bierze sam zakręt)". Mam też ostrzeżenie przed kolizją i autonomiczne hamowanie, choć jeszcze nie miałem okazji sprawdzić czy działa. Napewno nie mam wykrywania znaków. Jaki byłby koszt dodania ewentualnych funkcji, które można aktywować i gdzie trzeba podjechać?

Co do asystenta to może Ci chodzi o utrzymanie samochodu pośrodku pasa ruchu, to co innego niż zwykły asystent pasa ruchu
Widerski
Posty: 223
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Pakiet AEB z wersją M

Post autor: Widerski »

Witam
Tak to samo, asystent pasa ruchu.
Koszt takiej usługi w promocji dla forumowiczów 1000zl
Normalnie 1500
Śląsk okolice Raciborza
Dalszy kontakt proszę na pw
michal3141
Posty: 77
Rejestracja: 23 wrz 2021, 23:56
model samochodu: KIA Ceed SW MY22 L+AEB 160 KM 7DCT

Re: Pakiet AEB z wersją M

Post autor: michal3141 »

Widerski pisze: 05 paź 2021, 21:57 Witam
Tak to samo, asystent pasa ruchu.
Koszt takiej usługi w promocji dla forumowiczów 1000zl
Normalnie 1500
Śląsk okolice Raciborza
Dalszy kontakt proszę na pw
A park assist potrafisz dorobić do wersji L?
Zamówiłem jednak wersję L+AEB. Przekonał mnie między innymi autohold.
Obecnie czekam na samochód.
Widerski
Posty: 223
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Pakiet AEB z wersją M

Post autor: Widerski »

Witam
Muszę mieć fizycznie samochód, inaczej nie jestem w stanie tego stwierdzić
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”