Jak to jest z tymi przeglądami?

forum użytkowników modelu Ceed
AtsinPL
Posty: 6
Rejestracja: 26 lip 2021, 17:05
model samochodu: Stonic

Re: Jak to jest z tymi przeglądami?

Post autor: AtsinPL »

Witam,
A co w sytuacji jak przekroczyłem ilość km o 100? W skodzie zawsze była tolerancja i nie było problemu.
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak to jest z tymi przeglądami?

Post autor: gisio »

W Kia też była tolerancja, najpierw ± 500 km i mimo to użytkownicy ją przekraczali, wprowadzono więc limit ± 1000 i ten również był przekraczany i co ciekawe 3krotnie częściej niż ten 500km!.

W obecnej K.G. jest jasno napisane „nie później niż” czyli 1km to już za późno. Oczywiście takie opóźnienie nie powoduje utraty gwarancji na całe auto ale ograniczenie jej o silnik już tak.

Rekordzista w Kia pierwszy przegląd zrobił przy 72 tys km (interwały co 15 tys) i nadal uważał, że jest to niewielkie „niedopatrzenie” i gwarancję nadał ma -nic bardziej mylnego.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Jak to jest z tymi przeglądami?

Post autor: camelleon »

kerim pisze: 26 mar 2020, 23:50 Dla mnie na logike: pierwszy przeglad 1 rok (15000 km), kolejny 2 lata (30000 km) oznacza, ze w kazdym przypadku liczymy od startu gwarancji, na przyklad: 1.03.2019 (start), 1.03.2020, 1.03.2021 dodatkow uwzgledniajac tolerencje +/- 30 dni lub 1000 km.
jesli podpierasz się książką to jest wyraźnie napisane.. 1 rok LUB 15 tysięcy zależnie co nastąpi wcześniej.. i cala reszta wywodu nie ma sensu.. .. moje auto ma dwa lata i jest po 2 przegladach.. 3 przeglad wyjdzie po 2,5 roku.. bo interwał się zmienił.. mozna się podpierać choćby tym, że wiekszosc olejów ma wpisaną żywotność do wymiany np rok.. lub tam 20 tys.. 30.. 15 itd..

w aucie rodziców ktorzy robią rocznie 5-6tysiecy.. znalazlem olej ktory w specyfikajci ma zapisane 30tys lub 24 miesiace do wymiany.. dzieki temu tato wymienia olej sobie spokojnie co dwa lata, olej ma wciaz zlota barwę nie jest wypalony - autko male miejskie.. i wszystko gra.
Mess with the best
Die like the rest
Alexowy321
Posty: 134
Rejestracja: 10 sty 2022, 20:32
model samochodu: Ceed II SW 1.4 100KM MY17

Re: Jak to jest z tymi przeglądami?

Post autor: Alexowy321 »

Witam.
Mam ceeda z 17r przywiezionego z Niemiec rok temu. Tam cały czas serwisowany, po zarejestowaniu auta udałem się do aso bo serwis był już przejechany o 16dni. Doradca powiedział mi że jest tolerancja 30 dni i 1000km. Oczywiście dodał żebym przenieść gwarancję na mnie muszę zrobić przegląd stanu technicznego bo tego wymaga kia Polska dla aut importowanych. Przegląd zrobiłem po 2 tygodniach telefon do aso doradca poinformował mnie ze gwarancja jest uznana. Teraz mija prawie rok do serwisu zostało mi jakieś 3tygodnie. Chciałem przesunąć trochę termin żeby zrobić go już w lutym że względu na wydatki przy drugim aucie. Postanowiłem upewnić się ze to możliwe i czy faktycznie ta tolerancja jest. Po mailu do aso dowiedziałem się że informacje o tolerancji mam w książce gwarancyjnej. Ktoś może podpowiedzieć dzieł tego szukać? Moja jest w języku niemieckim na 2 stronie są tylko interwały 30000km i 12m

Dziękuję
mar77
Posty: 42
Rejestracja: 13 sty 2022, 21:00
model samochodu: Ceed 2022 1.5 T-GDI 6MT

Re: Jak to jest z tymi przeglądami?

Post autor: mar77 »

Pytałem się sprzedawcy 2022.01.11 o to czy są jakieś tolerancje, to mi odpowiedział, że wcześniej były, ale ludzie nagminnie je wykorzystywali, więc teraz (rok 2022) już nie ma żadnych. Nie można się spóźnić ani jednego dnia, albo przekroczyć stan ani o 1km, bo inaczej traci się gwarancję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”