wrażenia po jeżdzie Kia Soul

forum użytkowników modelu Soul
ja3x
Posty: 9
Rejestracja: 20 sie 2019, 19:42
model samochodu: Kia Soul

wrażenia po jeżdzie Kia Soul

Post autor: ja3x »

Witam! od 2 m-cy jestem nowym właścicielem Kia Soul II 1.6 benzyna.Zauważyłem dziwne mankamenty tego auta i jestem ciekawy czy inni posiadacze tego modelu też to maja.
1. Trzęsienie auta na postoju na luzie ,gdy stoimy np. przed światłami .Bez włączonej klimy z klima to już masakra na max ! Najlepiej wyczuwa się to na kierownicy).
2. Na zimnym aucie piszczą ( wyją ) podczas hamowania hamulce ,dopiero gdy sie zahamuje kilka , kilkanaście razy jest lepiej ( tzn ciszej )
3. Po wciśnięciu sprzęgła odczuwam takie chrobotanie jakby linka była zardzewiała ( tylko że era linek już dawno sie skończyła)
Auta jest na gwarancji dzwoniłem do serwisu powiedzieli że to są takie uroki tego auta i nic sie z tym nie da rady zrobić. w modelu z 2014 roku to już chyba lekka przesada żeby tak trzęsło , chrobotało i wyło ?
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: wrażenia po jeżdzie Kia Soul

Post autor: Piotrek »

Co do trzęsienia to powodem mogą być niskie obroty silnika na biegu jałowym. Zwróć na to uwagę. W silniku 2.0 DOHC na biegu jałowym obroty są poniżej 750rpm i też trochę trzęsie. Podobnie jest w Hondach - tam obroty spadają i w okolice 500rpm i też telepie wozem chociaż to normalne.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
ja3x
Posty: 9
Rejestracja: 20 sie 2019, 19:42
model samochodu: Kia Soul

Re: wrażenia po jeżdzie Kia Soul

Post autor: ja3x »

Myslałem że rozwój motoryzacyjny idzie do przodu nie do tyłu. Jeżdżę od 25 Fiatami , VW , Toyotami , Fordami i takiego czegoś nie miałem.
Owszem było telepanie na luzie w Yarisie II ale tam siedział silnik 3 cylindrowy ale już w nowszym Aygo z tym samym silnikiem telepania nie było. Wiec dało sie zrobić :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Soul”