Nie działa oświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi

forum użytkowników modelu Venga
majk233
Posty: 4
Rejestracja: 07 wrz 2021, 23:05
model samochodu: Kia Venga

Nie działa oświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi

Post autor: majk233 »

Cześć,
Mam pewien problem z nowym nabytkiem (Kia Venga 1.4 crdi 2010r), mianowicie samochód nie rozpoznaje otwarcia żadnych drzwi, objawia się w to w następujący sposób:
1. Nie działa oświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi
2. Po otwarciu samochodu kluczykiem/pilotem następuje automatyczne zaryglowanie bo samochód nie rozpoznaje otwarcia drzwi
3. Alarm nie rozpoznaje otwarcia drzwi, można je otworzyć na uzbrojonym alrarmie i nic się nie dzieje
4. Nie zapala się kontrolka otwarcia drzwi na liczniku

Sprawdziłem już:
1. Mikrostyki na słupkach - są ok
2. instalacje elektryczną od mikrostyków do BCM - ok

Powoli kończą mi się pomysły gdzie szukać usterki. Dziwne jest to, że nie działają żadne drzwi.
Spotkaliście się już z takim problemem?
corsair28
Posty: 59
Rejestracja: 09 gru 2019, 15:00
model samochodu: Kia Venga 1.6B 6M / 2018

Re: Nie działa oświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi

Post autor: corsair28 »

Objawy raczej wskazują na jakieś uszkodzenie centralki centralnego zamka / autoalarmu. Obawiam się, że trzeba poszukać jakiegoś dobrego elektryka albo firmy zajmującej się alarmami. Zakładam, że bezpieczniki profilaktycznie sprawdziłeś.
romanhoks
Posty: 314
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Nie działa oświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi

Post autor: romanhoks »

Jak masz ekstra alarm to go odlacz calkowicie od systemu.Na moje moze byc kaseta od zamka w drzwiach.Musial bys podpiac kompa i sprawdzic co pokarze.Czy sa jakies bledy.Trafialy sie czasami do wymiany. Moze tez byc uszkodzony przewod pomiedzy drzwiami a slupkiem.Trzeba by popatrzec jak wygladaja przewody no i pomierzyc czy sa cale.BCM chyba sie trafil raz do wymiany. O jeszcze pamietam ze byl problem w kostce za skrzynka bezpiecznikow .Pin sie wysowal przy podlaczeniu do drogiej wiazki i nie bylo widac. Troche godzin ucieklo przy tym aucie bo nie moglismy znalesc.
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
krzych_kow
Posty: 3
Rejestracja: 04 wrz 2020, 21:18
model samochodu: Venga

Re: Nie działa oświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi

Post autor: krzych_kow »

Witam. Podepnę się pod temat, gdyż mam podobny problem, i zapytam gdzie znajdę BCM i jak ewentualnie się do niego dostać?
romanhoks
Posty: 314
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Nie działa oświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi

Post autor: romanhoks »

Oj z tego co sobie przypominam to w venga chyba jest z tylu za licznikem.Nie jestem pewien.Jak tam to dojscie tragedia. Czemu pytasz? BCM rzadko sie psul.
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
krzych_kow
Posty: 3
Rejestracja: 04 wrz 2020, 21:18
model samochodu: Venga

Re: Nie działa oświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi

Post autor: krzych_kow »

Przy wymianie żarówek oświetlenia wnętrza spaliłem dwukrotnie bezpiecznik, i po tej akcji przestały zapalać się po otwarciu drzwi.
majk233
Posty: 4
Rejestracja: 07 wrz 2021, 23:05
model samochodu: Kia Venga

Re: Nie działa oświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi

Post autor: majk233 »

Cześć,
Problem rozwiązałem, okazało się, że zgnity był jeden przewód od czujników tylnych drzwi. Problem był na złączu na słupku A w okolicach dźwigni do otwierania maski. To były przewody, które szły do licznika. Do BCM wszystko było ok, a mimo to oświetlenie nie działało. Dopiero jak licznik i BCM mają te same sygnały wszystko działa prawidłowo.

Temat banalny, jak udało mi się dorwać schematy z GDS to poszło już łatwo :)
majk233
Posty: 4
Rejestracja: 07 wrz 2021, 23:05
model samochodu: Kia Venga

Re: Nie działa oświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi

Post autor: majk233 »

krzych_kow pisze: 08 wrz 2021, 20:30 Witam. Podepnę się pod temat, gdyż mam podobny problem, i zapytam gdzie znajdę BCM i jak ewentualnie się do niego dostać?
Za schowkiem po stronie pasażera. Trzeba zdemontować schowek (5 śrubek) i będzie go widać.
oniw
Posty: 1
Rejestracja: 25 paź 2020, 14:30

Re: Nie działa oświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi

Post autor: oniw »

gdzie można dorwać schematy z GDS
majk233
Posty: 4
Rejestracja: 07 wrz 2021, 23:05
model samochodu: Kia Venga

Re: Nie działa oświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi

Post autor: majk233 »

Ja zainstalowałem sobie całego GDSa 8-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Venga”