Kontrolka ESP zapaliła się podczas jazdy w deszczu

forum użytkowników modelu Venga
Venga022
Posty: 3
Rejestracja: 24 mar 2021, 19:41
model samochodu: Kia Venga

Kontrolka ESP zapaliła się podczas jazdy w deszczu

Post autor: Venga022 »

Witam,
podczas jazdy w deszczu zapaliła się kontrolka ESP (samochód w poślizgu). Dopiero po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu zgasła i już się nie pojawiła. Czy spotkał się ktoś z takim problemem?
sebafx
Posty: 12
Rejestracja: 13 maja 2013, 12:32
model samochodu: venga1..6

Re: Kontrolka ESP zapaliła się podczas jazdy w deszczu

Post autor: sebafx »

Hej,
Zrób test, uruchom samochód, i kilkukrotnie nacisnij mocna hamulec. jak ci sie nic nie zapali to moze jakiś czujnik dostał wira.
sebafx
Posty: 12
Rejestracja: 13 maja 2013, 12:32
model samochodu: venga1..6

Re: Kontrolka ESP zapaliła się podczas jazdy w deszczu

Post autor: sebafx »

ucieło niestety:P.
czy czujnik nie dostał świra.
ja miałem podwójny problem. Blokowało sie tylnie prawe koło, i tu konieczne jest wymiana czujnkika ABS z piasta ( 270zł) i jeszcze nie swieciło mi sie światło STOP i tu winien jest czujnik hamulca (czujnik STOP) który mieści sie przy pedale. wymian to okolo 80 zł.
Jak kilkuktrotnie naciskałem hamulec to mi siatło nie swiciło i koło tylnie sie blokowało.
Moze pozmoze :) pozdrawiam
corsair28
Posty: 55
Rejestracja: 09 gru 2019, 15:00
model samochodu: Kia Venga 1.6B 6M / 2018

Re: Kontrolka ESP zapaliła się podczas jazdy w deszczu

Post autor: corsair28 »

Jeżeli dobrze pamiętam z instrukcji to kontrolka i system ESP działa w momencie kiedy następuje utrata przyczepności, wtedy powinna migać. Czyli w przypadku poślizgu tak powinno być, po powrocie na tor jazdy powinna zgasnąć. Jeżeli świeci ciągle to sygnalizuje usterkę układu. Sprawdzałem w zimie i jak na śniegu dawałem ostro gazu i lekki uślizg to migała i gasła jak jechałem normalnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Venga”