Jaki planujecie nastepny samochód?

forum użytkowników modelu Venga
StonicScross
Posty: 717
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Jaki planujecie nastepny samochód?

Post autor: StonicScross »

Bo Kia i Hyundai nie zrobiły następców vengi i ix20. Stonic i Kona maja np.male bagażniki. Z ciekawości- czy idąc ta droga co Venga - Wasze zainteresowania kieruja się w stronę Crosslanda X, Citroena C3 Aircross badz Captura ?
corsair28
Posty: 59
Rejestracja: 09 gru 2019, 15:00
model samochodu: Kia Venga 1.6B 6M / 2018

Re: Jaki planujecie nastepny samochód?

Post autor: corsair28 »

Powiem tak, jeżdżę Vengą 3 lata i bardzo żałuję, że zakończyli produkcję. Wg mnie autko idealne do miasta a i na wyjazdy wakacyjne super. Mam wersję z silnikiem 1.6 / 124 km ( nie od kosiarki ) wolnossący. Dla mnie autko super. Przy zakupie oglądaliśmy Stonica ale żona wsiadając uderzyła się w głowę i powiedziała NIE, inne autka owszem czasem się podobały ( Captur, Mokka, Quaskhai, Juke, Peugeot 2008 itp. ) tylko za wszystkie z takim wyposażeniem jak Venga Business Line trzeba było zapłacić 10-20 tys więcej. Na razie nie wiem co kupię po Vendze ale na pewno coś gdzie siedzi się wyżej ( z uwagi na wiek, nastolatkiem nie jestem :) )
StonicScross
Posty: 717
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Jaki planujecie nastepny samochód?

Post autor: StonicScross »

U mnie Venga była pierwszy raz brana pod uwagę w 2015 r., gdy miałem Ceeda I. Ale akurat wybrane bylo Rio 3. Jak w 2017 mial być Ceed zmieniany to Venga była jakby za mala, trochę juz przestarzala, ix20 jak dla mnie ładniejszy ale za drogi, Sportage za duży, Niro hybryda, wygrał Suzuki S cross. Zas Rio w 2020 bylo zmienione na Stonica, w grę wchodził Crossland X i Kona, ale m.in.tez kwestia ceny.
StonicScross
Posty: 717
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Jaki planujecie nastepny samochód?

Post autor: StonicScross »

Z tym silnikem od kosiarki- 1.0 120 w Stonic czy 1.0 112 w Suzuki S cross dynamiczniejsze od Ceed 1.6 122. Ze venga tańsza - wyposażenie może i dobre, ale nawet przy XL wiele elementów bylo nieosiągalnych z innych aut, np.kola 17.
Wojtas
Posty: 10
Rejestracja: 13 lis 2020, 16:50
model samochodu: Kia Venga 1.6 Pb M '19

Re: Jaki planujecie nastepny samochód?

Post autor: Wojtas »

W moim przypadku pierwotnie chciałem Fabię III kombi (albo jej bliźniaka Seata) ale nie było już silników 1,2 a 1,0 z gpf skutecznie mnie zniechęcił. Tipo 1,4 T-jet był w podobnej cenie ale wyposażenie całkowity golas. Z Vengi średnio jestem zadowolony ze względu na spore spalanie i lekceważące podejście serwisu ale przeglądając oferty na razie nie widzę nic ciekawego. Wszędzie turbo kosiarki z dpg/gpf turbo i dwumasą. Jeśli już to na dzień dzisiejszy pewnie byłaby to i30 kombi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Venga”