AIR BAG PASAŻERA

forum użytkowników modelu Venga
krzysiekko
Posty: 18
Rejestracja: 06 lip 2020, 09:23
model samochodu: Venga

Re: AIR BAG PASAŻERA

Post autor: krzysiekko »

Ok, zrobie tak, zaczne od sprawdzenia wtyczek, jeśli dobrze rozumiem idee tylko fotel pasażea ma wykrywanie zajętośći miejsca, czyli tylko pod tym fotelem muszę szukac problemu. Poduszka kierowcy aktywna jest zawsze.
Zastanawiam się jeśli poprawie połączenie w wtyczce to po ponownym podłączeniu klem bład sam zniknie czy będę musiał skasować ten błąd przez interfejs diagnostyczny?

I drugie pytanie: przewód od czujnika zajętości fotela dochodzi do centalki poduszek, gdzie znajduje się ta centalka? być może to przy niej jest problem z połączeniem.
krzysiekko
Posty: 18
Rejestracja: 06 lip 2020, 09:23
model samochodu: Venga

Re: AIR BAG PASAŻERA

Post autor: krzysiekko »

Cały czas mam aktywny błąd poduszek B1620 - Blad wewnetrzny SRSCM.

Czy ktoś z Was miał również taki problem? Jak to naprawić?
Załączniki
kia_b1620.PNG
krzysiekko
Posty: 18
Rejestracja: 06 lip 2020, 09:23
model samochodu: Venga

Re: AIR BAG PASAŻERA

Post autor: krzysiekko »

Problem rozwiązany, problem tkwił w samym sterowniku AIRBAG. Wymontowałem go i wysłałem do naprawy do Piotra Witkowskiego (Lubicz Górny). koszt 350 zł + 2xkurier. Wysłałem we wtorek, w piątek odebrałem i zamontowałem. Poczytałem o tym i problem może dotyczyć wszsytkich sterowników Kia/Hyundaii. Pojawia się błąd w pamięci sterownika przy odpalaniu auta i spadku napięcia poniżej dopuszczalnej przez sterownik wartości, ponoć jest to 8V. U mnie wszystko pasuje do scenariusza tej usterki: -15 stopni mrozu, Diesel, 9-cio letni akumulator, jeżdżenie przysłowiowo wokół komina także aku nie miał szansy się nigdy dobrze naładować. A sam błąd pojawił się w chwili odpalania auta i został już na stałe.
Jarek1988
Posty: 1
Rejestracja: 24 lis 2023, 13:09
model samochodu: Kia sportage

Re: AIR BAG PASAŻERA

Post autor: Jarek1988 »

Witam u mnie ten sam problem z poduszką pasażera po włączeniu silnika po kilku sekundach gaśnie i zaraz po chwili się zapala się na pomarańczowy kolor.komputer nie wykazał błędów kable pod fotel wydają się całe
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Venga”