Brak oleju

forum użytkowników modelu Venga
livka
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2020, 21:02
model samochodu: Kia Venga

Brak oleju

Post autor: livka »

Witam
Mam pytanie... Prosze mi powiedziec czy w tym modelu 1,4 benzyna nie ma pomaranczowej ikony ostrzegawczej o malej ilosci oleju w silniku?
Jezdzilam swoja kijanka i troszke spalilam sprzeglo :) potem przy zmianie biegow tych nizszych cos rzezilo, mowili mi ze pewnie tarcza sprzegla poszla ok a ze bylam na wyjezdzie to musialam jakos dojechac do domu... to wlaczylam tempomat i autostrada dojechalam 600km do domku :) gdy zjezdzalam juz na normalna droge przez pare sekund zapalila mi sie czerwona kontrolka oleju i zgasla, na drugi dzien juz zapalala i gasla co chwila, pojechalam na warsztat a tam mi gosciu mowi ze mam 0 oleju ze wlal prawie 3,5 litra :shock: Zastanawia mnie tylko czy jest tu pomaranczowa lampka czy nic mnie nie ostrzega ze mam malo oleju? i co ile trzeba wymieniac olej? Ja zrobilam 5000 i nie mialam co wymieniac bo nic nie bylo...
Pozdrawiam
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Brak oleju

Post autor: Piotrek »

Olej należy sprawdzać samodzielnie co jakiś czas, np co dwa tygodnie.
Ikonka do oleju powinna być i świecić się jak wściekła na żółto po przekroczeniu stanu minimum.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2020, 09:43 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
corsair28
Posty: 59
Rejestracja: 09 gru 2019, 15:00
model samochodu: Kia Venga 1.6B 6M / 2018

Re: Brak oleju

Post autor: corsair28 »

Trochę dziwne bo kontrolka niskiego ciśnienie oleju jest i to czerwona. Dziwne, że się nie zapaliła. Podjedź do serwisu i niech sprawdzą czujnik.
No a poziom oleju jak napisał poprzednik dobrze czasem sprawdzić na bagnecie, to zajmuje jakąś minutkę. To generalnie cud, ze nie zatarłaś silnika.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Venga”