kia venga funkcja start\stop

forum użytkowników modelu Venga
mala
Posty: 1
Rejestracja: 16 lut 2020, 16:06
model samochodu: kiavenga

kia venga funkcja start\stop

Post autor: mala »

Zakupialam samochod kia venga ktory ma system ekodynamic ,ale nie wiem jak go i gdzie wlaczyc bo jak narazie nie dzaial tzn.jak odpalam auto i stoi na luzie czy na recznym nie ma znaczenia auto nie gasnie samo a przy drzwiach jest przycisk ISG OFF jak go wlacze swieci na pomaranczowo ale system nie dziala tzn.nie gasnie ani sie sam nie odpala.prosze o pomoc dodam zze auto kupilam z zagarnicy
livka
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2020, 21:02
model samochodu: Kia Venga

Re: kia venga funkcja start\stop

Post autor: livka »

Witam
Jak swieci na pomaranczowo to jest wylaczony, system wlacza sie wraz z zaplonem i gdy np chcesz go wylaczyc to wciskasz ten przycisk. Jak nie dziala to najprawdopodobniej wina akumulatora, ja wlasnie tak mialam :)
Pozdrawiam
siumen1971
Posty: 2
Rejestracja: 26 mar 2020, 12:31

Re: kia venga funkcja start\stop

Post autor: siumen1971 »

System start/stop po uruchomieniu silnika aktywuje się automatycznie.A funkcjonuje on tak że kiedy podjeżdżasz do świateł, lekko hamujesz, wciskasz pedał sprzęgła, zmieniasz bieg na neutralny, puszczasz pedał sprzęgła to wtedy auto samoczynnie gaśnie.( noga na hamulcu albo i nie ) Funkcjonują wszystkie instrumenty tj. np. radio czy klima no jak ponownie wciszniesz pedał sprzęgła to silnik się uruchomi i jedziesz dalej. wot i wsjo.
PS.jeśli przez długi czas będziesz stał to komputer sam włączy silnik w zależności od naładowania akumulatora a jeśli aku. jest słaby to komputer w ogóle nie wyłączy silnika tj. system nie uruchomi się i silnik będzi pracował cały czas.
bogres
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2021, 19:59
model samochodu: Venga

Re: kia venga funkcja start\stop

Post autor: bogres »

Cześć, nie wiem, czy problem już rozwiązany?
U mnie system przestał działać po pewnym czasie z nieznanych powodów :)
Pomogło odpięcie akumulatora na kilka minut (spowodowane przypadkowo inną usterką).
Spróbuj!
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Venga”