termostat silnika CVVT 1.4 benzyna 2010 rok

forum użytkowników modelu Venga
Łukasz310
Posty: 10
Rejestracja: 01 kwie 2019, 07:58
model samochodu: Kia Venga

termostat silnika CVVT 1.4 benzyna 2010 rok

Post autor: Łukasz310 »

Witam was mam pytanie w temacie termostatu, uległ mi uszkodzeniu zakupiłem nowy i zabrałem się za wymianę, gdy zdemontowałem stary ku mojemu zaskoczeniu porównując nowy ze starym zauważyłem że jest na nich oznaczona różna temperatura otwarcia stary ma 88 stopni nowy 82 stopnie. Stwierdziłem że doli mi zły termostat i postanowiłem go wymienić na prawidłowy, co się okazało wszystkie zamienniki maja ta sama temperaturą otwarcia czyli 82 stopnie. Poprosiłem więc o oryginalny oczywiście go nie mieli muszą zamówić, przed zamówieniem w serwisie dopytywali się jaką ma temperatura otwarcia ale nie umieli w serwisie na to pytanie odpowiedzieć bo nigdzie w opisie części nie była ta informacja podana jest tylko numer katalogowy i wykaz silników do których jest dedykowany a na miejscu go też nie mieli muszą zamówić. Zgodziłem się na zamówienie. Po otrzymaniu oryginalnego termostatu okazało się ze ma również napisaną na nim temperaturą otwarcia 82 stopnie. Dopytując się dlaczego tak jest nikt nie umie mi na to pytanie odpowiedzieć. Sprawdziliśmy czy wszystkie dane samochodu poprawnie podałem i czy sklep podał je też poprawnie do serwisu i błędów nie ma. Numer katalogowy nowego termostatu który widnieje na opakowaniu to 25500 2B000 F EE11 RQJ4. Numer jaki widnieje bezpośrednio na nowym termostacie to U761 i taki sam numer widnieje na starym termostacie. I pytanie czy ktoś z was umie mi wyjaśnić tą zagadkę będę zobowiązany
pozdrawiam Łukasz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Venga”