Zapytanie, świeci się esp, brak tylnich przeciwmiegielnych.

forum użytkowników modelu Venga
Rafu
Posty: 10
Rejestracja: 22 paź 2019, 09:01
model samochodu: Kia Venga 1,4 eco

Zapytanie, świeci się esp, brak tylnich przeciwmiegielnych.

Post autor: Rafu »

Witam, jeżeli naruszylem jakieś zasady forum tym pytaniem do wybaczcie, szukałem w lupce, ale lipa. Od wczoraj moja przyjaciółka ma Kia venga 1,4 benzyna. Są małe zagadki. Po wymianie akumulatora esp zaswiwcilo się. Odpialem aku zniknęło, ale znowu się pojawiło oraz świeci na zapłonie auto z kluczykiem. Znowu Odpialem, ale już nie zgasla. Czytałem gdzieś, że jest jakaś procedura że zdjęciem klemy, apotwm kręcenie kołami w lewo w prawo, sprawdzał ktoś? Jeszcze nie zdążyłem nabyć kompa diagnostycznego.Druga sprawa. Światła przeciwmgielne tył nie działają. Jak dojadę do auta sprawdzę bezpieczniki, ale jeżeli będzie ok to czego szukać, jakaś typowa usterka? Trzecia sprawa. Lampka w podsufitce, ma 3 położenia. Czy w położeniu środkowym powinna się zaswiecac lampka wraz z otwarciem drzwi? Tak na gorąco pisze, chce się przygotować, żeby to ogarnąć "na razc jak dopadnie auto. Może soradzicie jakiś komp, prosty diagnostyczny, żeby odczytać błędy i ewentualnie skasować? A da się jakoś np." wypedalowac " błędy? Dzięki z góry za podpowiedzi.
Lucek
Posty: 8
Rejestracja: 01 cze 2019, 15:31
model samochodu: Venga

Re: Zapytanie, świeci się esp, brak tylnich przeciwmiegielnych.

Post autor: Lucek »

Ustawiasz koła do jazdy na wprost. Gasisz silnik. Zapalasz silnik i skręcasz maksymalnie kołami w lewo, następnie maksymalnie w prawo, i wracasz do pozycji jazdy na wprost. Gasisz silnik. Zapalasz ponownie i esp powinno zgasnąć. Tą procedurę trzeba powtórzyć po każdym odłączeniu akumulatora.
czatom
Posty: 16
Rejestracja: 31 sie 2019, 17:51
model samochodu: Kia Venga

Re: Zapytanie, świeci się esp, brak tylnich przeciwmiegielnych.

Post autor: czatom »

Pomogło ?
Rafu
Posty: 10
Rejestracja: 22 paź 2019, 09:01
model samochodu: Kia Venga 1,4 eco

Re: Zapytanie, świeci się esp, brak tylnich przeciwmiegielnych.

Post autor: Rafu »

Dzięki za podpowiedź. Kurcze nie dostałem powiadomienia o odpowiedzi na forum i już kompem gość dziewczynie skasował... Ale zapamiętam ten sposób 👍
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Venga”