Tempomat dokładaka

forum użytkowników modelu Venga
Emer
Posty: 1
Rejestracja: 07 lip 2019, 13:59
model samochodu: Venga

Tempomat dokładaka

Post autor: Emer »

Witam, czy do Vengi 2013 można dołożyć tempomat tylko poprzez wymianę kierownicy.
Bez dokładania wiązki i czujników i 5000 zł w serwisie.
rtomek123
Posty: 4
Rejestracja: 17 cze 2021, 12:04
model samochodu: Venga 1,4 crdi 75KM

Re: Tempomat dokładaka

Post autor: rtomek123 »

Podbijam temat, tylko chodzi o venge 1,4 75 km z 2010 r
Awatar użytkownika
alexaa
Posty: 20
Rejestracja: 03 kwie 2019, 20:57
model samochodu: Venga XL 1.6 CRDI 128KM+BOX 2010r.
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Tempomat dokładaka

Post autor: alexaa »

Na facebooku na grupie kia venga u nas ludzie dokładali tempomat + jest filmik video od kolegów z Turcji do znalezienia na youtube. Jedynie co to nie ma wtedy ikonki na liczniku, brak wizualnego ogranicznika prędkości.
rtomek123
Posty: 4
Rejestracja: 17 cze 2021, 12:04
model samochodu: Venga 1,4 crdi 75KM

Re: Tempomat dokładaka

Post autor: rtomek123 »

Dzięki za odpowiedź. Widzę,że oprócz kierownicy należy wymienić taśmę - zwijak. Czy ktoś wie jaki jest numer oem cześć z tempomatem albo ile musi mieć pinów w poszczególnych wtyczkach?
rtomek123
Posty: 4
Rejestracja: 17 cze 2021, 12:04
model samochodu: Venga 1,4 crdi 75KM

Re: Tempomat dokładaka

Post autor: rtomek123 »

URUCHOMIŁEM TEMPOMAT :D . Potrzebne są przyciski do kierownicy ze sterowaniem tempomatem lub cała kierownica. Ja wybrałem drugą opcję - skóra ze wszystkim przyciskami w dość dobrym stanie za 320 PLN z dostawą. Wyszło taniej i szybciej niż obszycie starej gąbki. Do tego taśma - zwijak pod kierownicę. Kupiłem taśmę o nr katalogowym 93490-2T210. Jest dedykowana do Kia ceed. Przed założeniem taśmy należy rozłożyć wtyczkę, którą wpina się do poduszki powietrznej bo ta z ceed nie pasuje i zamienić ze swoją starą wtyczką z vengi - koszt 64 zł . Trzeba to zrobić delikatnie ale dość łatwo idzie. Potem już tylko zdjąć kierownicę i wymienić taśmą na nową. Tempomat działa choć kontrolki nie świecą. Mam Vengę 1,4, 75 km 2010 r. Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam.
euphonist
Posty: 1
Rejestracja: 27 wrz 2021, 21:14
model samochodu: Venga

Re: Tempomat dokładaka

Post autor: euphonist »

Cześć,
U Ciebie tempomat zadziałał na zasadzie Plug&Play, czy trzeba gdzieś coś aktywować? Mam Venge 1.6 benzyna 2010 i wymieniłem kierownicę na skórzaną z przyciskami tempomatu, zwijak pod kierownicę wymieniony na następujący 93490-2M300 (do Vengi, nie trzeba przerabiać wtyczki airbaga). Obsługa radia z kierownicy działa, nawet przyciski od telefonu (których wcześniej nie miałem, radio bez BT) działają, bo wyświetla komunikat, że brak podłączonego telefonu. Tempomat natomiast bez reakcji :(
Za każdą pomoc będę wdzięczny. Pozdrawiam
rtomek123
Posty: 4
Rejestracja: 17 cze 2021, 12:04
model samochodu: Venga 1,4 crdi 75KM

Re: Tempomat dokładaka

Post autor: rtomek123 »

u mnie zadziałał po wymianie taśmy i kierownicy. Takie objawy jak u Ciebie miałem gdy założyłem taśmę z za małą ilością pinów. Być może też coś robisz nie tak przy włączaniu. Ja na początku też popełniałem jakiś błąd. By włączyć tempomat należy jechać powyżej 40 km/h i wcześniej (przynajmniej raz od ruszenia - odpalenia) użyć hamulca tak by zapaliły się światła. Nie trzeba hamować całkowicie. Po osiągnięciu prędkości, przy której chcesz włączyć tempomat naciskasz znaczek tempomatu a następnie przycisk do ustawiania prędkości należy nacisnąć w dół na SET - .
Frefighter
Posty: 13
Rejestracja: 08 lis 2021, 12:23
model samochodu: KIA Venga 1,4

Re: Tempomat dokładaka

Post autor: Frefighter »

Trochę szkoda, że nie zrobiłeś jakiegoś tutoriala podczas prac
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Venga”