kamera cofania VENGA

forum użytkowników modelu Venga
stanry
Posty: 3
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:20
model samochodu: venga

kamera cofania VENGA

Post autor: stanry »

Witam!
Kupiłem vengę 1,6 CRDI z 2011 r. i od razu problem - nie działa kamera cofania. Po włączeniu biegu wstecznego świecą światła cofania a na ekranie zero reakcji (radio albo nawi).
Może ktoś pomoże!!!
Pozdrawiam
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: kamera cofania VENGA

Post autor: Piotrek »

A jesteś pewien że masz kamerę?
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
stanry
Posty: 3
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:20
model samochodu: venga

Re: kamera cofania VENGA

Post autor: stanry »

Na 100 %
Awatar użytkownika
alexaa
Posty: 20
Rejestracja: 03 kwie 2019, 20:57
model samochodu: Venga XL 1.6 CRDI 128KM+BOX 2010r.
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: kamera cofania VENGA

Post autor: alexaa »

Witam, prawdopodobnie przyczyną jest kamera cofania. Częsta usterka w tym modelu jak i ceed tzn. kamera ulega zepsuciu na skutek działania wody i wilgoci. Należałoby zajrzeć do klapy bagażnika i zobaczyć czy wszystkie kabelki są podpięte prawidłowo i dochodzi napięcie. Też będę tam zaglądał do swojej kamery.
stanry
Posty: 3
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:20
model samochodu: venga

Re: kamera cofania VENGA

Post autor: stanry »

Dziękuję ślicznie, ale może podpowiesz jak sprawdzić samą kamerę po zdjęciu listwy z kamerą. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
alexaa
Posty: 20
Rejestracja: 03 kwie 2019, 20:57
model samochodu: Venga XL 1.6 CRDI 128KM+BOX 2010r.
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: kamera cofania VENGA

Post autor: alexaa »

nie mam aktualnie pomysłu jak ją sprawdzić :/ tzn. jeśli po wbiciu wstecznego zapalają się światła wsteczne i dochodzi prąd z wnętrza auta do kabelków to uznajemy kamerę za uszkodzoną.
Piotr72Krk
Posty: 14
Rejestracja: 10 lis 2019, 16:37
model samochodu: kia venga 1.4 crdi

Re: kamera cofania VENGA

Post autor: Piotr72Krk »

To ja się podepnę pod kotleta: kamera nie działa i godzę się z tym faktem. Nowa w serwisie to ok 1500 PLN, na alle jest bodaj 1 używka bez gwarancji działania za 800 PLN. Za to jest mnóstwo kamer że tak powiem, niededykowanych w cenach od 50 do 150 PLN. Jest tylko 1 problem: podłączenie. Czy ktoś wie skąd wziąć przejściówkę z fabrycznego chinch'a kamery na fabryczne złącze kijanki?
Łukasz310
Posty: 10
Rejestracja: 01 kwie 2019, 07:58
model samochodu: Kia Venga

Re: kamera cofania VENGA

Post autor: Łukasz310 »

Witam was miałem ten sam problem ogólnie w większości przypadków powodem jest uszkodzona kamera. powód to złe usytuowanie kamery w blendzie gdzie zbiera się w tej kieszeni gdzie osadzona jest kamera woda która nie ma ujścia i kamera prawie cały czas jest zanurzona w wodzie dlatego ulega ona szybkiemu uszkodzeniu. Szukając rozwiązania znalazłem kogoś kto naprawia te kamerki i wysłałem ją ale okazało się że już nie da się jej naprawić, ale nic straconego bo zaproponowano mi zamiennik. ogólnie Pan który mi to ogarniał przylutował kostki od zepsutej kamerki do zamiennika, gdy ją otrzymałem wystarczyło się aby wpiąć w kostki i zasilanie kamerki pobrać z świateł cofania bo oryginalna kamerka jest zasilana napięciem 6,3v a zamiennik 12v ale to żaden problem kabelek do zasilania był wyprowadzony wpiąłem się pod + od żarówki cofania i kamerka zaczęła działać.
Polecam też wykonanie w blendzie otworów spustowych od spodu w kieszonce gdzie osadzona jest kamerka aby sytuacja się nie powtórzyła, ja jeszcze dodatkowo uszczelniłem ja od góry klejem na ciepło można tez np. klejem do szyb lub masą uszczelniająco klejącą, nie polecam sylikonu bo to lipa. Poniżej podaje link do strony aktualnie jest nie aktywna bo Pan się nie wyrabia i ją zawiesił ale dzwoniłem do niego i pozwolił mi się polecić i podać numer telefonu 728349116
https://www.olx.pl/oferta/naprawa-kamer ... slsUt.html
Pozdrawiam Łukasz
Piotr72Krk
Posty: 14
Rejestracja: 10 lis 2019, 16:37
model samochodu: kia venga 1.4 crdi

Re: kamera cofania VENGA

Post autor: Piotr72Krk »

Dzięki Koledze Łukaszowi wysłałem kamerkę do Bydgoszczy. Moja okazała się padnięta, ale Pan Tomek zrobił mi zamiennik plug and play: kamerka, przetwornik z 6,3 na 12, przelutowana wtyczka. Nawet nie wklejałem w starą blendę, bo moja miała oberwane 2 śruby, tylko kupiłem blendę bez kieszonki na kamerę, wywierciłem otwór 18 mm, rozpiłowałem do 19 ( tyle ma nowa kamerka). Trochę walki z ułożeniem pod blendą nadwyżki kabli i działa. Dzięki Panowie za pomoc, bo kamerka w ASO to 1500 zł.
Friss
Posty: 1
Rejestracja: 17 kwie 2021, 20:35
model samochodu: Venga

Re: kamera cofania VENGA

Post autor: Friss »

Pozwolę sobie trochę odkopać temat. Czy ktoś orientuje się może czy kamere o nr 95760 1p000 można zastąpić kamerka od nowszej vengi o nr 95760 1p510 ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Venga”