Venga + lpg?

forum użytkowników modelu Venga
Marcepan
Posty: 15
Rejestracja: 02 lip 2017, 13:36
model samochodu: Venga

Re: Venga + lpg?

Post autor: Marcepan »

Gazownikiem nie jestem ale po zdjęciach widzę, że chyba wygląda to dobrze? Podoba mi się zachowany ład pod maską - cenię takich fachowców. Wracając do tematu, jeśli chodzi o Brc to model Sequent 32 czy jakiś inny? w między czasie słyszałem, że teraz popularne Zavoli? Jak to pracuje?
Tomiszek
Posty: 10
Rejestracja: 23 lip 2017, 16:07
model samochodu: Venga

Re: Venga + lpg?

Post autor: Tomiszek »

Najważniejsze, że dobrze pracuje i żona zadowolona:) a ja nie muszę gazownika odwiedzać częściej niż co 15 tys km na przeglądy. Jak miałbyś brać BRC to ja przy montażu rozważałem jeszcze tańszą opcję KIT ALBA na innych wtryskach, ale sobie pomyślałem, że nie ma co oszczędzać jak mi się to i tak zwróci.
Marcepan
Posty: 15
Rejestracja: 02 lip 2017, 13:36
model samochodu: Venga

Re: Venga + lpg?

Post autor: Marcepan »

Panowie mam chwile czasu to piszę, instalacja już zamontowana. Jutro wybieram się na dłuższą trasę to ją przetestuję, ale do tej pory jeździ się okej. Ostateczny model Brc Sequent 32 + zbiornik 630/47L. Wygląda to tak, co myślicie?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tomiszek
Posty: 10
Rejestracja: 23 lip 2017, 16:07
model samochodu: Venga

Re: Venga + lpg?

Post autor: Tomiszek »

Jak dobrze wystrojona to powinno być ok. Sam byłem ciekaw co wybierzesz i jak to będzie wyglądać. W aucie żony reduktor jest zamontowany w trochę innym miejscu, tak poza tym rozłożenie podobne. Napisz jak wrażenia z jazdy jak wrócisz. Pozdrawiam
Marcepan
Posty: 15
Rejestracja: 02 lip 2017, 13:36
model samochodu: Venga

Re: Venga + lpg?

Post autor: Marcepan »

Witajcie, zrobiłem już około 3,5tys km. Jakie są moje wrażenia? Pozytywne.. Z autem nic się nie dzieje, z instalacją również, pracuje poprawnie. Spalanie lpg mam około 7l/100km. Pytanie czy to dobry poziom? Inwestycji jak najbardziej nie żałuję..
Tomiszek
Posty: 10
Rejestracja: 23 lip 2017, 16:07
model samochodu: Venga

Re: Venga + lpg?

Post autor: Tomiszek »

No to chyba masz lżejszą nogę:D w naszej Vendze nie schodzi poniżej 8-9l/100km, ale to i tak nieźle przy cenach LPG w porównaniu do cen Pb.
andrzej-1948
Posty: 7
Rejestracja: 11 paź 2018, 14:15
model samochodu: Vega

Re: Venga + lpg?

Post autor: andrzej-1948 »

Witam i mam takie nietypowe pytanie jaki jest ewentualny koszt takiej instalacji gazowej silnik 16
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Venga + lpg?

Post autor: Piotrek »

Na podzespołach STAG i AC montaż powinien się zamknąć w okolicach 2500zł.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
andrzej-1948
Posty: 7
Rejestracja: 11 paź 2018, 14:15
model samochodu: Vega

Re: Venga + lpg?

Post autor: andrzej-1948 »

Witam jaki jest w przybliżeniu koszt założenia, instalacji gazowej w silniku 16
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Venga + lpg?

Post autor: Piotrek »

Jak wspomniałem powyżej na podzespołach STAG i AC w autoryzowanym warsztacie STAG powinieneś się w 2500zł zmieścić.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Venga”