Czy najnowsze Picanto ma/będzie miało odmianę 3-drzwiową?

forum użytkowników modelu Picanto
Ksebki
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2020, 18:32
model samochodu: RIO 1.2 M [3.2020] + [7.2023]
Kontakt:

Czy najnowsze Picanto ma/będzie miało odmianę 3-drzwiową?

Post autor: Ksebki »

Wiem, że nasz rynek i w ogóle europejski powoli dla koncernów staje się coraz mniej atrakcyjny i ograniczają oni tu gamę modelową.
Ale w samochodzie klasy A powinna być odmiana 3-drzwiowa.
Dla osób jeżdżących samodzielnie i incydentalnie przewożących pasażerów.
Odmiany 3-drzwiowe innych aut kojarzą mi się z dłuższymi drzwiami przednimi, lepszą sztywnością nadwozia i ogólnie [wg mnie] mają ładniejszą linię.
Trzydrzwiowe Picanto byłoby idealne jako drugie auto do domu.

Z kijanek to fajna była któraś generacja ceedów właśnie w takiej odmianie.
pwl
Posty: 2
Rejestracja: 08 lis 2020, 19:37
model samochodu: Picanto 2019

Re: Czy najnowsze Picanto ma/będzie miało odmianę 3-drzwiową?

Post autor: pwl »

Krótko - nie będzie miało.
Długo - nie jestem pracownikiem Kia, ale nic nie przemawia za możliwością wprowadzenia takiej wersji - kiedyś były to wersje ciężarowe, ale teraz buduje się je często na wersjach 5-drzwiowych (patrz Panda, Zoe, czy nawet samo Picanto z homologacją ciężarową). Poza tym popyt - wersje 3-drzwiowe, w tym w segmencie A - wymarły. Nie ma na nie popytu, nie są oferowane. No i ostatnie - model jest na rynku już 3 lata, a taka wersja się nigdzie nie pojawiła - jakby miała być, wypłynęła by pewnie w jakimś miejscu świata, co się nie wydarzyło. I ostatnia rzecz jaką poruszę - czy Picanto 3d nie było przypadkiem ekskluzywnie europejskie? Nie kojarzę by było oferowane choćby w Korei, Ameryce południowej i Azji południowo-wschodniej - najważniejszych dla modelu rynkach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Picanto”