Tempomat w Picanto III

forum użytkowników modelu Picanto
Filuuu13
Posty: 4
Rejestracja: 15 wrz 2020, 12:10
model samochodu: Picanto III 1.2 benzyna

Tempomat w Picanto III

Post autor: Filuuu13 »

Orientujecie się może czy istnieje możliwość dołożenia tempomatu do Picanto III 2019? Kierownica jest taka sama jak w większych modelach, ale czy oprogramowanie ma możliwość zaprogramowania tempomatu? Jeśli tak to czy ktoś z Was wyposażył w to akcesorium swoje Picanto? Jak działa i gdzie można nabyć?
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 529
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tempomat w Picanto III

Post autor: gisio »

Wystarczy wymienić przyciski na kierownicy i wszystko działa jak się patrzy.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Filuuu13
Posty: 4
Rejestracja: 15 wrz 2020, 12:10
model samochodu: Picanto III 1.2 benzyna

Re: Tempomat w Picanto III

Post autor: Filuuu13 »

Potwierdzam, wszystko działa jak należy, wystarczy wymienić panel na kierownicy. Przepinamy kabelek i od razu zyskujemy funkcje tempomatu i ogranicznika prędkości.
Cała operacja niewykwalifikowanemu zajmie ok 20-30 minut razem z zapoznaniem się z instrukcją instalacji.
Ksebki
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2020, 18:32
model samochodu: RIO 1.2 M [3.2020] + [7.2023]
Kontakt:

Re: Tempomat w Picanto III

Post autor: Ksebki »

Filuuu13 pisze: 15 wrz 2020, 12:13 Kierownica jest taka sama jak w większych modelach,
ja mam wrażenie, że ta kierownica to jest we wszystkich kijankach od pikanto począwszy na najwyższym modelu kończąc, różnią się tylko liczbą przycisków funkcyjnych.
pwl
Posty: 2
Rejestracja: 08 lis 2020, 19:37
model samochodu: Picanto 2019

Re: Tempomat w Picanto III

Post autor: pwl »

Czy dołożyć tempomat może ASO? Czy ten element zawierający przełączniki jest elementem oferowanym przez producenta, czy wymiany wymagała by wtedy cała kierownica? Czy jeśli zrobię to sam mogą być problemy z gwarancją?
Z góry wielkie dzięki za pomoc, jestem nowy na tym forum.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Picanto”