PICANTO LPG Fabryczne

forum użytkowników modelu Picanto
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: PICANTO LPG Fabryczne

Post autor: Piotrek »

To może reduktor jest walnięty/niedostosowany do zimowych warunków?
Jednak jak wcześniej Kia montowała do swoich samochodów instalacje Landi Renzo to było lepiej.
Daj znać jak się sprawa zakończy.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
siryoogi
Posty: 6
Rejestracja: 27 sie 2019, 14:15
model samochodu: Kia Picanto II

Re: PICANTO LPG Fabryczne

Post autor: siryoogi »

Sprawa znalazła swój finał w sądzie.
Zakończyła się ugodą sądową. Salon odkupił ode mnie samochód i sprzedaje jako nieuszkodzony i bez wad z opisem, że zostawiłem go biorąc nowy z salonu co jest totalną nieprawdą :)

podaję link do aukcji i mam nadzieję, że nikt go nie zablokuje...

https://landcar.gratka.pl/ogl/26626653. ... 0feda85f,1
Tadek Z
Posty: 3
Rejestracja: 03 sty 2020, 10:26
model samochodu: Picanto 2014

Re: PICANTO LPG Fabryczne

Post autor: Tadek Z »

Witam. Jestem od niedawna uzytkownikiem Picanto 2014 Gaz fabryczny. Mam pytanie do posiadaczy tego pojazdu. Czy ktoś Z Was znalazł warsztat gazowniczy ktory podjął się naprawy gazu w tym samochodzie. Samochód ma najechane 270 tys. i podejrzewam , że do wymiany jest wszystko parownik filtry wtryski . Jeżeli prawdą jest to co kolega napisał, że koszt jednego wtrysku to około 500zł, to wymiana wszystkiego w ASO będzie mnie kosztowała około 3 tys. Po wizytach u prowincjonalnych gazowników sporo z nich twierdzi , że zamiast koreanskich części mogą mi włożyć sterownik parownik i wtryski za około 1500zł. Czy ktoś juz próbował takiej opcji i czy to się opłaci przy nie wielkich trasach około 1000km miesięcznie.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: PICANTO LPG Fabryczne

Post autor: Piotrek »

Odpowiedz sobie ile chcesz jeszcze tym samochodem jeździć. Normalna instalacja zwraca się po około 16 tys km. Chyba że jeździsz na małych dystansach to dłużej.
Kolejną kwestią jest silnik. Jeżeli Twoje "pikaczento" ma juz na blacie 270 tys km to zastanów się ile jeszcze ten motor wytrzyma.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Tadek Z
Posty: 3
Rejestracja: 03 sty 2020, 10:26
model samochodu: Picanto 2014

Re: PICANTO LPG Fabryczne

Post autor: Tadek Z »

O silnik się nie martwię. Jest zrobiony i mam zamiar trochę nim pojeździć. Nigdy nie eksploatowałem samochodu z gazem i dlatego kusi mnie uruchomienie tego gazu, ale nie takim kosztem. Mam umówione jeszcze kilka wizyt u gazowników może który rozszyfruje co tam siedzi i co z tym zrobić bo ASO za diagnostykę kasują 250 a i tak z części to od ręki mają tylko filtr. Podobno Warszawa ostrobramska oni robią od ręki ale wizyta za 3 miesiące i pewnie koszty, dlatego jeśli ktoś robił to nie w ASO to miłe widziana podpowiedź z góry dziękuje.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: PICANTO LPG Fabryczne

Post autor: Piotrek »

Jak chcesz pojeździć więcej to przerób instalacje na polską wersję i korzystaj z jazdy po taniości. 1500zl zwróci ci się po 1,5 roku.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Tadek Z
Posty: 3
Rejestracja: 03 sty 2020, 10:26
model samochodu: Picanto 2014

Re: PICANTO LPG Fabryczne

Post autor: Tadek Z »

No i wykorzystałem lokalnych gazowników każdy oznajmił że tylko serwis i co najgorsze nie mają pojęcia co to jest za gaz jaka firmg z przerobienie na ogulnie dostępny są problemy bo okazało się że sterownik gazowy jest zintegrowany z benzynowym i nie wiadomo jak się zachowa komputer po odpięciu oryginału i zostało mi tylko ASO ale to bliżej lata się może za to wezmę mam do was jeszcze jedno pytanko czy ktoś spotkał się z rozcienciem katalizatora bo w mojej picanto jest rozcięty i zaspawany czy wymiana samej płytki jest możliwa czy u poprzedniego właściciela na warsztacie wcieli jacyś złomiarze on o tym nic nie wie naradzie pomykam na benzynie i dosyć przyjemnie mi się tym jeździ jak by kogoś miał jakieś podpowiedzi albo sugestie z góry dzięki
Awatar użytkownika
j23kolicki
Posty: 8
Rejestracja: 19 sie 2018, 22:08
model samochodu: KIA PICANTO
Kontakt:

Re: PICANTO LPG Fabryczne

Post autor: j23kolicki »

Tadek Z pisze: 11 sty 2020, 14:13 No i wykorzystałem lokalnych gazowników każdy oznajmił że tylko serwis i co najgorsze nie mają pojęcia co to jest za gaz jaka firmg z przerobienie na ogulnie dostępny są problemy bo okazało się że sterownik gazowy jest zintegrowany z benzynowym i nie wiadomo jak się zachowa komputer po odpięciu oryginału i zostało mi tylko ASO ale to bliżej lata się może za to wezmę mam do was jeszcze jedno pytanko czy ktoś spotkał się z rozcienciem katalizatora bo w mojej picanto jest rozcięty i zaspawany czy wymiana samej płytki jest możliwa czy u poprzedniego właściciela na warsztacie wcieli jacyś złomiarze on o tym nic nie wie naradzie pomykam na benzynie i dosyć przyjemnie mi się tym jeździ jak by kogoś miał jakieś podpowiedzi albo sugestie z góry dzięki
I jak udało się Tobie odwiedzić ASO aby wymienić uszkodzone części ? Jak z kosztami i co wymieniłeś ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Picanto”