Kangurki przy ruszaniu na 1 biegu

forum użytkowników modelu Picanto
andrzej62
Posty: 38
Rejestracja: 05 gru 2018, 13:24
model samochodu: stonic

Re: Kangurki przy ruszaniu na 1 biegu

Post autor: andrzej62 »

kolego gisio, po raz drugi , proszę cię , jak nie masz problemów , to nie rób z ludzi głupków . pozdrawiam
Sid
Posty: 367
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Kangurki przy ruszaniu na 1 biegu

Post autor: Sid »

Wprawdzie nie mam Picanto, ale z kangurami oswoiłem się w około tydzień. Wystarczyło "na nowo" zgrać lewą nogę z prawą i wolniej puszczać sprzęgło :D. Z szarpaniem na dwójce zeszło mi troszkę dłużej. Też to była kwestia "objeżdżenia" auta.Teraz nie mam z tym problemów.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
PiotrP.
Posty: 7
Rejestracja: 08 lis 2020, 19:12
model samochodu: Kia Picanto

Re: Kangurki przy ruszaniu na 1 biegu

Post autor: PiotrP. »

No niestety nie udało mi się całkiem "oswoić" z tym problemem, lub jak to napisałeś "zgrać na nowo lewą nogę z prawą"
Tylko zrobiło się chłodniej i już rano lubi choćby lekko zatrząść silnikiem przy pierwszym ruszaniu.
andrzej62
Posty: 38
Rejestracja: 05 gru 2018, 13:24
model samochodu: stonic

Re: Kangurki przy ruszaniu na 1 biegu

Post autor: andrzej62 »

Czy to nie dziwne że tylko w Kia muszę zgrywać prawą nogę z lewą ? Korzystam z trzech innych marek i tam nic nie szarpie , jest normalne , jest przewidywalne , czy zimno czy ciepło zawsze jednakowo , a tu loteria - pocieszenie , mam siedem lat na usunięcie usterki .
Morgan2883

Re: Kangurki przy ruszaniu na 1 biegu

Post autor: Morgan2883 »

No dziwne zjawisko ale często się zdarza.
andrzejnowak
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2022, 05:35
model samochodu: venga

Re: Kangurki przy ruszaniu na 1 biegu

Post autor: andrzejnowak »

U mnie Venga 2017. 1,4 benzyna jest dokładnie to samo.
Box
Posty: 129
Rejestracja: 28 wrz 2021, 20:57
model samochodu: KIA PROCEED GT

Re: Kangurki przy ruszaniu na 1 biegu

Post autor: Box »

Wystarczy prosty test.

Sprzęgło 1-ka, popuszczamy lekko sprzęgło do mementu aż auto zaczyna jechać do przodu, zaczyna szarpać znaczy, że wcześniej należy dodać gazu inaczej zgaśnie.

Nie wiem jak teraz się szkoli kierowców na jazdach ale dawniej w korkach instruktor kazał ruszać samochodem na sprzęgle bez gazu...dlaczego ?

Żeby lepiej wyczuć samochód, współpraca sprzęgło gaz...po takiej jeździe kierowca już nie zrobił kangurka.

KIA ma specyficzne sprzęgło a Porsche hamulce ale czy są złe ?
Tomecki
Posty: 2
Rejestracja: 10 paź 2021, 08:20
model samochodu: Picanto III

Re: Kangurki przy ruszaniu na 1 biegu

Post autor: Tomecki »

To nie kwestia „oswojenia” czy techniki ruszania. Są dni kiedy auto rusza idealnie płynnie i nie ma możliwości żeby zaszarpać nim podczas ruszania choćby nie wiem jak się starać. Niestety jak przyjdzie czas szarpania silnikiem to po prostu podczas ruszania z 1 szarpie tak jakby jechało się po tarce/kostce.
Miałem czyszczoną przepustnice, wgrywany nowy soft, przegląd parametrów i wszystko jest idealnie.

Czy przy wadzie/zużyciu sprzęgła jest jakieś logiczne wytłumaczenie, że auto potrafi idealnie jeździć przez tydzień, a potem tydzień szarpie? Nie widzę w tym żadnej logiki.
Jeśli ktoś rozwiązał ten problem proszę o kontakt.
mahcin
Posty: 9
Rejestracja: 30 kwie 2022, 01:48
model samochodu: Picanto 2004, 1.1 G4HG, LPG

Re: Kangurki przy ruszaniu na 1 biegu

Post autor: mahcin »

Może jakaś wada fabryczna, tak jak np było to ok 2005r kiedy śruba koła pasowego powodowała wielki problem u niektórych, Kia się do tego przyznała, wypuściła nową poprawioną śrubę, ale trza było walczyć by zrobić w ramach akcji, oficjalnej akcji nie było. Do dziś można kupić złą śrubę przy remoncie bo nie została usunięta z katalogów, szokujące.
Chcę tylko powiedzieć fakt, czy czasem historia w pewnym sensie się nie powtarza?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Picanto”