Wrażenia z jazdy - kalkulacja

forum użytkowników Kia EV6
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Wrażenia z jazdy - kalkulacja

Post autor: lukasmasdes »

Wygląda trochę szkaradnie, a cena to 80 k $, po dodaniu kilku opcji. Biorąc pod uwagę, że to cena na USA, to w UE kosztowałby pewnie z 0,5 mln zł.
Milamber
Posty: 144
Rejestracja: 17 wrz 2019, 09:02
model samochodu: Optima 1.6 GT line SRF, TEC, Red.

Re: Wrażenia z jazdy - kalkulacja

Post autor: Milamber »

Ja kończę w przyszłym roku leasing i też mam dylemat bo Optima pójdzie od razu do ludzi.

Chcę najlepiej SUVa a bagażnik musi mieć ponad 500 litrów. Co mi zostaje z elektryków? Tesla Y (X pomijam), ID4, Eniaq?
Wszystko wychodzi w pełnym opcjach pod 250-300k. Czyli ani 100% odliczenia, ani dopłat.

EV6 brałbym (bo można trochę ceną powachlować) ale płytki bagażnik - zresztą opisy KIA pojemności bagażnika można wywalić w kosmos. Polecam popatrzeć choćby na "wielki" bagażnik Proceeda.

Jakby nie patrzeć na razie nie ma wyboru specjalnego.
MWA
Posty: 14
Rejestracja: 26 lip 2019, 02:52
model samochodu: Kia Optima PHEV 2017
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wrażenia z jazdy - kalkulacja

Post autor: MWA »

Kilka dni temu jeździłem EV6 77KW RWD 229 KM, niestety jestem trochę rozczarowany.
Z minusów, w środku nie ma za dużo miejsca dla kierowcy, co prawda nie jest źle , ale mogło by być lepiej, jako główny mankament uważam brak możliwości obniżenia niżej fotela kierowcy.
Zaskoczył mnie też znaczny hałas w trakcie jazdy, oczywiście miła Pani z ASO twierdziła że to przez ogromne koła i opony zimowe...
Z plusów, auto z zewnątrz wygląda rewelacyjnie :D
Muszę przejechać się Teslą model Y, może tam będzie z przodu wygodniej.
Daniel21
Posty: 1
Rejestracja: 14 mar 2022, 17:06
model samochodu: Kia Venga 1.6 CRDi Active

Re: Wrażenia z jazdy - kalkulacja

Post autor: Daniel21 »

Box pisze: 26 gru 2021, 13:08 Takie elektryki to fajny modny bajer.

Ale w Polsce ?

1. Raczkujemy jeżeli chodzi o stacje ładowania.
2. Drożeje prąd u nas wszystko na węglu w UE się płaci za emisję jesteśmy na szarym końcu. Rok 2022 to podwyżka 25% kolejne lata będzie podobnie brak alternatyw.
3. Sprawność akumulatorów w zimie, realny zasięg z 400km przy jeżdzie 80km/h spada do 280km.
4. Z każdym rokiem spadek ogólnej wydajności akumulatorów, po kilku latach pełne naładowanie to około 70% nominalnej wartości od nowości.
5. Auto po 5 latach użytkowania, realny zasięg zapewne spadnie ponad 50% bardzo droga wymiana akumulatorów na nowe.

Ogólnie to mnie najbardziej odstrasza...można takie ogniwa oczywiście w mniejszym stopniu porównać do baterii w laptopie. Nowy 3h działa, po 3 latach 30min a po 5 latach 1min. Z autami jest podobnie, na minus dodatkowa praca w ujemnych temperaturach.

Na plus:

1. Cisza
2. Bus pas w mieście
3. Zielone tablice.
4. Jesteśmy EKO.
5. Nie musimy wymieniać oleju.
6. Pełny moment obrotowy od 0.
Oj zgadzam się, z przedmówcą szczególnie co do małej ilości stacji ładujących - mieszkam w Suwałkach i na terenie tego miasta są zaledwie 3 stacje ładujące - https://optimalenergy.pl/stacje-ladowan ... a/suwalki/
Liczę, że coś się szybko zmieni w tej kwestii, bo na ten moment demotywuje mnie to do zakupu.
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Wrażenia z jazdy - kalkulacja

Post autor: Niko123 »

MariuszO
Posty: 5
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:02

Re: Wrażenia z jazdy - kalkulacja

Post autor: MariuszO »

Box pisze: 02 sty 2022, 11:12 Z ciekawostek EKO dla elektryków.

Przykładowy akumulator w EV6 ma pojemność 77.4 kWh
Moje mieszkanie miesięcznie zużywa prądu 150 kWh czyli dwa ładowania samochodu, dwa ładowania !

O czym my rozmawiamy ?

Zakładając tą wspaniałą technologię, wszędzie stacje ładowania i za 10-15 lat niech Bóg da aby 50% społeczeństwa w naszym kraju miała elektryki.
Teraz niech każdy się podłączy do sieci i ładuje samochód. W stacjach, domach, parkingach.

Elektrownia atomowa w każdym większym mieście będzie potrzebna.

Dzisiaj za prąd płacimy za 1kWh dla domu 0,88gr. Dla samochodów na stacjach ładowania z abonamentem 1,30zł bez abonamentu około 2zł za 1kWh.

Ktoś powie to i tak jest o wiele taniej niż obecne 5,80zł za litr paliwa.
Oczywiście, że tak ! ale za kilka lat ten dzisiejszy prąd będzie w tej samej cenie jak ten litr paliwa albo i więcej. Będzie potrzebny hajs na modernizację sieci, budowę stacji i całą infrastrukturę. Przecież nie zabiorą 500+ tylko przerzucą koszt prądu jak obecnie w paliwie.

Wszyscy będą ubrani w elektryki tak jak domy w fotowoltanikę :) miało być tanio :lol: pompy ciepła same oszczędności.

Ta cała ekologia i elektryka to jest jedno wielkie mydlenie oczu.
Jedyne czyste źródła pozyskiwania prądu to jest wiatr oraz woda. Pozostałe jak np. węgiel czy atom generują zanieczyszczenia jak smog czy odpad radioaktywny.
Ekologia to nie jest żadne mydlenie oczu. A aut elektrycznych nie ładuje się często, nie ma mowy o sytuacji, aby wszyscy kierowcy jednocześnie ładowali takie auta. I ładowanie domowe to prąd dużo mniejszy lub najwyżej porównywalny z mocą kuchenki elektrycznej. I jakoś te kuchenki nie powodują problemów, chociaż jest ich wielokrotnie więcej niż aut elektrycznych.
Pitaphev
Posty: 158
Rejestracja: 13 cze 2019, 11:15
model samochodu: Kia Optima PHEV 2019 XL+KOMF+TECH+PANO
Lokalizacja: Kraków

Re: Wrażenia z jazdy - kalkulacja

Post autor: Pitaphev »

MariuszO pisze: 29 paź 2022, 23:19
Box pisze: 02 sty 2022, 11:12 Z ciekawostek EKO dla elektryków.

Ktoś powie to i tak jest o wiele taniej niż obecne 5,80zł za litr paliwa.
Oczywiście, że tak ! ale za kilka lat ten dzisiejszy prąd będzie w tej samej cenie jak ten litr paliwa albo i więcej.
Paliwo za 5,80zł :D Kiepsko się zestarzał ten post :)
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Wrażenia z jazdy - kalkulacja

Post autor: Marek3003 »

To jak to dziś wypada ta kalkulacja? Jeździłem dziś EV6 77 RWD z przebiegiem 2300 km. Średnie zużycie na tym dystansie komputer pokazuje 17,9. Koszt prądu dziś do końca roku to u Kolegi w taryfie nocnej 0,37 za 1kWh a od nowego roku rośnie do 0,50. Czyli powiedzmy 10,- pln za 100 km. Przy starcie zasięg pokazywał 430 km. W mieście Kolega jest zdziwiony ale potrafi osiągnąć 11 kWh co dla mnie przy palącym średnio 9 litrów proceedzie 1.6 Gt w manualu jest po prostu abstrakcją. No ale kto bogatemu zabroni oszczędzać,
Ostatnio zmieniony 12 lis 2022, 10:29 przez Marek3003, łącznie zmieniany 1 raz.
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Wrażenia z jazdy - kalkulacja

Post autor: Blues Brothers »

A jak to się ma do limitu 2000 KWh na rodzinę w skali roku ?
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Wrażenia z jazdy - kalkulacja

Post autor: Marek3003 »

A jak to się ma do dopłaty 3 tyś. węgla ? A jeśli Prezes Obajtek zafunduje nam paliwo po 10,-? Przecież starczy podwyższyć VAT ,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia EV6”