Forward Collision Avoidance Assist - jak to działa

forum użytkowników modelu Kia XCeed
dj-doc
Posty: 161
Rejestracja: 05 lis 2020, 17:49

Re: Forward Collision Avoidance Assist - jak to działa

Post autor: dj-doc »

Box pisze: 24 sty 2022, 12:13 No tak jeżeli ten system występuje już w pakiecie M XCeed-a to widocznie musiał być okrojony.
Ale mamy autko za 95k i za 145k gdzieś różnice muszą być pomijając fakt silnika i skrzyni.
Tak więc obydwoje mieliśmy rację, jest system z kamerą i radarem ale jest też z samą kamerą a wszystko zależy od wyposażenia i wybranego pakietu.
Pozdrawiam
Wszystko co ma początek ma też koniec - Matrix
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Forward Collision Avoidance Assist - jak to działa

Post autor: kon »

Rodzina Ceeda dostała w już w najniższej, podstawowej wersji system FCA oparty na kamerze. A dostała to najprawdopodobniej dlatego, żeby uzbierać wystarczająco punktów w ocenie NCAP na 5 gwiazdek.
Dla przykładu w Optimie ten system był dopiero od wersji GT line (i to za dopłatą) , pomimo tego że w niższej wersji L, kamera już była.
Mirox
Posty: 5
Rejestracja: 29 sty 2022, 00:51
model samochodu: Xceed 1,5

Re: Forward Collision Avoidance Assist - jak to działa

Post autor: Mirox »

carlos1932 pisze: 20 sty 2022, 21:54
whst pisze: 18 sty 2022, 09:28
carlos1932 pisze: 18 sty 2022, 08:59 Dziękuję wszystkim za pomoc. Chyba jednak będę musiał odwiedzić ASO bo użytkuje samochód od kilku miesięcy i ani raz system nie zareagował a to mi się wydaje mało prawdopodobne jeśli faktycznie jest sprawny.
Spróbuj wjechać w duży karton przy prędkości 20kmh, wtedy będziesz miał pewność, czy system działa. Nawet na YT są gdzieś takie testy.
Dzięki za sugestie, spróbuje z tym pudłem w najbliższy weekend i dam znać - pozdrawiam :)
Jak misja karton ? Zadziałał system czy nie ? Ciekaw jestem, bo też mam dziwne odczucie po pierwszej jeździe, że system nie reaguje .
Box
Posty: 129
Rejestracja: 28 wrz 2021, 20:57
model samochodu: KIA PROCEED GT

Re: Forward Collision Avoidance Assist - jak to działa

Post autor: Box »

Obawiam się, że misja karton może być fail.

W ProCeed są dwa czujniki, jeden w zderzaku bardzo nisko drugi przy lusterku. Z tego co tutaj było opisywane w Xceed jest tylko ten jeden czujnik przy lusterku.

Karton jest niski i obawiam się, że ten czujnik może nie wyłapać takiego obiektu. Chyba że próba odbędzie się na kilku kartonach wysokość 150-180cm.

Nie chcę tutaj nikonu urągać ale przy jeździe na tzw. emeryta ten czujnik nigdy nie zadziała. Muszę być spełnione przynajmniej dwa wrunki. Prędkość i mała odległość.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Forward Collision Avoidance Assist - jak to działa

Post autor: shider »

Box pisze: 13 lut 2022, 08:24 W ProCeed są dwa czujniki, jeden w zderzaku bardzo nisko drugi przy lusterku. Z tego co tutaj było opisywane w Xceed jest tylko ten jeden czujnik przy lusterku.
"Czujników" jest dokładnie tyle samo i zależą wyłącznie od wersji wyposażenia. Standardowo w każdej wersji jest to kamera przy lusterku. W przypadku dokupionego pakietu bezpieczensrwa (AEB) dochodzi do tego radar w zderzaku poniżej rejestracji. Pakiet bezpieczeństwa w każdej wersji jest wyposażeniem dodatkowym. W ProCeed GT również.
Box
Posty: 129
Rejestracja: 28 wrz 2021, 20:57
model samochodu: KIA PROCEED GT

Re: Forward Collision Avoidance Assist - jak to działa

Post autor: Box »

shider pisze: 13 lut 2022, 08:54
Box pisze: 13 lut 2022, 08:24 W ProCeed są dwa czujniki, jeden w zderzaku bardzo nisko drugi przy lusterku. Z tego co tutaj było opisywane w Xceed jest tylko ten jeden czujnik przy lusterku.
"Czujników" jest dokładnie tyle samo i zależą wyłącznie od wersji wyposażenia. Standardowo w każdej wersji jest to kamera przy lusterku. W przypadku dokupionego pakietu bezpieczensrwa (AEB) dochodzi do tego radar w zderzaku poniżej rejestracji. Pakiet bezpieczeństwa w każdej wersji jest wyposażeniem dodatkowym. W ProCeed GT również.
Mam dwa i o tym pisałem - ale to nie o tym była mowa ile czujników 😎

Pytanie czy z jednym czujnikiem autko przejdzie "karton test" 😁 np. 30x50cm przypuszczam, że nie.

Mam dwa więc testu nie zrobię, gdyż mam dwa a po drugie u mnie system działa i karton testu robić nie będę.

Na koniec przypomnę, że mam dwa to i pakiet musiał być dokupiony. Pewnie tak było ja tylko płaciłem.

Teraz pytanie do tych co mają tylko jeden, czy owy test przeprowadzą ?
waldusrelax
Posty: 22
Rejestracja: 24 gru 2021, 17:27
model samochodu: Xceed

Re: Forward Collision Avoidance Assist - jak to działa

Post autor: waldusrelax »

Ten radar pod tablica z przodu jest do aktywnego tempomatu który notabene działa świetnie. Czy działa on też z systemem zapobiegania kolizji - nie wiem ale wiem że do tego jest kamera w szybie, która też widzi linie na drodze. Ale jaka różnica jest bo system bez AEB unika kolizji z autami a system z AEB wykrywa też podobno rowezystow. Tak gdzieś wyczytałem poprawcie mnie jeśli sie myle
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”