strzelajace tulne hamulce

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: strzelajace tulne hamulce

Post autor: Fred.X »

Jest skuteczne tylko nie mozna włączac od razu , odpalasz auto i po około 1,5- min zaczynasz załaczać ogrzewanie tylnej, przedniej szyby , ;)
bejker1989
Posty: 99
Rejestracja: 27 paź 2021, 23:39
model samochodu: Xceed

Re: strzelajace tulne hamulce

Post autor: bejker1989 »

Krzemyczek pisze: 04 sty 2022, 21:17
bejker1989 pisze: 03 sty 2022, 18:10 Czesc

Jak czesto u was strzelaja hamulce tyl po postoju? U mnie ostatnio wystarczy doba...i za kazdym.razem.czuje jak hamulce zablokowane po czym po chwili strzal slychac i puszczaja.

W starym aucie mialem tak 2x w ciagu 7 lat...tutaj juz 6x w ciagu 2 tyg.

Temperatury na plusie ofc...hamulec reczny lekko zaciagany.

Mam jechac do ASO czy olac?
Cześć;
Warunki - po świętach - auto na mrozie 3 dni, puszcza nadnotecka ( rano -24!, nie wiem ile było w nocy). Nie mogłem ruszyć... koła ciągnąłem po śniegu. Przebieg 35 tysięcy, klocki w dobrym stanie - huk był straszny. Tarcze są słabo osłonięte przed błotem, bynajmniej osłony nie są skuteczne, to fakt. Zauważyłem, że przed parkowaniem jak porządnie przyhamuję to tak jakby klocki mniej się kleją do tarczy i nie ma tragedii. Być może to efekt odparowania wody, nie wiem ale po przyhamowaniu jest lepiej. ;)
P.S. Rozruch przy takim mrozie to pikuś :D.
U mnie to nie kwestia mrozu tylko rdzy i wilgoci. Klocki doslownie kleja sie do tarcz juz po dobie stania....w starym aucie tarcze.tak nie rdzewialy i problemu nie bylo. 2x sie to zdarzylo.w.passacie i ten 2 raz byl fatalny dla jednego z klockow - urwal sie.

Tutaj w kijance jestem wrecz zniesmaczony jakoscia klockow i tarcz i albo klocek finalnie sie urwie albo linki od recznego.

Poza tym tarcze sa zrobione z gownolitu - mam juz takie rowki w nich jakby ktos piachem sypal po tarczach i klockach.
xuser
Posty: 159
Rejestracja: 11 cze 2021, 16:01
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI L+pakiety

Re: strzelajace tulne hamulce

Post autor: xuser »

Po ponad 10kkm nie mam żadnych zastrzeżeń co do jakości tarcz i klocków w XCeedzie. Brak zauważalnego zużycia, a każdy z 204 koni u mnie ma co robić. Owszem, nie są to wyczynowe hamulce - ale do cywilnego kompaktu wystarczą.
Może i w jakimś wozie klocek ma kontakt z tarczą na 50% swojej powierzchni - wtedy nie strzela, nie przymarza, ..... nie hamuje...
Trzeba pamiętać o ułożeniu nowych klocków i tarcz - jeżeli ktoś zaraz po odebraniu auta z salonu testował drogę hamowania z 100km/h to niech się nie dziwi, że teraz ma problem.
bejker1989
Posty: 99
Rejestracja: 27 paź 2021, 23:39
model samochodu: Xceed

Re: strzelajace tulne hamulce

Post autor: bejker1989 »

xuser pisze: 05 sty 2022, 09:39 Po ponad 10kkm nie mam żadnych zastrzeżeń co do jakości tarcz i klocków w XCeedzie. Brak zauważalnego zużycia, a każdy z 204 koni u mnie ma co robić. Owszem, nie są to wyczynowe hamulce - ale do cywilnego kompaktu wystarczą.
Może i w jakimś wozie klocek ma kontakt z tarczą na 50% swojej powierzchni - wtedy nie strzela, nie przymarza, ..... nie hamuje...
Trzeba pamiętać o ułożeniu nowych klocków i tarcz - jeżeli ktoś zaraz po odebraniu auta z salonu testował drogę hamowania z 100km/h to niech się nie dziwi, że teraz ma problem.
Zalozenie ze wszyscy co maja problem katowali ayto od poczatku jest conajmniej nietrafne. Hamulce "docieralem" zgodnie ze sztuka 🙂 a tez slyszalem o tym, ze Kia miala partie trefnych tarcz....w.Ceed i Xceed.
Krzemyczek
Posty: 115
Rejestracja: 18 maja 2019, 19:02
model samochodu: Sportage 1,6 T-GDI > X-Ceed 1,6 T-GDI
Lokalizacja: Śląsk

Re: strzelajace tulne hamulce

Post autor: Krzemyczek »

bejker1989 pisze: 05 sty 2022, 13:13 Trzeba pamiętać o ułożeniu nowych klocków i tarcz - jeżeli ktoś zaraz po odebraniu auta z salonu testował drogę hamowania z 100km/h to niech się nie dziwi, że teraz ma problem.
W pełni zgadzam się z tą tezą, ale ja nie testowałem własnych hamulców, nie katuję auta :) Hamulec postojowy strzela w warunkach wysokiej wilgotności i to mniej więcej od 25 tysięcy przebiegu. W Sportage do 90 tysięcy tego nie było. Nie przeszkadza mi to w użytkowaniu ale irytuje... Skoro irytuje to ja na przekór pracuję nad sobą i staram się nie przejmować pierdołami ;) :idea: Patrz, pół szklanki pełne :)
Krzemyczek
Posty: 115
Rejestracja: 18 maja 2019, 19:02
model samochodu: Sportage 1,6 T-GDI > X-Ceed 1,6 T-GDI
Lokalizacja: Śląsk

Re: strzelajace tulne hamulce

Post autor: Krzemyczek »

Tu jeszcze należy rozróżnić hamulec postojowy elektryczny od tradycyjnego, ręcznie zaciąganego. Ja mam elektryczny... i tu zawsze silniczek zaciska na max-a.
Pepa
Posty: 26
Rejestracja: 20 lis 2021, 16:39

Re: strzelajace tulne hamulce

Post autor: Pepa »

Xuser - co do naciśnięcia pedału hamulca po uruchomieniu auta, powiem krótko - to działa. Dzięki za podpowiedź.
waldusrelax
Posty: 22
Rejestracja: 24 gru 2021, 17:27
model samochodu: Xceed

Re: strzelajace tulne hamulce

Post autor: waldusrelax »

W automacie i tak musisz wcisnąć hamulec żeby odpalić a i tak niekiedy u mnie strzelą
bejker1989
Posty: 99
Rejestracja: 27 paź 2021, 23:39
model samochodu: Xceed

Re: strzelajace tulne hamulce

Post autor: bejker1989 »

waldusrelax pisze: 06 sty 2022, 18:56 W automacie i tak musisz wcisnąć hamulec żeby odpalić a i tak niekiedy u mnie strzelą
Tu chodzi o kilkukrotne wcisniecie.
Deepsea
Posty: 189
Rejestracja: 07 sty 2022, 00:07

Re: strzelajace tulne hamulce

Post autor: Deepsea »

Moim zdaniem to kwestia klocków, a raczej materiałów. Co prawda w innym aucie z deptanym ręcznym, ale też mnie to spotykało i wymiana kompletu pomogła.
Naciśnięcie hamulca, jak sugerują koledzy, może być wyjściem bo zwyczajnie tłoczek poruszy sklejony klocek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”