Światła mijania

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Deepsea
Posty: 187
Rejestracja: 07 sty 2022, 00:07

Re: Światła mijania

Post autor: Deepsea »

Idąc twoim tokiem rozumowania to zabraknie ci pokrętła przy pełnym załadunku i co wtedy zrobisz? ;)
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Światła mijania

Post autor: Fred.X »

waldusrelax pisze: 15 sty 2022, 18:00 No przecież jak tak bardzo trzymacie się durnej instrukcji to jest dla was specjalnie napisane że pozycja 0 to auto nieobciążone z kierowcą i REZERWA paliwa
Przeciez wkleiłem stronę z instrukcji i nie ma tam słowa o rezerwie paliwa , :lol: masz dobry stuff i nie chcesz sie podzielić , :mrgreen:

Po drugie pełen zbiornik to jakies 50 kg
dj-doc
Posty: 161
Rejestracja: 05 lis 2020, 17:49

Re: Światła mijania

Post autor: dj-doc »

Szanowni Panowie.
Dyskusja - choć słuszna - trochę odbiegła od sedna tematu.
Po pierwsze.
Autor tematu zadał na 1 stronie pytanie, otrzymał propozycję rozwiązania problemu. Zastosował się i potwierdził, że reflektory fabrycznie były źle ustawione.
Po drugie.
Na drugiej stronie kol. patyk napisał, cytuję: "Ja często ustawiam na 1 jak jadę nawet sam, bo na 0 wydaje mi się za wysoko."
W odpowiedzi zaproponowałem aby sprawdził ustawienie reflektorów. Takie rozwiązanie wydaje mi się najprostrze. Jeśli będziemy mieli pewność prawidłowego ustawienia reflektorów, to dopiero wtedy możemy stosować inne środki - korektor ustawienia .
Po trzecie.
Po poście kol.patyka, post napisał kol.waldusrelax, cytuję;
"Przykład przedmówców (nie obrażając nikogo oczywiście) że zamiast obniżyć światła pokrętłem o 1 stopień to jechali na serwis ustawiać od nowa światła."
W odpowiedzi napisałem, że najpierw trzeba sprawdzić ustawienie reflektorów a nie eliminować problemu obniżając je.

I zaczeła się dyskusja ... nawet merytoryczna w niektórych momentach.

Podsumowując
Kol.waldusrelax nikt nie zabrania Ci jeżdzić z ustawionym korektorem na pozycji "1". Jednak nie sugruj innym, że jak mrugają to wystarczy obniżyć ustawienie i będzie dobrze, bo to nie jest rozwiązanie problemu tylko stosowanie półśrodków. Jeśli reflektory będą źle ustawione to dalej będzie źle.
Powtórzę jeszcze raz najpierw sprawdźmy ustawienia a potem korygujmy według własnych potrzeb.
Instrukcję też warto przeczytać, choćby nawet po to aby wiedzieć, że jest coś takiego jak korektor ustawienia reflektorów.
Na marginesie kiedyś do ustawienia zworów, też były podane wartości w instrukcji lub innej książce. I jak ktoś miał smykałkę do mechaniki to ustawiał sam a inny jechał do Pana Kazika na garaż i za flaszkę rozwiązywał problem, albo jechał do polecanego mechanika na warsztat i rozwiązywał problem za kasę.

Pozdrawiam
Wszystko co ma początek ma też koniec - Matrix
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Światła mijania

Post autor: kon »

dj-doc pisze: 15 sty 2022, 20:18 ..,..
Na marginesie kiedyś do ustawienia zworów, też były podane wartości w instrukcji lub innej książce. I jak ktoś miał smykałkę do mechaniki to ustawiał sam a inny jechał do Pana Kazika na garaż i za flaszkę rozwiązywał problem, albo jechał do polecanego mechanika na warsztat i rozwiązywał problem za kasę.
Nie wiem jak w Xceed (domyślam się że podobnie), ale w instrukcji Optimy jest wszystko pięknie rozrysowane i są podane wszystkie wymiary do fabrycznego ustawienia reflektorów.
patyk
Posty: 36
Rejestracja: 16 lis 2020, 02:25
model samochodu: Kia XCeed 1.4 T-GDI BL + AEB

Re: Światła mijania

Post autor: patyk »

dj-doc pisze: 15 sty 2022, 20:18 Na drugiej stronie kol. patyk napisał, cytuję: "Ja często ustawiam na 1 jak jadę nawet sam, bo na 0 wydaje mi się za wysoko."
Przepraszam za wprowadzenie zamieszania. :( Ale też nie bez powodu napisałem, że "wydaje mi się", i nie sugerowałem nigdzie nikomu, jeżdżenia po mojemu.
kon pisze: 16 sty 2022, 09:47 Nie wiem jak w Xceed (domyślam się że podobnie), ale w instrukcji Optimy jest wszystko pięknie rozrysowane i są podane wszystkie wymiary do fabrycznego ustawienia reflektorów.
Też jest, tylko trzeba mieć płaską nawierzchnię i jak rozumiem, ścianę na przeciwko, po której można rysować.
Brego
Posty: 21
Rejestracja: 15 sty 2022, 16:10

Re: Światła mijania

Post autor: Brego »

Kilka razy mi migali kiedy jechałem sam oraz jak jechałem z pasażerem. Pojechałem dziś na stację diagnostyczną, pan sprawdził i światła fabrycznie ustawione OK. Żadnych zmian pokrętłem nie dokonuję, chyba że na pokładzie będzie więcej osób.
kotlet
Posty: 18
Rejestracja: 27 maja 2023, 00:42

Re: Światła mijania

Post autor: kotlet »

Ogdrzewam kotleta ;)

Czy ktoś posiadający auto po lifcie może się podzielić opiniami na temat jakości świecenia reflektorów? Ponoć często tanie tzw. eko ledy są w praktyce gorsze od reflektorów z żarówkami H7. Jak jest w xceedzie jeśli zakładamy sporo jazdy pozamiejskiej?
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 604
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Światła mijania

Post autor: Tolinek »

Są świetne. Porównuję do hundaja tucsona gen1 (H4) i Fiata 500(h7) gdzie w obu przypadkach miejsca na reflektor było na tyle dużo że mogły one być dobre (głębokie).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”