Warning akumulatora w UVO

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Pollos
Posty: 28
Rejestracja: 25 paź 2020, 10:35

Warning akumulatora w UVO

Post autor: Pollos »

Witam wszystkich,
ostatnio zauważyłem w aplikacji UVO, że stan akumulatora świeci się na żółto z napisem "ostrzeżenie".
Auto codziennie eksploatowane, odcinki jakie pokonuję to zazwyczaj 10-20km. System start stop dezaktywowany na stałe.
Posiadam przedni wideorejestrator(z włączonym trybem parkingowym) z ochroną przed rozładowaniem akumulatora ustawioną na najwyższe napięcie, chyba 12,4v.

Czy ktoś z Was miał podobny problem? Nie za bardzo wiem, co może aż tak bardzo obciążać akumulator, żeby nie nadążał się ładować.

Nie sprawdzałem jeszcze napięcia akumulatora oraz napięcia ładowania, jak będę miał chwilę to sprawdzę.

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Załączniki
Screenshot_20211207-190927.png
Screenshot_20211207-190927.png (105.62 KiB) Przejrzano 2358 razy
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Warning akumulatora w UVO

Post autor: Fred.X »

Sam sobie odpowiedziałeś , odłącz wideorejestrator i będziesz wiedział , na moje to bedzie to , były juz problemy z tymi systemami parkingowymi
dj-doc
Posty: 161
Rejestracja: 05 lis 2020, 17:49

Re: Warning akumulatora w UVO

Post autor: dj-doc »

Pollos pisze: 07 gru 2021, 19:24 Posiadam przedni wideorejestrator(z włączonym trybem parkingowym) z ochroną przed rozładowaniem akumulatora ustawioną na najwyższe napięcie, chyba 12,4v.

Czy ktoś z Was miał podobny problem? Nie za bardzo wiem, co może aż tak bardzo obciążać akumulator, żeby nie nadążał się ładować.
Witam, ja ubiegłej jesieni miałem podobny problem. Nie posiadam wprawdzie UVO ale wyświetlił mi się komunikat: "Akumulator rozrusznika rozładowany przez zewnętrzne urządzenie elektryczne"
Wyłączyłem w wideorejestratorze tryb parkingowy i problem się już nie pojawił.
Pozdrawiam
Wszystko co ma początek ma też koniec - Matrix
Pollos
Posty: 28
Rejestracja: 25 paź 2020, 10:35

Re: Warning akumulatora w UVO

Post autor: Pollos »

Witam ponownie,
biorąc pod uwagę powyższe porady również wyłączyłem tryb parkingowy w kamerce. Następnie naładowałem akumulator.
Komunikat "warning" zgasł, status akumulatora jest ok.
Niestety od kilku dni pomimo wyłączonego trybu parkingowego od jakiegoś czasu stan naładowania akumulatora zmienił się na warning.
Czy ktoś ma propozycje co można by jeszcze zweryfikować w pojeździe?
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Warning akumulatora w UVO

Post autor: Fred.X »

A wypiąłeś ze skrzynki bezpieczników zasilacz do trybu parkingowego ?
Pollos
Posty: 28
Rejestracja: 25 paź 2020, 10:35

Re: Warning akumulatora w UVO

Post autor: Pollos »

Wyłączyłem w samej kamerce tryb parkingowy.
Kamerkę jaką posiadam to VIOFO A119 V3.

Dzięki za podpowiedź, spróbuję jeszcze odpiąć kabel od zasilania trybu parkingowego.
patyk
Posty: 36
Rejestracja: 16 lis 2020, 02:25
model samochodu: Kia XCeed 1.4 T-GDI BL + AEB

Re: Warning akumulatora w UVO

Post autor: patyk »

Pollos pisze: 07 gru 2021, 19:24 Czy ktoś z Was miał podobny problem? Nie za bardzo wiem, co może aż tak bardzo obciążać akumulator, żeby nie nadążał się ładować.
Skąd wniosek, że to problem, i że coś bardzo obciąża akumulator?

Też mam taki komunikat, wyświetla się prawie codziennie, znika po dłuższej jeździe. Po prostu wideorejestrator rozładowuje nieco akumulator, i samochód zgłasza to do apki. Nie sądzę, aby trzeba było się tym przejmować.
Wyłączanie trybu parkingowego jest moim zdaniem ryzykowne, ale co kto lubi.
Pollos
Posty: 28
Rejestracja: 25 paź 2020, 10:35

Re: Warning akumulatora w UVO

Post autor: Pollos »

Ponieważ kontrolka "Warning" jest koloru żółtego, co może oznaczać problem wymagający interwencji l.
Może masz rację, że w tym przypadku to nie ma znaczenia i nie się czym przejmować.
Na tą chwilę po odłączeniu trybu parkingowego komunikat już się nie pojawił.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”