OŚWIETLENIE TABLIC

forum użytkowników modelu Kia XCeed
mercapan
Posty: 56
Rejestracja: 13 paź 2021, 09:48
model samochodu: Iksik 1.5 T-GDI MT

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: mercapan »

Jeszcze raz sprawdziłem z bardzo bliska (5cm). U mnie jest absolutna cisza. Z którego linku kupowaliście?
adam12116
Posty: 135
Rejestracja: 28 paź 2021, 08:05
model samochodu: Xceed 1.6

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: adam12116 »

ja kupowałem z tego co jest na 1 stronie wątku
mercapan
Posty: 56
Rejestracja: 13 paź 2021, 09:48
model samochodu: Iksik 1.5 T-GDI MT

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: mercapan »

adam12116 pisze: 01 gru 2021, 10:01 ja kupowałem z tego co jest na 1 stronie wątku
Czyli z tego samego co ja. Dziwne, bo specjalnie wczoraj wieczorem jeszcze raz sprawdzałem czy coś słychać (było już cicho na osiedlu) i u mnie cisza.
Jeżeli u Was brzęczy tzn, że kontrola jakości tych lampek jest do d..py, i miałem szczęście, że trafił mi się dobry egzemplarz.
Może w ramach gwarancji da się wymienić, no chyba, że to nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu i nie warto sobie głowy zawracać.
adam12116
Posty: 135
Rejestracja: 28 paź 2021, 08:05
model samochodu: Xceed 1.6

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: adam12116 »

mercapan pisze: 01 gru 2021, 10:25 Czyli z tego samego co ja. Dziwne, bo specjalnie wczoraj wieczorem jeszcze raz sprawdzałem czy coś słychać (było już cicho na osiedlu) i u mnie cisza.
Jeżeli u Was brzęczy tzn, że kontrola jakości tych lampek jest do d..py, i miałem szczęście, że trafił mi się dobry egzemplarz.
Może w ramach gwarancji da się wymienić, no chyba, że to nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu i nie warto sobie głowy zawracać.
przeszkadzać to nie przeszkadza, jak się podejdzie tak na 0,5m i zbliży ucho to słychać brzęczenie lampek, dziś zauważyłem, że nieraz przestają bzyczeć lub bzyczą ciszej i dopiero słychać jak zbliży się ucho tak na około 20cm. One zaczęły brzęczeć z czasem po około 2tyg działania albo dopiero zauważyłem bo się nie przysłuchiwałem. Podłączałem je do zasilacza 12V na stole w domu i wtedy na pewno nie brzęczały. Na gwarancje nie chce mi się ich odsyłać bo jak pomyśle aby to demontować to mi się odechciewa szczególnie walki z tymi śrubkami, bo ledwo je odkręciłem a potem przykręciłem tak mocno siedzą
xuser
Posty: 157
Rejestracja: 11 cze 2021, 16:01
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI L+pakiety

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: xuser »

Też kupiłem na aukcji z tego wątka.
Wcale nie przeszkadza; gdybym nie przykładał ucha to bym dalej nie wiedział, że brzęczą - ale jakby na to nie patrzeć, ciekawostka... Wymienię dopiero jeżeli/kiedy się popsują, bo te fabryczne żarówki absolutnie nie pasują do reszty oświetlenia samochodu.
Malcik12
Posty: 31
Rejestracja: 24 lut 2021, 21:53
model samochodu: KIA XCEED

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: Malcik12 »

ile kosztuje wymiana żarówek od rejestracji w ASO?
adam12116
Posty: 135
Rejestracja: 28 paź 2021, 08:05
model samochodu: Xceed 1.6

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: adam12116 »

dziwna sprawa z brzęczeniem tych lampek ponieważ jeśli włączymy zasilanie w aucie a nie włączymy silnika to lampki się świecą i nie brzęczą, zaczynają bzyczeć po odpaleniu silnika.
xuser
Posty: 157
Rejestracja: 11 cze 2021, 16:01
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI L+pakiety

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: xuser »

Niewykluczone. Może jest jakieś PWM na zasilaniu... Jeżeli kiedyś bardzo będę się nudził to podepnę oscyloskop i popatrzę...
adam12116
Posty: 135
Rejestracja: 28 paź 2021, 08:05
model samochodu: Xceed 1.6

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: adam12116 »

jak sprawdzaliście swoje lampki zamienniki? na włączonym czy na wyłączonym silniku ?
Liquid
Posty: 92
Rejestracja: 29 paź 2021, 13:49
model samochodu: Xceed 1.5 T-GDI 7 DCT Prestige Line + PNS Cassa White

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: Liquid »

Czy to oświetlenie tablic przy użyciu lampek z Tucsona jest stonowane czy "wali" po oczach? Zdjęcie w którymś poście sugeruje jednak że "wali" a chciałbym tego uniknąć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”