OŚWIETLENIE TABLIC

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Pollos
Posty: 27
Rejestracja: 25 paź 2020, 10:35

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: Pollos »

Również u siebie wymieniłem. Warto wymienić od razu na komplet od Tucsona, nie bawić się z samymi żarówkami LED, które mogą szybko się przepalić. Faktycznie przewody są tak krótkie, że wymiana jest bardzo trudna zwłaszcza po prawej stronie. Warto kupić małe kombinerki, które dużo ułatwiają sprawę i uzbroić się w cierpliwość. Nie rezygnować, po kilku-kilkunastu próbach. Efekt rekompensuje wszystkie trudności.

Dodatkowo polecam wymianę wszystkich zwykłych żarówek wewnątrz auta zwłaszcza w bagażniku gdzie oświetlenie jest słabe.
Dominik21
Posty: 77
Rejestracja: 12 wrz 2021, 17:03
model samochodu: KIA XCEED

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: Dominik21 »

Masz moze link do zakupionych żarówek? I ktory rocznik xceeda posiadasz? Nie wiem czy z roku na rok te żarówki sie zmieniaja czy tez nie. Ja bede mial rok modelowy 2022 i chcialbym kupic takie zarowki led które dlugo posłużą i będą pasowały
xuser
Posty: 157
Rejestracja: 11 cze 2021, 16:01
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI L+pakiety

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: xuser »

Pollos pisze: 21 paź 2021, 21:15 Również u siebie wymieniłem. Warto wymienić od razu na komplet od Tucsona, nie bawić się z samymi żarówkami LED, które mogą szybko się przepalić. Faktycznie przewody są tak krótkie, że wymiana jest bardzo trudna zwłaszcza po prawej stronie. Warto kupić małe kombinerki, które dużo ułatwiają sprawę i uzbroić się w cierpliwość. Nie rezygnować, po kilku-kilkunastu próbach. Efekt rekompensuje wszystkie trudności.

Dodatkowo polecam wymianę wszystkich zwykłych żarówek wewnątrz auta zwłaszcza w bagażniku gdzie oświetlenie jest słabe.
Chyba mamy różne samochody. Owszem, przewody są krótkie, tyle, że to jest nieistotne - wystarczą żeby wyjąć oprawki lampek jak do wymiany żarówek. A potem - obrót cokołu o prawie 90 stopni, wyjmujemy żąróweczkę, wkładamy końcówkę kabla lampki LED która emuluje cokół żarówki - i gotowe. Gdzie tu machać kombinerkami??? Jedyna "trudność" to pamiętać, żeby używać dopasowanego wkrętaka i mocno dociskać - inaczej pewnie można sobie obrobić główki wkrętów lampek.
Dominik21
Posty: 77
Rejestracja: 12 wrz 2021, 17:03
model samochodu: KIA XCEED

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: Dominik21 »

Pollos pisze: 21 paź 2021, 21:15 Również u siebie wymieniłem. Warto wymienić od razu na komplet od Tucsona, nie bawić się z samymi żarówkami LED, które mogą szybko się przepalić. Faktycznie przewody są tak krótkie, że wymiana jest bardzo trudna zwłaszcza po prawej stronie. Warto kupić małe kombinerki, które dużo ułatwiają sprawę i uzbroić się w cierpliwość. Nie rezygnować, po kilku-kilkunastu próbach. Efekt rekompensuje wszystkie trudności.

Dodatkowo polecam wymianę wszystkich zwykłych żarówek wewnątrz auta zwłaszcza w bagażniku gdzie oświetlenie jest słabe.
Masz może link do aukcji z tym oświetleniem? Wolalbym zakupic trwały oryginal pasujacy do mojego xceeda niz jakis zamiennik..
mercapan
Posty: 56
Rejestracja: 13 paź 2021, 09:48
model samochodu: Iksik 1.5 T-GDI MT

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: mercapan »

Dominik21 pisze: 23 paź 2021, 12:07
Masz może link do aukcji z tym oświetleniem? Wolalbym zakupic trwały oryginal pasujacy do mojego xceeda niz jakis zamiennik..
Przecież link jest w drugim poście.
adam12116
Posty: 134
Rejestracja: 28 paź 2021, 08:05
model samochodu: Xceed 1.6

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: adam12116 »

witam, jestem świeżo po odebraniu nowego xceed (około tygodnia), wczoraj wymieniłem lampki podświetlenia tablicy na te polecane od tucsona, pasują idealnie, wymiana nie jest taka trudna (około 5min). Największa trudność to odkręcić te śrubki aby ich nie zepsuć, są tak mocno przykręcone aż powyszczerbiał mi się płaski śrubokręt, krzyżowym dobrze dopasowanym nie szło odkręcić ,zepsuł bym śrubę. Co do kabli, to są krótkie ,ale da się wyciągnąć lampkę na tyle aby złapać cokół żarówki palcami i przekręcić. An te śruby to nie wiem czym oni je przykręcają że tak siedzą.
Duras
Posty: 18
Rejestracja: 29 paź 2021, 18:24
model samochodu: Xceed 1.5 T-GDI

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: Duras »

Witam. Zakupiłem proponowane przez was lampki te od tusona. Niestety wtyk jest inny niż w moim xceedzie 🤔. U was wtyk pasował? Mam xceeda rok modelowy 2022.
A z innej beczki mam szyberdach, dzięki temu podświetlenie wnętrza jest na ledach ( świetnie wyglada) ale podświetlenie lusterek i bagażnika jest już na zwykłych żarówkach. Domówiłem sobie podświetlenie klapy bagażnika i przednich drzwi i to jest rewelacja- polecam.
Iror74
Posty: 2
Rejestracja: 29 paź 2021, 19:16
model samochodu: Kia xceed

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: Iror74 »

Duras pisze: 29 paź 2021, 18:27 Witam. Zakupiłem proponowane przez was lampki te od tusona. Niestety wtyk jest inny niż w moim xceedzie 🤔. U was wtyk pasował? Mam xceeda rok modelowy 2022.
A z innej beczki mam szyberdach, dzięki temu podświetlenie wnętrza jest na ledach ( świetnie wyglada) ale podświetlenie lusterek i bagażnika jest już na zwykłych żarówkach. Domówiłem sobie podświetlenie klapy bagażnika i przednich drzwi i to jest rewelacja- polecam.
Wtyk wsadź w miejsce żarówki i to wszystko. pozdrawiam.
chris_1972
Posty: 5
Rejestracja: 12 paź 2021, 19:19
model samochodu: KIA XCEED

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: chris_1972 »

Temat widać interesuje coraz większą liczbę osób. Czy można liczyć na jakąś fotorelacje lub film z wymiany? Widać, że jest kilka elementów, na które trzeba szczególnie uważać. Z góry dzięki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”