OŚWIETLENIE TABLIC

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Dominik21
Posty: 77
Rejestracja: 12 wrz 2021, 17:03
model samochodu: KIA XCEED

OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: Dominik21 »

Witam, czy wymieniał może ktoś oświetlenie tablic w Xceed? Chodzi mi tutaj o wymiane na oświetlenie ledowe.

No i oczywiście czy macie coś godnego polecenia tak żeby nie mrużyło i nie wypaliło się po miesiącu ;)
mercapan
Posty: 56
Rejestracja: 13 paź 2021, 09:48
model samochodu: Iksik 1.5 T-GDI MT

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: mercapan »

Bardzo dobrze działają i mają homologację (są co prawda od Tucsona ale idealnie pasują do X) światło neutralnie białe, nie wpada w niebieski.
https://allegro.pl/oferta/podswietlenie ... Uu9knoRJiU
Oczywiście wymieniasz całe lampy, nie żarówki. Mi wymienili w ASO przed odbiorem. Teraz ledy tablicy podświetlają dobrze najbliższe otoczenie przy zderzaku za samochodem, przez co jest zdecydowanie lepszy widok z kamerki cofania.
Niestety jak z trwałością to nie wiem. Za krótko użytkuję. Jedyne co mogę powiedzieć, że naprawdę solidnie wykonane.
xuser
Posty: 157
Rejestracja: 11 cze 2021, 16:01
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI L+pakiety

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: xuser »

Dzięki za info, lampki już zamówione. To jedna z niewielu rzeczy które w tym samochodzie drażnią - światła przód i tył fill-led, a podświetlanie tablicy na klasycznych żarówkach... Poszli na skróty chyba i wzięli pierwszą lepszą lampkę z magazynu :) Jakby jeszcze światło cofania zastąpić czymś sensownym - ale koniecznie z homologacją - bo to fabryczne to raczej tylko ozdoba...
Dominik21
Posty: 77
Rejestracja: 12 wrz 2021, 17:03
model samochodu: KIA XCEED

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: Dominik21 »

Raczej wymiana to nie będzie nic skomplikowanego, Zapewne kwestia wykręcenia śrubek, wypięcia starych lamp a następnie wpięcie nowych oraz przykręcenie
mercapan
Posty: 56
Rejestracja: 13 paź 2021, 09:48
model samochodu: Iksik 1.5 T-GDI MT

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: mercapan »

Dominik21 pisze: 18 paź 2021, 17:09 Raczej wymiana to nie będzie nic skomplikowanego, Zapewne kwestia wykręcenia śrubek, wypięcia starych lamp a następnie wpięcie nowych oraz przykręcenie
No niby trzeba się namordować z zapinkami bo z którejś strony jest krótki kabel.
Co do światła cofania bardzo dużo osób montuje żarówki led, wiadomo homologacji nie ma, ale światło cofania w xceedzie jest tak nisko, że nikogo nie oślepi (no chyba, że mrówki i inne żuczki ;))
Oby nie montować ledów wpadających w odcień niebieski 10000k, najlepiej 3200-4000k, maksymalnie 6000K (temp. barwowa).
W ASO na zerowym przeglądzie, mają mi wymienić (już zakupione) i sprawdzone przez paru użytkowników xceeda:
https://allegro.pl/oferta/2x-w16w-30-sm ... 7861070188
kaliniec
Posty: 73
Rejestracja: 25 lut 2020, 19:38
model samochodu: Xceed

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: kaliniec »

Dominik21 pisze: 18 paź 2021, 17:09 Raczej wymiana to nie będzie nic skomplikowanego, Zapewne kwestia wykręcenia śrubek, wypięcia starych lamp a następnie wpięcie nowych oraz przykręcenie
Raczej będzie. Przewody są tak krótkie, że trudno te lampki wyjąć.
Xceed 1.4 T-GDI L+BL copper stone
marimach77
Posty: 169
Rejestracja: 21 wrz 2019, 21:12
model samochodu: Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Lokalizacja: Warszawa

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: marimach77 »

kaliniec pisze: 18 paź 2021, 22:30
Dominik21 pisze: 18 paź 2021, 17:09 Raczej wymiana to nie będzie nic skomplikowanego, Zapewne kwestia wykręcenia śrubek, wypięcia starych lamp a następnie wpięcie nowych oraz przykręcenie
Raczej będzie. Przewody są tak krótkie, że trudno te lampki wyjąć.
Potwierdzam, u mnie przewody od obu lampek były fabrycznie na tyle krótkie, że nie ryzykowałem wyciągania na siłę. Jedyna opcja to rozebrać klapę od środka aby dostać się do wiązki. Na razie odpuściłem.
Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Obrazek
Dominik21
Posty: 77
Rejestracja: 12 wrz 2021, 17:03
model samochodu: KIA XCEED

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: Dominik21 »

Już umówiłem się z ASO i jak tylko samochód do nich zjedzie to dostarczę im ledy a oni sami zajmą się wymianą
k_ligo
Posty: 1
Rejestracja: 20 paź 2021, 10:22
model samochodu: xceed 1.6

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: k_ligo »

Witam, ja u żony wymieniłem żarówki, odkręciłem dwie śrubki, wyjąłem lampkę obrót chyba o 90 stopni w lewo, nie było łatwo ale udało się, czas trwania zabiegu około 15 min ( śrubki były dokręcone na maksa). Ale te przewodu były tak krótkie że szok…. Zamontowałem tam Philips Żarówki T10 W5W 6000K X-treme 360 ( dobre doświadczenia z poprzedniego samochodu).
Swoją drogą te żarówki fabryczne to kicha…. Światła led przód tył, a podświetlenie w kabinie zwykłe żarówki….
xuser
Posty: 157
Rejestracja: 11 cze 2021, 16:01
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI L+pakiety

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: xuser »

Podświetlenie wymienione na to z Tucsona. Pasuje doskonale, efekt super, do tego legalne - homologacja. Sama wymiana jest trywialna (zresztą - nie może być inaczej jeżeli ASO się tego podejmuje). Warto zdjąć tylną tablicę rejestracyjną na czas wymiany - łatwiejszy dostęp.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”