OŚWIETLENIE TABLIC

forum użytkowników modelu Kia XCeed
adam12116
Posty: 135
Rejestracja: 28 paź 2021, 08:05
model samochodu: Xceed 1.6

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: adam12116 »

Liquid pisze: 02 gru 2021, 09:04 Czy to oświetlenie tablic przy użyciu lampek z Tucsona jest stonowane czy "wali" po oczach? Zdjęcie w którymś poście sugeruje jednak że "wali" a chciałbym tego uniknąć.
niestety jest bardzo jasne i "wali" po oczach, mogło by być ciemniejsze, zaleta jest to , że w nocy podświetla dość dobrze przy cofaniu teren przy aucie bo w ciemnym kamera w xceed jest bardzo słaba, rozmyty obraz i potężne szumy. Zresztą i w dzień jakość tego obrazu to jak kamery 20 lat temu :D . Więc taki mały + do oświetlenia terenu przy aucie podczas cofania :lol:
Liquid
Posty: 92
Rejestracja: 29 paź 2021, 13:49
model samochodu: Xceed 1.5 T-GDI 7 DCT Prestige Line + PNS Cassa White

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: Liquid »

adam12116 pisze: 02 gru 2021, 09:09
Liquid pisze: 02 gru 2021, 09:04 Czy to oświetlenie tablic przy użyciu lampek z Tucsona jest stonowane czy "wali" po oczach? Zdjęcie w którymś poście sugeruje jednak że "wali" a chciałbym tego uniknąć.
niestety jest bardzo jasne i "wali" po oczach, mogło by być ciemniejsze, zaleta jest to , że w nocy podświetla dość dobrze przy cofaniu teren przy aucie bo w ciemnym kamera w xceed jest bardzo słaba, rozmyty obraz i potężne szumy. Zresztą i w dzień jakość tego obrazu to jak kamery 20 lat temu :D . Więc taki mały + do oświetlenia terenu przy aucie podczas cofania :lol:
Dzięki za info. To nie zamontuję. Źle mi się kojarzą takie "walące" po oczach - z nastoletnimi VW. Samochód jedzony już przez korozję a tu "piękny" "reflektor" ledowy z tyłu. :?
xuser
Posty: 158
Rejestracja: 11 cze 2021, 16:01
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI L+pakiety

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: xuser »

Gdyby "waliło" to nie miałoby homologacji E. Nie wali - jest jasne ale skierowane na tablicę rejestracyjną. Może ci którym wali po oczach napiszą chociaż z czym porównują? Z świeczką? Ja mam inny samochód z fabrycznymi ledami nad tablicą rejestracyjną i tam jest podobnie. Generalnie mod z tymi lampkami niewielki a same korzyści - gorąco polecam.
adam12116
Posty: 135
Rejestracja: 28 paź 2021, 08:05
model samochodu: Xceed 1.6

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: adam12116 »

xuser pisze: 02 gru 2021, 09:40 Gdyby "waliło" to nie miałoby homologacji E. Nie wali - jest jasne ale skierowane na tablicę rejestracyjną. Może ci którym wali po oczach napiszą chociaż z czym porównują? Z świeczką? Ja mam inny samochód z fabrycznymi ledami nad tablicą rejestracyjną i tam jest podobnie. Generalnie mod z tymi lampkami niewielki a same korzyści - gorąco polecam.
czy te zamienniki mają jakąś homologacje to nie wiem, oglądałem je przed zamontowaniem i nie widziałem znaczka homologacji :D , no po prostu jest bardzo jasne, porównuje do led w miejsce żarówki, które wstawiłem wcześniej, a w oczy to nie świeci to wiadomo, świeci w dól na tablice i na ziemię :lol:
xuser
Posty: 158
Rejestracja: 11 cze 2021, 16:01
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI L+pakiety

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: xuser »

Jest homologacja - pierwsza rzecz jaką sprawdziłem; nie chcę później dyskutować z diagnostami lub nadgorliwymi policjantami... ;)
O tym właśnie piszę - są jasne, ale oświetlają to co trzeba.
adam12116
Posty: 135
Rejestracja: 28 paź 2021, 08:05
model samochodu: Xceed 1.6

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: adam12116 »

prośba aby ktoś sprawdził czy brzęczą mu na włączonym silniku, szczególnie do tych co pisali , że nie brzęczą (może sprawdzaliście bez włączonego silnika)
mercapan
Posty: 56
Rejestracja: 13 paź 2021, 09:48
model samochodu: Iksik 1.5 T-GDI MT

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: mercapan »

adam12116 pisze: 02 gru 2021, 11:19 prośba aby ktoś sprawdził czy brzęczą mu na włączonym silniku, szczególnie do tych co pisali , że nie brzęczą (może sprawdzaliście bez włączonego silnika)
Dziś jestem "stacjonarny". Wieczorem być może będę korzystał z auta, to sprawdzę z silnikiem i bez. Bo przyznaję, że nie pamiętam czy silnik był włączony. Jutro napiszę.
Aedifico
Posty: 43
Rejestracja: 16 cze 2021, 14:43
model samochodu: Kia Ceed SW 1.5 tgdi 7dct BL

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: Aedifico »

mercapan pisze: 18 paź 2021, 11:25 Bardzo dobrze działają i mają homologację (są co prawda od Tucsona ale idealnie pasują do X) światło neutralnie białe, nie wpada w niebieski.
https://allegro.pl/oferta/podswietlenie ... Uu9knoRJiU
Oczywiście wymieniasz całe lampy, nie żarówki. Mi wymienili w ASO przed odbiorem. Teraz ledy tablicy podświetlają dobrze najbliższe otoczenie przy zderzaku za samochodem, przez co jest zdecydowanie lepszy widok z kamerki cofania.
Niestety jak z trwałością to nie wiem. Za krótko użytkuję. Jedyne co mogę powiedzieć, że naprawdę solidnie wykonane.
Pasowały wtyczki bez przeróbek bo są inne końcówki?
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: Fred.X »

Te wtyczki wtykasz w gniazda żarówek , a nie we wtyczkę lampki
mercapan
Posty: 56
Rejestracja: 13 paź 2021, 09:48
model samochodu: Iksik 1.5 T-GDI MT

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: mercapan »

Sprawdziłem wczoraj przy wyłączonym silniku absolutna cisza, przy włączonym, jak zbliżysz ucho tak 10-20cm słychać cichutkie "szybkie terkotanie". Z 30-40cm już tego nie słychać, dlatego nie zauważyłem wcześniej. Potwierdzam jednak, że coś jest tam na rzeczy. Choć podejrzewam, że gdyby nikt o tym nie wspomniał, nie zauważyłbym w ogóle :) A teraz jak z tym żyć, no jak żyć ;)
Tyle fajnie, że nic nie mruga i świeci białym jasnym światłem, a widok z kamerki cofania zyskał lepszą jakość w nocy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”