OŚWIETLENIE TABLIC

forum użytkowników modelu Kia XCeed
xuser
Posty: 157
Rejestracja: 11 cze 2021, 16:01
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI L+pakiety

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: xuser »

Ten jest z aliexpress, ale rozejrzyj się w dowolnym sklepie albo na allegro za 12-woltowym LEDowym reflektorem o mocy max 10W, który będzie ci się podobał i umożliwi łatwy montaż
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: Fred.X »

Wystarczy wymienić te zwykłe żarówki , dedykowane LED i po temacie :

https://pl.aliexpress.com/item/10050020 ... 5c0f9zR4XK
mercapan
Posty: 56
Rejestracja: 13 paź 2021, 09:48
model samochodu: Iksik 1.5 T-GDI MT

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: mercapan »

Fred.X pisze: 01 lis 2021, 17:52 Wystarczy wymienić te zwykłe żarówki , dedykowane LED i po temacie :

https://pl.aliexpress.com/item/10050020 ... 5c0f9zR4XK
A którą opcję brałeś? Dla kia Forte 18-20 czy kia Ceed 18-21?
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: Fred.X »

Kia Ceed 18-21 , kolor biały , wszystko pasuje jak trzeba
xuser
Posty: 157
Rejestracja: 11 cze 2021, 16:01
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI L+pakiety

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: xuser »

Próbowałem wymienić na LED w lampce fabrycznej, ale ze względu na usytuowanie lampki nie jest możliwe polepszenie oświetlenia bagażnika I jedyna (wątpliwa) korzyść to zmiana koloru światła. A moim celem było poprawienie bardzo słabego oświetlenia bagażnika.
mercapan
Posty: 56
Rejestracja: 13 paź 2021, 09:48
model samochodu: Iksik 1.5 T-GDI MT

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: mercapan »

xuser pisze: 02 lis 2021, 07:11 Próbowałem wymienić na LED w lampce fabrycznej, ale ze względu na usytuowanie lampki nie jest możliwe polepszenie oświetlenia bagażnika I jedyna (wątpliwa) korzyść to zmiana koloru światła. A moim celem było poprawienie bardzo słabego oświetlenia bagażnika.
A jak poprowadziłeś okablowanie?
Co prawda ja nie mam zamiaru kupować reflektora bo mam panel led COB którego można po prostu przykręcić do bagażnika wewnątrz lub przykleić na dwustronną taśmę ale nie bardzo mi się chce bebeszyć tył auta, żeby dodać drugi punkt świetlny. Zresztą po zmianie zamiast żarówki ten COB daje idealną ilość światła (tak ze 2-3 razy jest jaśniej) jedyna wada, że jak stoją torby to zasłaniają drugą stronę.

https://pl.aliexpress.com/item/40002999 ... 5c0flNfFDm

ja brałem 2W - 60x15mm 12V, idealnie się mieści do wnętrza oprawki. A podpiąłem się dolutowanym kabelkiem do wtyczki.
Dodam, że brałem ciepły biały (nie cierpię trupio białego) i nic nie mruga, nie wykazuje żadnego błędu.
xuser
Posty: 157
Rejestracja: 11 cze 2021, 16:01
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI L+pakiety

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: xuser »

Reflektor jest po tej samej stronie co lampka fabryczna. Można oczywiście dołożyć i z drugiej strony bagażnika - ale tak samo jak można zasłonić torbą jedną lampkę, równie dobrze dwiema torbami można zasłonić dwie lampki - więc na moje niepotrzebna rzeźba. Jeżeli chciałoby się coś mieć co zawsze świeci - to pewnie musiałoby być montowane od góry.
Wpiąłem reflektor w miejsce żarówki w oryginalnej lampce (żarówkę wyjąłem na stałe). Elektrykę można podłączyć i bez rozbierania plastików, ale dla porządnego montażu reflektora trzeba zdjąć plastiki - zresztą i tak chciałem rozebrać plastiki w ramach przymiarki do wygłuszenia tyłu samochodu.
adam12116
Posty: 132
Rejestracja: 28 paź 2021, 08:05
model samochodu: Xceed 1.6

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: adam12116 »

czy u was te zamienniki od Tucsona tez brzęczą ? nie jest to jakieś głośne ale jak się zbliży to słychać
mercapan
Posty: 56
Rejestracja: 13 paź 2021, 09:48
model samochodu: Iksik 1.5 T-GDI MT

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: mercapan »

adam12116 pisze: 29 lis 2021, 08:32 czy u was te zamienniki od Tucsona tez brzęczą ? nie jest to jakieś głośne ale jak się zbliży to słychać
Na razie cisza, nic nie brzęczy. Zobaczymy czy z czasem nic się nie zmieni.
xuser
Posty: 157
Rejestracja: 11 cze 2021, 16:01
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI L+pakiety

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: xuser »

Tak brzęczą. Z bliska słychać - Tak do 30-40 centymetrów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”