Polecenia głosowe przycisk na kierownicy

forum użytkowników modelu Kia XCeed
mikomission
Posty: 8
Rejestracja: 07 paź 2021, 20:52
model samochodu: Kia Xceed 1.5 GDI
Lokalizacja: Elbląg

Polecenia głosowe przycisk na kierownicy

Post autor: mikomission »

Dzień dobry.
Szanowni Państwo czy w Kia XCeed rocznik 2021 działa przycisk wybierania głosowego znajdujący się na kierownicy bez podłączania telefonu kablem przez Android auto ?
Chodzi mi o zwykłe połączenie telefonu przez bluetooth i wybieranie głosowe połączeń
kaliniec
Posty: 74
Rejestracja: 25 lut 2020, 19:38
model samochodu: Xceed

Re: Polecenia głosowe przycisk na kierownicy

Post autor: kaliniec »

mikomission pisze: 15 paź 2021, 10:41 Dzień dobry.
Szanowni Państwo czy w Kia XCeed rocznik 2021 działa przycisk wybierania głosowego znajdujący się na kierownicy bez podłączania telefonu kablem przez Android auto ?
Chodzi mi o zwykłe połączenie telefonu przez bluetooth i wybieranie głosowe połączeń
2019 działa więc 2021 pewnie też.
Xceed 1.4 T-GDI L+BL copper stone
Krzemyczek
Posty: 115
Rejestracja: 18 maja 2019, 19:02
model samochodu: Sportage 1,6 T-GDI > X-Ceed 1,6 T-GDI
Lokalizacja: Śląsk

Re: Polecenia głosowe przycisk na kierownicy

Post autor: Krzemyczek »

mikomission pisze: 15 paź 2021, 10:41 Dzień dobry.
Szanowni Państwo czy w Kia XCeed rocznik 2021 działa przycisk wybierania głosowego znajdujący się na kierownicy bez podłączania telefonu kablem przez Android auto ?
Chodzi mi o zwykłe połączenie telefonu przez bluetooth i wybieranie głosowe połączeń
Dzień Dobry;
Auto z 2020 roku, po aktualizacji oprogramowania do najnowszego (miesiąc temu) połączenia głosowe są bezbłędnie wywoływane. Niestety miałem duże problemy z ustawieniami aby to działało bez kabla i obecnie znów mi to szwankuje. Z kablem kompletnie nie ma problemu. Czyta też SMS-y (na głos). Po dłuższym przytrzymaniu guzika mowy wywołujemy Asystenta Google z Android-Auto (po kablu), to jest fajne. Niestety asystent Google ostatnio jakiś tępy się zrobił, muszę poczytać w czym problem. Szybkie komendy "Jadź do.. Prowadź do.." u mnie nie działają przez Android Auto - a działały na bank. Jak mówię bezpośrednio do telefonu - działa poprawnie, nie pojęte.

:?: Z ciekawości - a jak u was Android-Auto reaguje na guzik z kierownicy - rozpoznaje prawidłowo mowę? Bo mnie często przeprasza, że nie rozumie :) Z dykcją raczej nie mam problemów.
mikomission
Posty: 8
Rejestracja: 07 paź 2021, 20:52
model samochodu: Kia Xceed 1.5 GDI
Lokalizacja: Elbląg

Re: Polecenia głosowe przycisk na kierownicy

Post autor: mikomission »

Mam X z 2021. Android auto po kablu - komendy itd. bez problemu.
Jednak bez kabla - tylko po BT - po wciśnięciu przycisku na kierownicy pojawia się na monitorze od radia komunikat że funkcja jest dostępna tylko po podłączeniu urządzenia przez kabel USB.

Może to sobie tu spróbujemy wyjaśnić, jak to u Was Państwo wygląda?
Krzemyczek
Posty: 115
Rejestracja: 18 maja 2019, 19:02
model samochodu: Sportage 1,6 T-GDI > X-Ceed 1,6 T-GDI
Lokalizacja: Śląsk

Re: Polecenia głosowe przycisk na kierownicy

Post autor: Krzemyczek »

Witam. Nie rozumiem dlaczego to u kogoś działa, a u mnie nie. Niestety, obecnie po BT, u mnie nawet nie mogę włączyć Android Auto (huawei P10). Po kablu pełna funkcjonalność Android Auto. Bez kabla po BT Android Auto w ogóle nie odpala, pozostają tylko podstawowe polecenia głosowe z systemu pokładowego. Pozdrawiam.
mikomission
Posty: 8
Rejestracja: 07 paź 2021, 20:52
model samochodu: Kia Xceed 1.5 GDI
Lokalizacja: Elbląg

Re: Polecenia głosowe przycisk na kierownicy

Post autor: mikomission »

Bez kabla AA nie będzie działał.
Bez kabla tylko w BMW bodajże powyżej rocznika 2020.
Ale jak to jest, że nie działa przez BT przycisk na kierownicy ? Podstawowe komendy, zadzwoń itp.
Tego mi najbardziej żal. Może to wina jakiegoś softu.
kaliniec
Posty: 74
Rejestracja: 25 lut 2020, 19:38
model samochodu: Xceed

Re: Polecenia głosowe przycisk na kierownicy

Post autor: kaliniec »

mikomission pisze: 24 paź 2021, 08:29 Bez kabla AA nie będzie działał.
Bez kabla tylko w BMW bodajże powyżej rocznika 2020.
Ale jak to jest, że nie działa przez BT przycisk na kierownicy ? Podstawowe komendy, zadzwoń itp.
Tego mi najbardziej żal. Może to wina jakiegoś softu.
Przycisk wybierania głosowego działa po sparowaniu z telefonem przez bt. Mówisz zadzwoń, podajesz nazwę kontaktu i dzwoni. Nie piszę o AA bo to oddzielny temat.
Xceed 1.4 T-GDI L+BL copper stone
mikomission
Posty: 8
Rejestracja: 07 paź 2021, 20:52
model samochodu: Kia Xceed 1.5 GDI
Lokalizacja: Elbląg

Re: Polecenia głosowe przycisk na kierownicy

Post autor: mikomission »

W tym sęk, że nie działa.
Od razu pojawia się ten komunikat.
Telefon Galaxy S10, ale wątpię żeby to było zależne od modelu telefonu.
xblue
Posty: 32
Rejestracja: 14 wrz 2021, 20:51

Re: Polecenia głosowe przycisk na kierownicy

Post autor: xblue »

A jak jest z wprowadzaniem celu nawigacji głosowo ? Czy ma na to jakiś wpływ Uvo Connect (Local Search) ?
Widziałem Renault Megane po liftingu i tam działa to bez problemu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”