Kupno XCeeda - serwis i zabezpieczenia

forum użytkowników modelu Kia XCeed
_snufkin_
Posty: 69
Rejestracja: 14 paź 2021, 20:53
model samochodu: Kia XCeed 1.5 T-GDI 160KM 7DCT BL+AEB

Kupno XCeeda - serwis i zabezpieczenia

Post autor: _snufkin_ »

Przymierzam się do kupna XCeeda 1.5 T-GDI 160 KM 7DCT w wersji Business Line I mam dwa pytania:
- Pakiet serwisowy kosztuje prawie 3700 zł - opłaca się, nie opłaca się? Jak wygląda to z Waszego doświadczenia?
- Do wyboru są trzy różne dodatkowe zabezpieczenia. Dziś rozmawiałem ze sprzedawcą z salonu i mocno odradzał alarm akcesoryjny za 1200 zł. Przy wersji ze Smart Key polecał za to Omega Car Guard za niespełna 1500 zł. Jest jeszcze EMG QX-IMMO w tej samej cenie. Co wg Was będzie najlepszym rozwiązaniem?
Z góry dzięki za odpowiedzi!
Bartosz
Posty: 120
Rejestracja: 12 mar 2021, 12:07
model samochodu: Xceed prestige 1.5 T-GDI

Re: Kupno XCeeda - serwis i zabezpieczenia

Post autor: Bartosz »

Witaj pakiet serwisowy tez chciałem zabrać ale wyliczyłem i nie opłacało się mały przegląd około 500 zł duży 800 zł czyli 2600 . W sprawie zabezpieczenia mam ja założyłem ten drugi co jest w cenniku QX-IMMO cena chyba 1497zł z robocizną polecam.
Vit
Posty: 42
Rejestracja: 31 maja 2021, 17:13
model samochodu: Kia XCeed 1.6 T-GDI 7DCT L + AEB

Re: Kupno XCeeda - serwis i zabezpieczenia

Post autor: Vit »

Najlepsze zabezpieczenie to AC.
Z tych innych mniej skutecznych to podobno mikro znakowanie coś tam daje.
Reszta to tylko twoje złudne poczucie bezpieczeństwa, jakieś brzydkie dodatkowe elementy na tapicerce i często też szybsze rozładowywanie się akumulatora.
xuser
Posty: 157
Rejestracja: 11 cze 2021, 16:01
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI L+pakiety

Re: Kupno XCeeda - serwis i zabezpieczenia

Post autor: xuser »

AC jest najdroższym i najbardziej zawodnym zabezpieczeniem (biorąc pod uwagę uniki ubezpieczycieli przy próbie uzyskania jakiegokolwiek odszkodowania).
Najlepsze zabezpieczenie to niestandardowa blokada elektroniczna, zamontowana w zaufanym warsztacie.
Mikroznakowanie/DNA to ciekawa opcja, o ile samochód/część się odnajdzie w okolicy (albo w Polsce, chociaż są podobno tacy co działają na terenie Europy - ciekawe)...

A rozsądny kompromis to GPS tracker z odpowiednim serwisem (powiadomienia przy próbie zagłuszania, odłączenia akumulatora itp).
Vit
Posty: 42
Rejestracja: 31 maja 2021, 17:13
model samochodu: Kia XCeed 1.6 T-GDI 7DCT L + AEB

Re: Kupno XCeeda - serwis i zabezpieczenia

Post autor: Vit »

Przerabiałem już ten temat.
Wszystko oparte o gsm (modem tele) jest praktycznie bezużyteczne bo zagłuszarkę można kupić za 20zł na aliexpresie. I każdy złodziej od tego pewnie zaczyna :)
A np taka kia assist, nie działa mi nawet w garażu na -1, albo serwery nie pracują po kilka dni, także lol :D
Mikro znakowanie według statystyk policji jest najbardziej skuteczne. Dzięki temu że złodziejowi zwyczajnie nie chce sie z tym pier** gdy obok stoi samochód z takim pięknym elektronicznym zabezpieczeniem które on otwiera z laptopa w 10 minut. Do tego z mniejszym ryzykiem - patrz niżej.
Każde zabezpieczenie montowane w serwisie jest słabym pomysłem. Do tego naklejka na szybę informująca co jest zainstalowane :D
W przypadku mikro znakowania ta nakleja mówi "na prawdę chce ci sie z tym bawić?"
Można sie obrażać na AC itd ale realia mówią same za siebie, sprawdź ile skradzionych aut jest odzyskiwanych przez policje?
AC sam sobie wybierasz, wiec przy firmie krzak mogą być problemy. Znajomemu ukradli ponad rok temu ceeda, w wielkiej akcji kradzieży ceedów w Poznaniu. AC wypłacone bez gadania po chyba miesiącu, od razu kupił sobie następne.

Gdy masz w aucie ukryty system, niestandardowy, to byle jaki niedzielny złodziej pewnie go przegapi. Ale raczej nie pro, no chyba że reakcja policji będzie błyskawiczna. Na co bym za bardzo nie liczył bo właśnie miałem sam taką sytuacje, system zrobiony przez mojego ojca (bawi sie elektroniką).
Policji trzeba było godzinę tłumaczyć jak to działa i dalej nie wierzyli. Kolega pracujący w agencji ochroniarskiej pomógł mi auto odzyskać. Ociec zostawił kluczyki w środku i jakieś patol go ukradł. Polica dopisała sobie sukces do statystyk.
Pierwsze co normalny złodziej rozwala to tabliczkę znamionową i wszelkie zabezpieczenia. Istnieją też zagłuszarki wszystkiego co się da. Możesz wygooglać jak takie coś zrobić samemu.
Jednak jeśli chodzi o te pomysły z cennika aso?
Zwykły centralny zamek jest lepszym zabezpieczeniem niż super hiper dostęp bez kluczykowy z top systemem z aso.
Z tego prostego powodu ze za kradzież z włamaniem (rozwalony zamek) jest od 5 lat więzienia, a za zwykłą kradzież (czyli wejście przez elektronikę) grozi tylko od 3 lat. No i jak znajdą takie auto w lesie to ubezpieczyciel moze cie oskarżyć że chciałeś wyłudzić odszkodowanie bo nie ma śladów włamania.

I też o ile nie mieszkasz w Warszawie (gdzie dokonuje się chyba 3/4 kradzieży w Polsce) to sie zastanów jakie są szanse na to że ktoś ci ukradnie auto? ile ich jest kradzionych rocznie w stosunku do ilości aut w Polsce? Ile razy droższe auta od twojego stoją sobie na osiedlowych parkinach latami i nikt sie nimi nie interesuje?
A tak przy okazji chcesz kupić nowe auto i nie brać AC? Słaby pomysł. Jeśli nie kupujesz za gotówkę to i tak musisz je mieć. W takim wypadku tak naprawdę systemem alarmowym zabezpieczasz sie przed tym ze AC nie wypłaci ci kasy. Jak by mi ukradli auto to wolałbym żeby mi go już nie znaleźli w połowie pociętego. A AC mam na kwote faktury, także nawet bym sie cieszył bo zamiast L 1.6 brał bym BL 1.5 :D

Miałem dokładnie te same bolączki gdy kupowałem auto, później to przechodzi, gdy widzisz że tłum złodziei i wandali nie lata za twoim autem :)
I raczej xceed to nie jest coś szczególnie interesującego dla złodziei którzy kradną auta głownie na części. Choćby z tego powodu że wszystkie xceedy są jeszcze na gwarancji.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Kupno XCeeda - serwis i zabezpieczenia

Post autor: kon »

Vit pisze: 15 paź 2021, 19:50 .....
Zwykły centralny zamek jest lepszym zabezpieczeniem niż super hiper dostęp bez kluczykowy z top systemem z aso.
Z tego prostego powodu ze za kradzież z włamaniem (rozwalony zamek) jest od 5 lat więzienia, a za zwykłą kradzież (czyli wejście przez elektronikę) grozi tylko od 3 lat.
...

Może kiedyś "włamanie" to musiało być przecięcie kłódki.
Ale mamy 21 wiek. Jako włamanie traktuje się przełamanie zabezpieczenia. Może to być jak najbardziej zabezpieczenie elektroniczne czy cyfrowe.
Dzonu
Posty: 26
Rejestracja: 24 lis 2020, 16:43
model samochodu: CEED 3 1.4 t-gdi dct

Re: Kupno XCeeda - serwis i zabezpieczenia

Post autor: Dzonu »

No i za czyn stypizowany w art. 279 par. 1 KK dolną granicę zagrożenia stanowi kara 1 roku pozbawienia wolności, a nie 5... Przełamanie zabezpieczeń elektronicznych także może być traktowane jako występek kradzieży z włamaniem :)
Vit
Posty: 42
Rejestracja: 31 maja 2021, 17:13
model samochodu: Kia XCeed 1.6 T-GDI 7DCT L + AEB

Re: Kupno XCeeda - serwis i zabezpieczenia

Post autor: Vit »

google mówi:
"Kodeks karny polskiego prawa wyraźnie oddziela 2 paragrafy – kradzież i kradzież z włamaniem. Za kradzież auta “na walizkę” grozi mniejsza kara niż za tę metodami tradycyjnymi, ze względu na rodzaj powstałych szkód przy kradzieży. Metoda walizkowa podlega prawnie karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Za kradzież auta z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dlatego będą wprowadzane zmiany w kodeksie karnym ze względu na postępującą technologię"
Dzonu
Posty: 26
Rejestracja: 24 lis 2020, 16:43
model samochodu: CEED 3 1.4 t-gdi dct

Re: Kupno XCeeda - serwis i zabezpieczenia

Post autor: Dzonu »

Napisałeś, że od 5 lat grozi ;) Co innego Google, a co innego praktyka i sala sądowa, ale nie jesteśmy na forum prawnym ;) Istnienia przestępstwa kradzieży z włamaniem nie warunkuje wystąpienie szkód materialnych w mieniu (np. użycie kradzionej karty debetowej i płatność metodą zbliżeniową traktowana jest jako kradzież z włamaniem). Apropo zabezpieczenia auta czy innego mienia, proszę uwierzyć, że złodziej nie myśli o konsekwencjach ;) Miłego :)
QRST
Posty: 103
Rejestracja: 04 wrz 2021, 10:53
model samochodu: XCEED 1.5 T-GDI 7DCT +AEB

Re: Kupno XCeeda - serwis i zabezpieczenia

Post autor: QRST »

Nawiązując do offtopa z "czas oczekiwana na Xceeda"
Zabezpieczenia Omega Car Guard a także EMG QX-IMMO wg mojej wiedzy oba są polskimi zabezpieczeniami.
Zalecam ostrożność w udzielaniu szczegółów w tym temacie.
Jeśli ktoś na forum w dobrej wierze będzie odpowiadał na pytania - nie wiesz kto pyta -dot. szczegółów jak choćby sposobu podpięcia, działania lub napisze w którym serwisie montował, wstawi zdjęcie auta z nr rej, a miesiąc później pochwali się skąd jest itd. to gratuluję naiwności...
Tu łatwo prześledzić wszystkie wpisy.
Zakładam, że rozumiecie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”