XCeed - wymiary wnętrza.

forum użytkowników modelu Kia XCeed
kmichal
Posty: 1
Rejestracja: 12 paź 2021, 12:08

XCeed - wymiary wnętrza.

Post autor: kmichal »

Cześć,
jestem nowy na forum. Witam wszystkich.
Mam pytanie czy znacie wymiary wewnętrzne XCeeda. Chodzi mi głównie o szerokość na tylnej kanapie: na wysokości podłokietników i nad nimi.
Jak to się ma do Ceeda, ProCeeda? Wymiary są takie same, czy w XCeedzie pod tym względem jest ciut lepiej?
Pozdrawiam,
Michał
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: XCeed - wymiary wnętrza.

Post autor: Fred.X »

Jest lepiej niż w Ceed-ie
mercapan
Posty: 56
Rejestracja: 13 paź 2021, 09:48
model samochodu: Iksik 1.5 T-GDI MT

Re: XCeed - wymiary wnętrza.

Post autor: mercapan »

Fred.X pisze: 12 paź 2021, 21:35 Jest lepiej niż w Ceed-ie
Dokładniejsze określenie by było - jest ciut lepiej niż w Ceedzie ;). Ogromnej różnicy to nie będzie, ale jakaś na plus jest. Mieliśmy brać Ceeda ale po bezpośrednim porównaniu i środka i wyglądu auta, nie było wątpliwości, że tylko xceed. Proceed z wyglądu w ogóle nam nie podszedł, więc odpadł w przedbiegach. Najlepiej samemu przetestować.
Awatar użytkownika
tata- piotr
Posty: 33
Rejestracja: 08 sty 2022, 14:59
model samochodu: Kia Xceed 1.5 M

Re: XCeed - wymiary wnętrza.

Post autor: tata- piotr »

Tez jestem nowym użytkownikiem.Wersja M 1.5 benzyna, zwykle fotele.Podniesione wysoko aby widzieć przód maski w miarę dobrze.Przy wzroście 186 nie jest rewelacyjnie nad głową zostało ok 5cm a przy wsiadaniu wale łepetyną o rant uszczelki drzwi kierowcy. :roll: :roll: :roll: :roll:
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: XCeed - wymiary wnętrza.

Post autor: Fred.X »

tata- piotr pisze: 08 sty 2022, 15:43 Tez jestem nowym użytkownikiem.Wersja M 1.5 benzyna, zwykle fotele.Podniesione wysoko aby widzieć przód maski w miarę dobrze.Przy wzroście 186 nie jest rewelacyjnie nad głową zostało ok 5cm a przy wsiadaniu wale łepetyną o rant uszczelki drzwi kierowcy. :roll: :roll: :roll: :roll:
jak lubisz siędzieć jak na taborecie, obniż na dół na maksa, a potem podnieś fotel o 4 ruchy , ja mam 187 cm i takie ustawienie chyba jest optymalne
Awatar użytkownika
tata- piotr
Posty: 33
Rejestracja: 08 sty 2022, 14:59
model samochodu: Kia Xceed 1.5 M

Re: XCeed - wymiary wnętrza.

Post autor: tata- piotr »

Dziękuje spróbuje.A jeździłeś nissanem tiida bo tam takie taborety były :D :D :D :D :D :D
mercapan
Posty: 56
Rejestracja: 13 paź 2021, 09:48
model samochodu: Iksik 1.5 T-GDI MT

Re: XCeed - wymiary wnętrza.

Post autor: mercapan »

tata- piotr pisze: 08 sty 2022, 15:43 Tez jestem nowym użytkownikiem.Wersja M 1.5 benzyna, zwykle fotele.Podniesione wysoko aby widzieć przód maski w miarę dobrze.Przy wzroście 186 nie jest rewelacyjnie nad głową zostało ok 5cm a przy wsiadaniu wale łepetyną o rant uszczelki drzwi kierowcy. :roll: :roll: :roll: :roll:
A propos taboretów, to metoda na "taboret obrotowy" jest idealna ;). Wsiadasz tyłem i potem obracając się zajmujesz właściwą pozycję. Jak siadam normalnie, też czasami walę głową w "rant uszczelki drzwi kierowcy". Wsiadanie tyłem ma też zaletę, że zawsze otrzepiesz buty, jesienią z błota, zimą ze śniegu.
bejker1989
Posty: 99
Rejestracja: 27 paź 2021, 23:39
model samochodu: Xceed

Re: XCeed - wymiary wnętrza.

Post autor: bejker1989 »

tata- piotr pisze: 08 sty 2022, 15:43 Tez jestem nowym użytkownikiem.Wersja M 1.5 benzyna, zwykle fotele.Podniesione wysoko aby widzieć przód maski w miarę dobrze.Przy wzroście 186 nie jest rewelacyjnie nad głową zostało ok 5cm a przy wsiadaniu wale łepetyną o rant uszczelki drzwi kierowcy. :roll: :roll: :roll: :roll:
Hahahah tez wale glowa 😂😂 myslalem ze jakis kuzwa niewymiarowy jestem do tego auta a mam tylko 177cm
Krzemyczek
Posty: 115
Rejestracja: 18 maja 2019, 19:02
model samochodu: Sportage 1,6 T-GDI > X-Ceed 1,6 T-GDI
Lokalizacja: Śląsk

Re: XCeed - wymiary wnętrza.

Post autor: Krzemyczek »

bejker1989 pisze: 08 sty 2022, 18:30
tata- piotr pisze: 08 sty 2022, 15:43 Tez jestem nowym użytkownikiem.Wersja M 1.5 benzyna, zwykle fotele.Podniesione wysoko aby widzieć przód maski w miarę dobrze.Przy wzroście 186 nie jest rewelacyjnie nad głową zostało ok 5cm a przy wsiadaniu wale łepetyną o rant uszczelki drzwi kierowcy. :roll: :roll: :roll: :roll:
Hahahah tez wale glowa 😂😂 myslalem ze jakis kuzwa niewymiarowy jestem do tego auta a mam tylko 177cm
Hey! Taka anegdotka.
Wsiadaliście kiedyś do Toyoty MR2 / Mazdy MX5 / Fiata Barchetty z zamkniętym dachem? No... :o To nie macie prawa się wypowiadać na temat walenia głową w rant uszczelki :) Polecam, ucho czerwone. Wrażenia gwarantowane...
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: XCeed - wymiary wnętrza.

Post autor: Fred.X »

Krzemyczek pisze: 08 sty 2022, 22:25
bejker1989 pisze: 08 sty 2022, 18:30
tata- piotr pisze: 08 sty 2022, 15:43 Tez jestem nowym użytkownikiem.Wersja M 1.5 benzyna, zwykle fotele.Podniesione wysoko aby widzieć przód maski w miarę dobrze.Przy wzroście 186 nie jest rewelacyjnie nad głową zostało ok 5cm a przy wsiadaniu wale łepetyną o rant uszczelki drzwi kierowcy. :roll: :roll: :roll: :roll:
Hahahah tez wale glowa 😂😂 myslalem ze jakis kuzwa niewymiarowy jestem do tego auta a mam tylko 177cm
Hey! Taka anegdotka.
Wsiadaliście kiedyś do Toyoty MR2 / Mazdy MX5 / Fiata Barchetty z zamkniętym dachem? No... :o To nie macie prawa się wypowiadać na temat walenia głową w rant uszczelki :) Polecam, ucho czerwone. Wrażenia gwarantowane...
A ALfa Romeo GTV Spider 3.0V6 się liczy :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”