Nawigacja niedokładna, jadę starą drogą a na mapie pokazuje pole

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Bartosz
Posty: 120
Rejestracja: 12 mar 2021, 12:07
model samochodu: Xceed prestige 1.5 T-GDI

Nawigacja niedokładna, jadę starą drogą a na mapie pokazuje pole

Post autor: Bartosz »

Mam pytanie od ponad tygodnia mam xceeda i jak zauważyłem bardzo nie dokładna jest nawigacja .Mam tez Tucsona i tam w miarę dokładnie .Czasami się zdarza ze jadę starą drogą a na mapie pokazuje pole .Czy jest jakaś możliwość ustawienia czy tak kia ma takie kiepskie mapy aż taka różnica miedzy hyundaiem. pozdrawiam dzięki z góry za info
GrzesB
Posty: 149
Rejestracja: 13 paź 2017, 15:05

Re: Nawigacja

Post autor: GrzesB »

Jedź do serwisu i poproś o aktualizację map. Z fabryki wyjeżdża "jakaś" wersja, ale nie najnowsza... ;)
Optima GT (2018)
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Nawigacja

Post autor: Fred.X »

Coś nie pasuje, Nawigacja w Xceed to TOMTOm, jedna z najlepszych na rynku i wg mnie działa świetnie ... :ugeek:
Bartosz
Posty: 120
Rejestracja: 12 mar 2021, 12:07
model samochodu: Xceed prestige 1.5 T-GDI

Re: Nawigacja

Post autor: Bartosz »

jadę autem jedna drogą a na mapie pokazuje prawie 100 metrów na innej drodze lub w polu. Czy jest jakaś kalibracja ?Mapy widać dokładne nawet polne drogi tylko ze moja pozycja auta na tych mapach przesuniecie prawie o 100 metrów .
pegazx
Posty: 44
Rejestracja: 18 cze 2021, 06:59
model samochodu: Kia xceed

Re: Nawigacja

Post autor: pegazx »

Witam.
Zresetuj system .
Bartosz
Posty: 120
Rejestracja: 12 mar 2021, 12:07
model samochodu: Xceed prestige 1.5 T-GDI

Re: Nawigacja

Post autor: Bartosz »

Ok spróbuje dziś.Dalej to samo po resetowaniu systemu.
Orin
Posty: 224
Rejestracja: 14 sty 2020, 00:23
model samochodu: Kia Niro HEV

Re: Nawigacja

Post autor: Orin »

Fred.X pisze: 05 paź 2021, 22:32 Coś nie pasuje, Nawigacja w Xceed to TOMTOm, jedna z najlepszych na rynku i wg mnie działa świetnie ... :ugeek:
Mapy są firmy HERE, natomiast usługi on-line są TomTom'a.
Krzemyczek
Posty: 115
Rejestracja: 18 maja 2019, 19:02
model samochodu: Sportage 1,6 T-GDI > X-Ceed 1,6 T-GDI
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nawigacja niedokładna, jadę starą drogą a na mapie pokazuje pole

Post autor: Krzemyczek »

Bartosz pisze: 05 paź 2021, 21:35 Mam pytanie od ponad tygodnia mam xceeda i jak zauważyłem bardzo nie dokładna jest nawigacja .Mam tez Tucsona i tam w miarę dokładnie .Czasami się zdarza ze jadę starą drogą a na mapie pokazuje pole .Czy jest jakaś możliwość ustawienia czy tak kia ma takie kiepskie mapy aż taka różnica miedzy hyundaiem. pozdrawiam dzięki z góry za info
Cześć. Też jeździłem po polu. Szczególnie po nowych obwodnicach na DK11. Jeśli nie masz najnowszej aktualizacji, to po prostu jedź i ją zrób. Drogi są poprawione, bo już zahaczyłem o obwodnicę Kępna, której wcześniej nie było, więc coś tam zaktualizowali.

Mam wrażenie, że nowe mapy w kia X-ceed są takie same jak w nowym Tucson-ie. Mam rację czy nie? Więc nie powinieneś mieć problemów...

Z innej beczki. Niestety nowy soft nie przypadł mi do gustu i/lub potrzebuję więcej czasu... Jakieś różowe kolory :shock: , profile, jedno pole do wpisywania frazy w nawigacji, ładuje się do tego mnóstwo rekordów POI za przeproszeniem z doopy. Być może jest jakieś ustawienie, żeby ograniczyć punkty POI, ale jeszcze nie znalazłem. Ech.., dla mnie to do poprawy.

Aha jest pozytyw. Radio ma programowalne klawisze, które cały czas są dostępne, taki oldschool i chyba obraz z kamery cofania ma lepszy kontrast.

Pozdrawiam.
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Nawigacja niedokładna, jadę starą drogą a na mapie pokazuje pole

Post autor: Fred.X »

W nowym Tucsonie masz wszystko Hyundai , w Xceed masz TomTom
Bartosz
Posty: 120
Rejestracja: 12 mar 2021, 12:07
model samochodu: Xceed prestige 1.5 T-GDI

Re: Nawigacja niedokładna, jadę starą drogą a na mapie pokazuje pole

Post autor: Bartosz »

Witajcie byłem wczoraj w serwisie sprawdzili mapę mam z lipca 2021 ale spróbują wgrać z kwietnia 2021.jak to nie pomoże to raczej pletwa do wymiany choc satelity widzi. Mapy z tego co widzę są dokładne tylko źle odczytuje mi pozycje ,auto stoi pod domem a na mapie mam pozycje ponad 500 metrów dalej na innej ulicy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”