OPÓZNIENIA W PRODUKCJI

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Dominik21
Posty: 77
Rejestracja: 12 wrz 2021, 17:03
model samochodu: KIA XCEED

OPÓZNIENIA W PRODUKCJI

Post autor: Dominik21 »

Cześć, pytanie do osób które oczekują dłużej na samochód niż mają zawarte w umowie. Co w takiej sytuacji?czy producent proponował inne modele lub rabat na zamówioną konfigurację? Czy też kazał uzbroić się w cierpliwość i czekać?

Ja swoją wersję zamówiłem na początku września i w umowie mam wpisane ostateczny termin odbioru 31 grudnia ale szczerze jak słucham/czytam co się dzieje na rynku to zaczynam mieć poważne wątpliwości co do zachowania terminu przez producenta.. :| :|
bartez94
Posty: 20
Rejestracja: 24 wrz 2021, 18:47

Re: OPÓZNIENIA W PRODUKCJI

Post autor: bartez94 »

Zamawiałem końcem września i w 3 salonach mówili mi o terminie do maks 120 dni. Odbiór mam wstępnie na grudzień. Nie słyszałem nic o jakichś obsuwach. Skąd informacje, że coś idzie nie tak?
Zbyszek7
Posty: 9
Rejestracja: 09 wrz 2021, 06:59
model samochodu: Xceed

Re: OPÓZNIENIA W PRODUKCJI

Post autor: Zbyszek7 »

Witam.Zamówiłem Xceeda 21 wrzesnia odbiór max 21 stycznia.
Dominik21
Posty: 77
Rejestracja: 12 wrz 2021, 17:03
model samochodu: KIA XCEED

Re: OPÓZNIENIA W PRODUKCJI

Post autor: Dominik21 »

Dwóch znajomych miało obsuwę o prawie 2 miesiące w kia i też gość u którego będę leasingował wprost powiedział,że po uderzeniu Pandemii jest problem z produkcją więc mogą być opóznienia.. ;/

Na ten moment żadnych informacji z salonu nie macie odnośnie rozpoczętej produkcji samochodu?
andrzej_gdansk
Posty: 22
Rejestracja: 09 kwie 2019, 21:30
model samochodu: XCEED 1.5 7DCT M+SMART+A18
Lokalizacja: Gdańsk

Re: OPÓZNIENIA W PRODUKCJI

Post autor: andrzej_gdansk »

Nie wiem jak jest teraz - ja zamawiałem w salonie 1 czerwca (taki prezent na dzień dziecka :-) ), ale wziąłem z puli zamówionych na stock przez Kia Polska.
Już wtedy mi mówili, że z produkcją jest loteria, potwierdzone na miesiąc były poopóźnianie o 2 miesiące, potwierdzone na 3 miesiące przychodziły po niecałym miesiącu.
Mój był w planach produkcji na 10 czerwca i zszedł z fabryki zgodnie z planem :-)
Znajomy był ostatnio w skodzie, pytał o karoqa dla żony i mu powiedzieli minimum 9 miesięcy od zamówienia.
Sid
Posty: 368
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: OPÓZNIENIA W PRODUKCJI

Post autor: Sid »

Chyba każda marka ma opóźnienia? Znajomy zamówił w maju Hyundai i20, bez żadnych bajerów, wersja Comfort. Miał być we wrześniu, później przełożyli mu odbiór na październik. A wczoraj mi mówił, że auto podobno jeszcze nie wyprodukowali :D. Termin ma na listopad, bliżej grudnia :lol:. To pewnie w przyszłym roku sąsiad odbierze auto?
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
Sprotek
Posty: 33
Rejestracja: 23 wrz 2021, 20:27
model samochodu: Xceed

Re: OPÓZNIENIA W PRODUKCJI

Post autor: Sprotek »

Zamówiłem 30 sierpnia. Na początku tamtego tygodnia miałem telefon, że auto wchodzi do produkcji 5 października i będzie do odbioru 16 października. Więc szybko.
_____________________
KIA XCeed 1.5 T-GDi
Obrazek
Bartosz
Posty: 120
Rejestracja: 12 mar 2021, 12:07
model samochodu: Xceed prestige 1.5 T-GDI

Re: OPÓZNIENIA W PRODUKCJI

Post autor: Bartosz »

Ja zamówiłem w czerwcu termin miałem na wrzesień lub początek października już mam auto od tygodnia.Nie było żadnego opóźnienia.
maximus
Posty: 13
Rejestracja: 04 paź 2021, 07:59
model samochodu: Xceed 1.5

Re: OPÓZNIENIA W PRODUKCJI

Post autor: maximus »

Zamówienie 25 sierpień, odbiór 27 wrzesień. Jakie opóźnienia w produkcji? Wersja m ze smartem, 1.5 150 koni po lifcie.
Dominik21
Posty: 77
Rejestracja: 12 wrz 2021, 17:03
model samochodu: KIA XCEED

Re: OPÓZNIENIA W PRODUKCJI

Post autor: Dominik21 »

Zamowiles samochod do produkcji czy wybrales konfiguracje ktora juz byla produkowana?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”